Wydarzenie

18 Lut 2021

Jezioro Łabędzie - NOWY TERMIN!!

Jezioro Łabędzie - NOWY TERMIN!!

Szanowni Państwo,

Spektakl, który miał się odbyć 14 marca 2021r. odbędzie się 5 lipca 2021 roku. w Hali Widowiskowo - Sportowej odbędzie się kolejne wielkie wydarzenie muzyczno-taneczne. Po raz drugi zapraszamy na "Jezioro Łabędzie", tym razem w wykonaniu grupy tancerzy z Moskwy. 

Bilety na to wydarzenie do nabycia przez interent w następujących cenach:

  • 75 zł
  • 95 zł
  • 100 zł 
  • 120 zł
  • 145 zł
  • 170 zł
  • 180 zł

Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych, zasłużeni mistrzowie tańca. Dziś oni stanowią podstawę kolektywu. Kierownik baletu to zasłużony mistrz, choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza rosyjskim i zagranicznym wybitnym teatrom, w których występował. Primabalerina, Zasłużona Artystka Rosji – Natalya Kungurceva.

W składzie kolektywu wśród uznanych tancerzy baletowych są laureaci konkursów międzynarodowych – Dmitry Smirnov, Alexander Butrimovich. Do zespołu baletowego należą także młodzi tancerzy - absolwenci Moskiewskiej Akademii Choreografii, Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej (Petersburg) oraz innych znanych szkół baletowych w Rosji.

Rosyjski Klasyczny Balet jest jednym z najczęściej występujących zespołów baletowych, który ma w ciągu roku ponad 300 wystąpień. Jest entuzjastycznie przyjmowany zarówno w Rosji, jak i w Meksyku, Japonii, USA, Chinach, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Finlandii i innych krajach świata.

To będzie wspaniałe widowisko (w 2 aktach i 4 scenach, trwające 2 h 30 min. z przerwą), w którym bajecznie piękne kostiumy i zjawiskowa scenografia są połączone z niezrównaną muzyką Czajkowskiego i genialnym tańcem 40 tancerzy baletowych!

"Jezioro Łabędzie" to jedyny w swoim rodzaju utwór, który można słuchać i oglądać dziesiątki razy z coraz większym zainteresowaniem. Piękna, wysublimowana muzyka baletowa, cała do ostatniej nuty, przelewa się w taniec. Przy tym bajka przekształciła się w żywą symbolikę tego, co jest szlachetne i wzruszające w duszy słowiańskiej kobiety. Historia dziewczyny zaczarowanej w Łabędzia przez złego czarnoksiężnika to legenda znana z dzieciństwa. A motywy złowrogiej dwoistości w wizerunku Czarnego Łabędzia wciąż inspirują współczesnych artystów wszystkich gatunków sztuki.

"Jezioro Łabędzie", jak powiedział krytyk, to "wzruszająca pieśń bez słów"!

44021.jpg

zdjęcie nr 0 Jezioro Łabędzie - NOWY TERMIN!!
zdjęcie nr 1 Jezioro Łabędzie - NOWY TERMIN!!
Mistrzostwa Polski FTS w Tańcach Standardowych

Mistrzostwa Polski FTS w Tańcach Standardowych więcej

Polska Noc Kabaretowa 2021

Już dziś zapraszamy na wieczór dobrej zabawy. więcej