Wydarzenie

30 Paź 2019

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta  Niepodległości

Narodowe Święto  Niepodległości obchodzone 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r., po 123 latach zaborów, dla wielu osób jest wyjątkowo ważnym dniem.

Uroczystości 11 listopada 2019r. rozpoczną się o godz. 11:45 uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałak Józefa Piłsudskiego, o godz. 12:00 odbędzie się Msza Święta w Kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej wraz z uroczystym koncertem Narodowej Orkiestry Dęttej pod batutą Mariusza Dziubka. 

41195.jpg

Kolejnym punktem jest Piknik Wojskowy, który odbędzie się na terenach przy Hali Widowiskowo - Sportowej RCS. Piknik, podczas którego w miasteczku wojskowym, będzie można zobaczyć sprzęt  z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej Gen. Maczka rozpocznie się o godz. 14:00.

Na placu staną: Czołg Leopard 2A4, samobieżna haubica 2S1 „Goździk”, przeciwlotniczy zestaw rakietowy ZSU-23-4MP „Biała”, transporter rozpoznawczy BRDM, wyrzutnia rakietowa „Langusta”, pojazd typu BAR, pojazd saperski typu Topola, zestaw FLY EYE, wóz bojowy Rosomak, pojazd łączności ZWD, urządzenie szkolno-treningowe do nauki celowania CYKLO oraz oddział armii USA wraz z pojazdem typu HUMMER. 

Przewidziano również atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Lubina, m.in. dmuchańce i eurobungee, koknkurencje i zawody. Dodatkowo w programie koncert zespołu Adonis.  Na wszystkich uczestników pikniku czekać będzie także wojskowa grochówka i bigos.

Dodatkowo na Strzelnicy RCS przy ul. Baczynowej odbędą się zawody strzeleckie "10 strzałów dla Niepodległej" z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizaowane przez RCS wspólnie z UKS Miedziani. - Szczegóły dostępne tutaj

Kategorie wiekowe:

  • Dzieci 6 - 12 lat karabinek pneumatyczny - start jest darmowy
  • Młodzież 12 - 18 lat - karabinek bocznego zapłonu - start jest darmowy
  • 18+  - karabinek centarlnego zapłonu - 15 zł

41196.jpg

Na zakończenie od godz. 16:30 obchody zakończy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które po raz czwarty odbędą się w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Odrodzenia 28b.

41197.jpg

zdjęcie nr 0 Obchody Narodowego Święta  Niepodległości
zdjęcie nr 1 Obchody Narodowego Święta  Niepodległości
zdjęcie nr 2 Obchody Narodowego Święta  Niepodległości
zdjęcie nr 3 Obchody Narodowego Święta  Niepodległości