Wydarzenie

05 Lis 2018

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r., po 123 latach zaborów, dla wielu osób jest wyjątkowo ważnym dniem.

Uroczystości 11 listopada 2018r. rozpoczną się o godz. 11:15 uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałak Józefa Piłsudskiego, o godz. 11:30 odbędzie się Msza Święta w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie o godz. 12:30 zapraszamy na Paradę Wojskową do Rynku gdzie  wspólnie odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego. 

37007.jpg

Kolejnym punktem,  jest Piknik Wojskowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się na terenach przy Hali Widowiskowo - Sportowej RCS. Piknik, podczas którego w miasteczku wojskowym, będzie można zobaczyć sprzęt  z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej Gen. Maczka rozpocznie się o godz. 14:00.

Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Lubina, m.in. dmuchańce i eurobungee, koknkurencje i zawody. Dodatkowo w programie koncert zespołu Postanowiłem Zmądrzeć oraz zespołu tanecznego TRÓJECZKI. Na wszystkich uczestników pikniku czekać będzie także wojskowa grochówka i bigos.

37010.jpg

Na zakończenie od godz. 16:30 obchody zakończy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które po raz  trzeci  odbędą się w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Odrodzenia 28b.

37011.jpg

zdjęcie nr 0 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
zdjęcie nr 1 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
zdjęcie nr 2 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
zdjęcie nr 3 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
zdjęcie nr 4 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
Akcja Lato 2019 - Wakacyjny turniej tenisa ziemnego

Kolejna impreza Akcji Lato 2019, tym razem zapraszamy na turniej tenisa ziemnego. więcej

Koncert Wolności

Koncert Wolności z okazji 37. rocznicy Zbrodni Lubińskiej więcej