Mistrzostwa Lubina w Nordic Walking

Dla wszystkich miłośników chodzenia z kijkami Otwarte Mistrzostwa Lubina, to jedna z ważniejszych imprez sportowych w sezonie.

W tym roku odbyła się XII edycja Otwartych Mistrzostw Lubina w Nordic Walking. Zawody miały miejsce 23 października 2021r. na Górkach za PKS-em (przy ul. Konstytucji 3 Maja). Początek zaplanowany był na godz. 10:30 na trasie cross country o długości ok. 1,5 km (szkolna), 4 km (amatorzy) i 8 km (profesjonaliści).

Na pierwszy ogień "poszli" uczniowie. Zwycięzcą w kategorii młodzieży został  Buchowska Emilia z Osieka, na drugim miejscu uplasował się Dutka Patryk z Żelaznego Mostu a na ostatnim miejscu podium znalazła się Buchowska Martyna. W kategorii amatorów najlepszy czas miał Jan Mikołajczak, na drugim miejscu znalazł się Andrzej Zackiewicz, natomiast na ostatnim miejscu podium uplasował się Duszenko Zygmunt. Wśród kobiet natomast najlepsza była Maria Paszkowska.

Grono profesjonalistów rywalizowało dystansie 8 km. Najlepszy czas uzyskał Adam Jurek pokonując dystans w 53:15:65, reprezentujący KGHM Metraco Rudna. Na drugim miejscu uplasował się Miron Rożynek z czasem 53:26:90, a na ostatnim miejscu podium Gągoł Krzysztof z czasem 59:02:85.

• Kat. 60 +

ZAPISY przez internet były możliwe do dnia 15.10.2021r. lub w dniu zawodów do godz. 10:30.

Aby wziąć udziała w zawodach należało wpłacić wpisowe 25 zł na numer konta: BGK 13 1130 1033 0018 8163 6120 0001, Regionalne Centrum Sportowe Sp. z o.o., ul. Odrodzenia 28b, 59 – 300 Lubin, z dopiskiem: opłata startowa – Mistrzostwa Lubina w Nordic Walking, imię i nazwisko. W przypadku zapisów w dniu zawodów płatności dokonywało się gotówką w wysokości 30 zł.

Istniała możliwość rezerwacji taniego noclegu w Zajeździe Kresy przy ul. Sikorskiego 1, tel. 506-818-099, 506-347-257

Każdego roku w zawodach bierze udział kilkadziesiąt osób.

Każdy uczestnik, który ukończył zawody otrzymał medal okolicznościowy, natomiast dla wszystkich uczestników przygotowana była gorąca herbata i kawa oraz ciepły poczęstunek.

Wszystkie szczegóły dostęne są również w regulaminie zawodów dostępnym poniżej.