Biegowe GP Zagłębia Miedziowego

Z nami utrzymasz formę przez okres zimowy

Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego to impreza sportowa dla wszystkich kochających aktywną formę spędzania wolnego czasu. 

W listopadzie ruszyła 10-ta Jubileuszowea edycja Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego!!!

ZAPISZ SIĘ NA KOLEJNY BIEG - KLIKNIJ

Jest to wieloetapowy cykl biegów przełajowych, odbywających się na terenach Zagłębia Miedziowego.

Tegoroczna edycja rozpoczełą się biegiem w Pielgrzyce 17 listopada 2018r. 10 edycja, 10 miejscowości i 10 biegów w miesiącach: listopad 2018 - marzec 2019.

Celem Biegowego GP ZM jest promocja zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania, jako najprostszej, a także najtańszej formy ruchu oraz możliwość sprawdzenia swoich sił w rywalizacji sportowej.

Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich, zarówno młodzież jak i starszych. Mamy nadzieję, że nasze zawody oraz trasy w miejscowościach Zagłębia Miedziowego, tj.:, Pielgrzymka, Głogów,  Gaworzyce, Kwiatkowice, Chocianów, Iwiny, Legnica, Ścinawa, Nowa Sól i Szklary Górne spodobają się i na stałe zagoszczą w kalendarzu biegowym lokalnej społeczności.

Wyjątkowa edycja – nowe zasady!

  • W klasyfikacji generalnej GP prowadzona będzie kategoria OPEN mężczyzn i kobiet oraz kategorie wiekowe, 
  • do punktacji po 9 etapach stworzona zostanie klasyfikacja generalna, według której, zawodnicy wystartują w finałowym X biegu.
  • Warunkiem Startu w ostatnim etapie jest zaliczenie minimum 6 wcześniejszych etapów.
  • W biegu finałowym zakwalifikowani zawodnicy startować będą z handicapem czasowym, tj., każde 10 s straty z wcześniejszych etapów do lidera klasyfikacji generalnej = 1 s straty przed startem ostatniego biegu
  • Zwycięzca ostatniego biegu = zwycięzca całego cyklu GP.
  • Dotyczy to także wszystkich kategorii wiekowych.
  • Wybór startów należy do WAS!!!

Oczywiście warto zapoznać się z regulaminem całego cyklu i sprawdzić wszystkie zasady.

REGULAMIN 

ZAPISY TRWAJĄ! - zarówno na pojedyncze biegi jak i cały cykl.

Opłata za jeden bieg wynosi w tym roku 15 zł, istnieje także możliwość zapłaty pakietowej 120 zł za cały cykl zawodów.

Płatności należy dokonać przelewem na konto Regionalnego Centrum Sportoweg Sp. z o.o.: BGK 13 1130 1033 0018 8163 6120 0001.

Tytuł wpłaty: za udział w GP Zagłębia Miedziowego – imię i nazwisko. W przypadku płatności za cały cykl z góry prosimy wpisywać w tyltule: opłata pakietowa GP Zagłebia Miedziowego - imie i nazwisko. Termin zapłaty za wszystkie biegi upływa 3 listopada 2018r.

SPRAWDŹCIE KLASYFIKACJĘ PO 2-ÓCH BIEGACH

Tegoroczne numery startowe prezentują się następująco:

37088.jpg

 

 

Relacja

W sobotę 17 listopada 2018r. wszyscy zawodnicy zgromadzeni w Pielgrzymce usłyszeli pierszy "start" i tym samym, rozpoczęła się 10. Jubileuszowa edycja Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego.  

Pogoda do biegania była wymarzona, niebo przywitało uczestników pięknym słońcem. O 10.00 rozpoczęły się biegi dzieci, gdzie 50 maluchów pobiegło na kilku dystansach od 600 do 1200 m, w nagrodę otrzymując pamiątkowy medal oraz dyplom. 

Inauguracyjny bieg 10 edycji naszego cyklu rozpoczął się punktualnie o 11:00!

Trasa, zgodnie z nowymi zasadami cyklu, była nieco krótsza niż zawsze i wynosiła 6 km. Nie zabrakło jednak "morderczego" podbiegu przygotowanego przez Stowarzyszenie AS.  W biegu głównym triumfował Łukasz Garliński z KB Krokus Kwiatkowice z czasem 23 minut 23s. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Łukasiewczi, która dobiegła do mety w czasie 30 minut i 03s. W biegu głównym wystartowało 185 osób i tym samym pobiliśmy rekord frekwencji startujących w Pielgrzymce. 

Ok godz. 12.00 wszyscy zawodnicy spotkali się na uroczystym wręczeniu nagród. Każdy mógł się rozgrzać gorącą zupą,  a na najlepszych czekały pamiątkowe statuetki. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą wyników:

WYNIKI 1-GO BIEGU

Informacje przed biegiem 

Rozpoczynamy X Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego

17 listopada 2018r. zapraszamy na pierwszy bieg naszego cyklu, tym razem do Pielgrzymki.  Jubileuszowa edycja to 10 biegów w nowej formule, każdy z biegów ma taki sam dystans czyli 6 km.

Tak samo jak w latach poprzednich start i meta będzie znajdować się na boisku sportowym LKS Fenix Pielgrzymka. Biuro zawodów również w tym samym miejscu czyli w szkole podstawowej znajdującej się obok boiska sportowego. W związku z tym, że trasa liczy 6 km, jest nieco inna niż zawsze, ale pierwszy i zarazem najdłuższy podbieg zostaje.

Tradycyjnie już przed biegiem głównym odbędą się biegi dla dzieci. Wszystkie dzieci zostaną uhonorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami.  Po biegu, na wszystkich uczestników czekać będzie poczęstunek, grochówka oraz ciepła herbata.

Wszystkich miłośników na bieg do Pielgrzymki  zapraszamy wspólnie ze Stowarzyszeniem "AS". Do zobaczenia.

Zapisz się przez internet - KLIKNIJ

36842.jpg

Każdy kto ukończy bieg otrzyma taki oto piękny drewniany medal:)

36872.jpg

Trasa jest nieco krótsza, ale słynny podbieg pozostał.
Pamiętajcie start i meta na boisku przy Szkole Podstawowej w Pielgrzymce.

37024.jpg37025.jpg37026.jpg37027.jpg37028.jpg37029.jpg

Relacja

10. edycja nabiera tempa, za nami już dwa biegi, ostatni odbył się 24 listopada w Głogowie, gdzie wspólnie z głogowskimi partnerami odnieśliśmy organizacyjny i frekwencyjny sukces, na starcie stanęło 224 biegaczy, którzy zjechali się z całego regionu Zagłębia Miedziowego.

Zawodnicy, do pokonania mieli 6 kilometrów, jak w każdym z etapów jubileuszowej edycji GP. Start oraz meta znajdowały się obok Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie, a trasa biegła grząskimi i śliskimi terenami nad Odrą. Bez zaskoczenia najszybsza wśród pań była Anna Ficner ze Złotoryi, natomiast wśród panów najlepszy był Łukasz Garliński z Krokusa Kwiatkowice.  

Głogów po raz pierwszy zagościł w naszym cyklu Grand Prix, dlatego cieszymy się podwójnie z tak licznego uczestnictwa. Do końca pozostało osiem biegów.  9 grudnia o 11:00 zawodnicy wystartują  na trzecim etapie w Gaworzycach.  Podczas zawodów w Głogowie zbierano też pieniądze na rehabilitację Boryska Kuźmiaka, w sumie udało się uzbierać ponad 1800 zł.

Największe podziękowania kierujemy do ekipy z Biegam bo lubię Głogów,  Pana Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie, którzy stworzyli ten niesamowity etap. Na mecie każdy zawodnik otrzymal dyplom, a najlepsi  wśród kobiet i mężczyzn puchary. Dodatkowo najlepsza zawodniczka  i zawodnik z Głogowa otrzymali puchary ufundowane przez Prezydenta Głogowa.

Sprawdźcie swoje WYNIKI

 A na kolejnym biegu widzimy się 9-go grudnia w Gaworzycach. 

Informacje przed biegiem

 

Po raz pierwszy w naszym Grand Prix zabieramy Was do Głogowa. W organizację głogowskiej edycji włączyli się biegacze z grupy Biegam Bo Lubię oraz Miedziowe Towarzystwo Sportowe oraz prezydent Głogowa. Ten ostatni ufunduje m.in. puchary w kategorii Mistrza i Mistrzyni Głogowa.

Głogowski etap odbędzie się 24 listopada. Starto o godz. 11:00. 

Start zaplanowano na ulicy Łąkowej, przy siedzibie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Podczas imprezy sprzedawane będą też ciasta. Dochód z charytatywnej akcji przeznaczony będzie na rehabilitację 3-letniego Boryska Kuźmiaka z Głogowa. Zachęcamy do udziału w imprezie wszystkich miłośników biegania.

Start, meta i biuro zawodów: kliknij

6 kilometrowa trasa będzie biegła przez Ostrów Tumski, między innymi wałami Odry. Koledzy z Głogowa zapewniają, że każdy dzik da radę, można je będzie spotkać na malowniczej trasie pośród łąk i lasów na jednej pętli z małym rondem. 

37209.jpg

 

37210.jpg37213.jpg

Relacja

Za nami kolejny bieg 10. Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Tym razem niedzielny poranek spędziliśmy w Gaworzycach, gdzie zawodnicy zmierzyli się z nową - starą :) trasą podczas trzeciego biegu naszego cyklu.

W biegu głównym wystartowało 197 biegaczy. Najszybszy na tej trasie był  Mateusz Szczepański reprezentujcy Gworzyce i KGHM ZG Run, który metę przekroczył po 21 minutach i 52s, wśród kobiet, podobnie jak w zeszłym roku, najszybciej trasę pokonała Anna Ficner z czasem 24 minut 24s.

Wójt Gminy Gaworzyce Jacek Szwagrzyk ufundował nagrodę dla najszybszego zawodnika Gminy Gaworzyce, którym był Mateusz Sczepański. Trasa, wiodła po przepięknych okolicach Gaworzyc na dystansie 6 kilometrów, Pogoda tym razem nie sprzyjała biegaczom, oprócz siapiącego deszczu, który na szczęście ustał tuż przed startem biegu głównego, dodatkowym utrudnieniem był wiatr, który przeszkadzał biegaczom na całej trasie.   Oprócz biegu głównego odbyły się także biegi dzieci, w których uczestniczyło 29  dzieciaczków.

Wyniki końcowe

  A na kolejnym biegu widzimy się w 16-go grudnia w Kwiatkowicach.

Informacje przed Biegiem

Trzeci bieg odbędzie się 9 grudnia 2018r. w niedzielę w Gaworzycach. Zawodników czeka stały dystans czyli ok.  6 km.

37306.jpg

37305.jpg

Jeżeli w wyszukiwarce google wpiszecie "BGPZM Gaworzyce" to pięknie poprowadzi Was do celu ;-) https://goo.gl/maps/w55jrrMkioy

Miejsce biura zawodów to pałac w Gaworzycach przy ul. Dworcowej 95. Start biegu tradycyjnie o godzinie 11:00.  Zapisy w dniu zawodów możliwe od godz. 9:00.

37304.jpg

Podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się bieg dla dzieci pod patronatem stowarzyszenia górników "Gwarek" z Gaworzyc. Odbędzie się on w parku w Gaworzycach. Bieg dla dzieci odbędzie się w dwóch kategoriach. Na dystansie 200 metrów pobiegną dzieci klas 1-3, a na dystansie 600 metrów dzieci klas 4 - 6. Zapisy, których mogą dokonywać rodzice lub opiekunowie, odbędą się w biurze zawodów ("czarno-białym" holu gaworzyckiego pałacu), czynne będzie od godz. 9.00. Każdy uczestnik biegu dostanie pamiątkową nagrodę.

37307.jpg

Kilka informacji na niedzielę

W niedzielę swoją obecność na starcie potwierdzili:

  • Wójt Gminy Gaworzyce - Pan Jacek Szwagrzyk,
  • Skarbnik Gminy - Pani Izabela Rak
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach - Pani Małgorzata Kosałka.

Rozgrzewkę poprowadzi tak jak w ubiegłym roku Pan Maciej Zarzecki o godz. 10.45., natomiast bieg główny na motorze poprowadzi Pan Sebastian Kałużny - prezes Stowarzyszenia "Moto-klub"

Oczywiście po biegu zapraszamy na pyszną grochówkę, kawę, herbatę oraz domowe ciasto.

Warto dodać, że jest przeprowadzona zbiórka charytatywna „Obudźmy Artura”.  Artur Młodawski został wybudzony i przebywa w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM k. Warszawy. Każdą godzinę poświęca na intensywną rehabilitację by stanąć na nogi, mówić i samodzielnie wykonywać podstawowe czynności. Pieniążki można wrzucać do puszek u wolontariuszy.

Dodatkowo koledzy biegacze ze Szlachetnej Paczki proszą o przywiezienie artykułów spożywczych o przedłużonym terminie ważności, (mąki, kasze, cukier, makarony konserwy itp.). Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane osobom potrzebującym, obok biura zawodów będzie miejsce zbiórki prodktów.

Relacja

Informacje przed biegiem

 

Po raz trzeci w historii naszego GP zobaczymy się na biegu w Kwiatkowicach. Bieg w tej niewielkiej mieścicie odbedzie się w niedzielę 16 grudnia 2018, start oczywiście o godz. 11:00.

A jak do nas dojechać?

37419.jpg

Zobacz gdzie skręcić w Prochowicach, żeby się nie zgubić...

37422.jpg

Biuro zawodów znajdować się będzie jak zwykle w tym samym miejscu, w pobliżu boiska trawiastego drużyny Krokus Kwiatkowice, bez której nie odbyłby się ten etap.

37420.jpg

Przed Wami niemal 6km trasa.

37421.png

Jak sami widzicie...będzie płasko i łatwo :-)

37418.png

Zapraszamy już dziś!!!

Relacja:

 

Informacje przed biegiem:

 

 

Relacja:

 

Informacje przed biegiem:

 

 

Relacja:

 

Informacje przed biegiem:

 

 

Relacja

 

Informacje przed biegiem

 

Relacja

 

Informacje przed biegiem

 

Relacja

Informacje przed biegiem

 

 

 

 


Wyniki poprzednich edycji:

Wyniki IX edycji - Biegowe GP ZM

Wyniki VIII edycji - Biegowe GP ZM

Wyniki VII edycji - Biegowe GP ZM

Aktualności - Biegowe GP Zagłębia Miedziowego

Pobiegli w Gaworzycach

To już 3. bieg cyklu Grand Prix więcej

Biegacze pokonali drugi etap

Inauguracja Grand Prix w Głogowie więcej