Wydarzenie

08 Kwi 2022

VII BIEG PAPIESKI

VII BIEG PAPIESKI

Po raz siódmy mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim, który po dwóch latach przerwy wraca na ulice Lubina i odbędzie się 29 maja 2022 r. 

Właśnie w ostatnią niedzielę maja spotkamy się po raz sódmy na starcie Biegu Papieskiego, który umiejscowiony będzie na terenach RCS.  Do rozpoczęcia imprezy dzieli nas kilka tygodni. Wszyscy z niecierpliwością czekają na ten dzień.

Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić ten wolny czas gdyż trasa nie jest ani długa ani wymagająca. Bieg ma na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych w połączeniu ze świetną zabawą.  Bieg organizowany jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Lubin, a honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Lubina. Partnerami Biegu jest Galeria Cuprum Arena.

Start biegu głównego odbędzie się o godz. 18:18.

Link do zapisów do biegu głównego znajdziecie TUTAJ.

REGULAMIN

UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU PAKIETU STARTOWEGO

Trasa tegorocznego biegu będzie zbliżona do tej z  poprzedniej edycji, a jej dystans wyniesie ok. 5000m.  Zawodnicy pobiegną następującymi ulicami:  Odrodzenia, Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, M. Skłodowskiej – Curie, Tysiąclecia, Rynek, Mieszka I, Wrocławska, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, Hala Widowiskowo – Sportowa RCS.

45742.jpg

Opłata startowa Biegu Głównego wynosi 60 zł (pakiet startowy obejmuje m.in. wyjątkową koszulkę sportową) oraz przepiękny medal za ukończenie biegu. Obowiązuje limit uczestników – 2000 osób (decyduje kolejność wpłat). ***Osoby które opłaciły wpisowe na bieg w roku 2020 muszą ponownie się zapisać poprzez system, natomiast opłata startowa dokonana w roku 2020 przechodzi na ten rok. 

W biegach młodzieżowych udział biorą dzieci z lubińskich przedszkoli oraz uczniowie lubińskich szkół podstawowych z klas I – IV, oraz dzieci spoza Lubina, których rodzice biorą udział w biegu głównym, posiadający aktualne badania lekarskie lub pisemną zgoda rodziców – opiekunów. 

PROGRAM ZAWODÓW:

15:00 – 200 metrów Bieg Przedszkolaka 
16:15 – 300 metrów Bieg Ucznia

Zapisy do biegów młodzieżowych - KLIKNIJ

REGULAMIN

45683.jpg

zdjęcie nr 0 VII BIEG PAPIESKI
zdjęcie nr 1 VII BIEG PAPIESKI
zdjęcie nr 2 VII BIEG PAPIESKI