Wydarzenie

17 Sie 2017

AKCJA LATO 2017 Rodzinny miting lekkoatletyczny

AKCJA LATO 2017 Rodzinny miting lekkoatletyczny

25 sierpnia w piątek o godz. 17:30 na stadionie RCS odbędzie się Rodzinny Miting Lekkoatletyczny, który stał się punktem obowiązkowym podczas imprez AKCJI LATO.

Aby wziąć udział w Rodzinnym Mitingu Lekkoatletycznym należy zgłosić jedną osobę dorosłą i jedno dziecko. Najlepiej żeby to była mama albo tato i oczywiście dziecko:)

Zapraszamy dzieci w różnym wieku - od przedszkolaków do uczniów szkół średnich. Kategorie będą dostosowane do wieku.

Na uczestników czekają cztery konkurencje do wyboru. Dzieci pobiegną na 40, 60 i 100 metrów (w zależności od wieku), zaś dorośli na 100. Dla dzieci i młodzież w zależności od wieku przygotowano bieg także biegi na wytrzymałość na 200, 400, 600 i 1000 metrów. Na rodziców czeka dystans 1000 metrów. Oprócz biegania przewidziano: rzut piłeczką palantową lub pchnięcie kulą dla młodszych i pchnięcie kulą dla dorosłych, a także skok w dal dla wszystkich.

Obowiązkowo trzeba wystartować w trzech konkurencjach. Jeżeli rodzina weźmie udział w czterech, to do klasyfikacji końcowej wybierane będą trzy najlepsze wyniki z konkurencji, w których wzięli udział.

Zapisy do zawodów odbywać się będa w dniu zawodów w godzinach od 16:00 do 17:00. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a na wszystkich uczestników upominki.

Aby dowiedzieć się więcej sprawdź regulamin mitingu.