Wydarzenie

20 Maj 2022

Zmagania 6-latków

Zmagania 6-latków

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Regionalne Centrum Sportowe organizuje imprezę sportową adresowaną do dzieci z lubińskich przedszkoli.

Zmagania sześciolatków odbędą się 1 czerwca 2022 roku (środa)  o godz. 9.30 – Na Stadionie RCS przy ul. Odrodzenia 28b  (w przypadku niepogody Hala Widowiskowo - Sportowa). 

W zmaganiach mogą wziąć udział reprezentacje z każdego lubińskiego przedszkola. Drużyna  musi sie składać z 10 zawodników + 2  rezerwowych oraz 2 opiekunów.  Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na obowiązującym druku RCS do dnia 27.05.2022r.(piątek) na adres: imprezy@rcslubin.pl wraz ze zgodą dyrekcji przedszkola na udział dzieci w zawodach.    

W ramach Zmagań Sześciolatków dzieci biorą udział w specjalnie dla nich przygotowanych dyscyplinach sportowych. Po zakończonej rywalizacji następuje uroczystość wręczenia nagród.

Wszystkie przedszkola będą musiały jak najszybciej pokonać poniższe konkurencje:

  • bieg przez hula-hop
  • skakańce
  • toczenie piłki lekarskiej 4 kg
  • sztafeta – bieg slalomem przekazanie pałeczki następnemu zawodnikowi
  • bieg w workach
  • kozłowanie piłki - konkurencja obowiązkowa dla opiekunów !!!

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Z okazji Dnia Dziecka odbywa się również rozdanie kasków dla uczniów szkół podstawowych. Jest to inicjatywa Prezydenta, który zachęca dzieci do bezpiecznej jazdy w kaskach na rowerze. Rozdanie kasków odbędzie się 1 czerwca o godz. 12:00 na Lubińskim Rynku.

45732.jpg