Wydarzenie

11 Lis 2016

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r., po 123 latach zaborów, dla wielu osób jest wyjątkowo ważnym dniem.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11:30 w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie o godz. 13:00 odbędą się uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

21989.jpg

Kolejnym punktem jest tak popularny w ostatnich latach Piknik Wojskowy na błoniach, który rozpocznie się o godz. 14:00, podczas którego będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej Gen. Maczka. Główną atrakcją będzie Czołg Leopard, a także wozy opancerzone samojezdne KTO Rosomak czy KTO WEM, armoatohałbicę DANA, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy OSA, a także zestaw przeciwlotniczy BIAŁA.

21991.jpg

Poniżej mapka sytuacyjna pikniku:

22259.jpg

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Lubina, m.in. dmuchańce i eurobungee. Dodatkowo w programie koncert zespołu pieśni i tańca "Kwiaty Polskie z Litwy. Na wszystkich uczestników pikniku czekać będzie wojskowa grochówka i bigos.

Na zakończenie od godz. 17:00 obchody zakończy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które po raz pierwszy odbędą się w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Odrodzenia 28b.

21990.jpg

 

zdjęcie nr 0 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
zdjęcie nr 1 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
zdjęcie nr 2 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
zdjęcie nr 3 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
zdjęcie nr 4 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
zdjęcie nr 5 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości
zdjęcie nr 6 Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości