Zmagania 6-latków

 

Każdego roku z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Regionalne Centrum Sportowe organizuje imprezę sportową adresowaną do wszystkich dzieci z lubińskich przedszkoli.

W Zmaganiach Sześciolatków dzieci biorą udział w specjalnie dla nich przygotowanych dyscyplinach sportowych, tj.: biegu przez hula hop, sztafecie, skakańcach, toczeniu piłki lekarskiej i wyścigu na hulajnodze. Po zakończonej rywalizacji następuje uroczystość wręczenia nagród.

Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w konkurencjach sportowych otrzymują pamiątkowe medale i słodkie upominki a przedszkola zabawki i gry edukacyjne.

Z okazji Dnia Dziecka na obiektach Regionalnego Centrum Sportowego odbywa się również rozdanie kasków dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych. Jest to inicjatywa Prezydenta, który zachęca dzieci do bezpiecznej jazdy w kaskach na rowerze. Zwykle impreza odbywa się przy współpracy policji i straży miejskiej, którzy przeprowadzają liczne konkursy wiedzy o przepisach ruchu drogowego. W tym roku impreza odbędzie się w Rynku już o godz. 12:30.

W 2018 roku Zmagania sześciolatków odbędą się 4 czerwca 2018 oku (poniedziałek)  o godz. 9.30 – W Hali widowiskowo -  sportowej RCS przy ul. Odrodzenia 28b.

Wszystkie przedszkola będą musiały jak najszybciej pokonać poniższe konkurencje:

  • bieg przez hula-hop
  • skakańce
  • toczenie piłki lekarskiej 4 kg
  • sztafeta – bieg slalomem przekazanie pałeczki następnemu zawodnikowi
  • bieg w workach
  • kozłowanie piłki - konkurencja obowiązkowa dla opiekunów !!!

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, koleżanki i kolegów z przedszkoli oraz całe rodziny. Do zobaczenia!

 

Aktualności - Zmagania 6-latków

Zmagania sześciolatków

Super zabawa na dzień dziecka więcej

Spartakiada Przedszkolaków

Zawody z okazji Dnia Dziecka więcej

Mnóstwo zabawy w Dzień Dziecka

Zmagania 6-latków, rozdanie kasków i otwarcie basenów więcej