Wydarzenie

18 Wrz 2019

Golec Uorkiestra na otwarcie roku Uniwersytetu Senioralnego

Golec Uorkiestra na otwarcie roku Uniwersytetu Senioralnego

W czwartek 26 września 2019r.  zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, jakim jest coroczne uroczyste otwarcie roku akademickiego Uniwersytetu Senioralnego. Tym razem dla lubińskich seniorów - studentów oraz dla ich rodzin wystąpi Golec Uorkiestra. Początek koncertu zaplanowany jest na godzinę 18:00.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Zaproszenia na to wydarzenie są rozdawane w szkołach, w których odbywają się zajęcia Uniwersytetu Senioralnego.

Otwarcie roku akademickiego stało się świętem dla starszego pokolenia studentów. Co roku na tę imprezę zapraszana jest gwiazda, we wcześniejszych latach wystąpili: Zespół Mazowsze, Teatr Ocelot, Zespół Śląsk, Alicja Majewska z Włodzimierzem Korczem, Orkiestra Dziubek Band oraz Maryla Rodowicz.

W Hali Widowiskowo-Sportowej impreza odbędzie się już po raz szósty, wcześniej odbywała się w Muzie, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, mogła w niej brać udział tylko reprezentacja seniorów. Teraz nie ma już takich ograniczeń.

Uczelnia dla starszych lubinian została otwarta w 2007 roku. Wtedy było 300 studentów. Rok później ta liczba się podwoiła i w kolejnych latach chętnych do nauki przybywało. Osoby starsze zamiast siedzieć w domu mają okazję do poznawania nowych ludzi, oderwania się od codziennych obowiązków i naładowania akumulatorów. Oferta uczelni jest bardzo bogata i zróżnicowana, znajdziemy tam zarówno zajęcia z aerobiku, jak i z informatyki. Seniorzy zgodnie odpowiadają, że największą frajdą są zajęcia na basenie.

40762.jpg

zdjęcie nr 0 Golec Uorkiestra na otwarcie roku Uniwersytetu Senioralnego
zdjęcie nr 1 Golec Uorkiestra na otwarcie roku Uniwersytetu Senioralnego