Biegowe GP Zagłębia Miedziowego

Z nami utrzymasz formę przez okres zimowy

Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego to impreza sportowa dla wszystkich kochających aktywną formę spędzania wolnego czasu. 

Jest to wieloetapowy cykl biegów przełajowych, odbywających się na terenach Zagłębia Miedziowego.

Celem Biegowego GP ZM jest promocja zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania, jako najprostszej, a także najtańszej formy ruchu oraz możliwość sprawdzenia swoich sił w rywalizacji sportowej.

28 października rozpoczeliśmy IX cykl biegów, które odbywywać się będą w 11-stu miejscowościach w miesiącach: październik 2017 - marzec 2018.

Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich,zarówno młodzież jak i starszych. Mamy nadzieję, że nasze zawody oraz trasy w miejscowościach Zagłębia Miedziowego, tj.: Szklary Górne, Pielgrzymka, Prząśnik k.Rui, Gaworzyce, Chocianów, Iwiny, Nowa Sól, Kwiatkowice, Ścinawa, Legnica i Lubin spodobają się i na stałe zagoszczą w kalendarzu biegowym lokalnej społeczności.

A tak prezentuje się tegoroczny zupełnie nowy numer startowy. Każda osoba która opłaci start za cały cykl do 15 października, otrzyma imienny numer startowy:

29426.jpg

Oczywiście warto zapoznać się z regulaminem całego cyklu i sprawdzić o co walczycie.

REGULAMIN - KLIKNIJ

Poniżej znajduje się przekierowanie do elektronicznych zapisów. Aktualny będzie link do najbliższego biegu. Po zakończeniu danego biegu będziemy uruchamiać zapisy do kolejnego i tak za każdym razem.

ZAPISY

 
A oto jak się prezentują wyniki końcowe po JEDENASTU biegach: 

BIEGAM=POMAGAM

Nie samym bieganiem żyjemy, co pokazaliśmy już w roku ubiegłym, kiedy to rozpoczęliśmy akcję BIEGAM=POMAGAM. Dlatego licytujemy fantastyczny numer 1 jak co roku przygotowany przez drukujemy.eu. Zbieramy na leczenie małego Filipa Banasia, który choruje na nowotwór złośliwy - neuroblatomę. Jedyną szansą na pokonanie choroby jest leczenie w Niemczech. Koszt leczenia i późniejszej rehabilitacji to 400 tyś euro. 

Zasady licytacji są proste:

  • wygrywa ta osoba która wpłaci do 20 października jak najwięcej (może być w jednej wpłacie lub zsumowane). Podpisujemy się inicjałami a jak trafia się takie same dodajemy druga i trzecia literkę z nazwiska.
  • Wpłacamy tylko tutaj: https://www.siepomaga.pl/roadtoiten

29444.jpg

Relacja

Za nami pierwszy bieg. To było dla nas organizatorów niesamowite przeżycie, gdyż zawsze oczekujemy ile osób zareaguje na zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach. Było Was z dziećmi prawie 300 osób za co bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z sobotniego biegu w Szklarach Górnych i już zapraszamy na kolejny bieg!!!

Informacje przed biegiem

W trakcie zawodów w szklarach odbędą się również biegi dzieci. Poniżej plakat a na nim wszystkie potrzebne informacje :-)

29593.png

REGULAMIN Biegów dzieci  - KLIKNIJ

Nowa miejscowość w naszym Grand Prix, a tak prezentuje się trasa biegu prowadząca  po leśnych duktach i ścieżkach, jest płasko ale z małym podbiegiem:)

29268.jpg      

Biuro zawodów znajdować się  będzie w szkole Podstawowej w Szlarach Górnych, Zaparkować będzie można obok Cmentarza w Szklarach Górnych.
Start i Meta zaczyna na się na drodze ppoż nr 24 przy skrzyżowaniu ul. Sosnowej i Akacjowej.

29271.jpg

 

Relacja

Za nami drugi bieg.  Na starcie biegu głównego stanęło 180 zawodników, a przed biegiem głównym odbyły się dodatkowo biegi dzieci. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania:)

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z sobotniego biegu w Pielgrzymce i oczywiściei już zapraszamy na kolejny bieg, który odbędzie się w Prząśniku k. Rui (powiat legnicki).

Informacje przed biegiem

Już 18 listopada kolejny raz spotykamy się w Pielgrzymce, który jest biegiem nr 2 tegorocznego cyklu. Tak jak w latach poprzednich biuro zawodów będzie znajdowało się w Szkole Podstawowej w Pielgrzymce, start i meta usytuowane będą na przyległym boisku sportowym LKS "Fenix".

ZAPISY na ten bieg pod linkiek - KLIKNIJ

29899.jpg

Trasa biegu pozostaje taka sama jak w poprzedniej edycji. Całkowita długość trasy to 7,6 km. 

29901.jpg

Profil tegorocznej trasy prezentuje się tak:)

29900.jpg

Przed biegiem głównym o godzinie 10.00 startujemy z biegami dla dzieci. Trasa będzie poprowadzona na terenie przyległym do boiska sportowego. Dla wszystkich dzieci przewidujemy pamiątkowe dyplomy, medale a dla zwycięzców poszczególnych kategorii puchary. Po biegu głównym na biegaczy będzie czekać pyszna grochówka oraz ciepła herbata. 

I na zachętę kilka fotek z trasy:

29994.jpg

29995.jpg

29996.jpg

Relacja

Za nami już trzy biegi, trasa w Prząśniku tradycyjnie już, wiodła po przepięknym parku zabytkowego kompleksu pałacowego. Wystartowało 189 zawodników i drugi rok z rzędu Artur Gułaj nie miał sobie równych wygrywając ten etap Grand Prix z czasem 14 minut i 20s. Także wśród pań swoje zwycięstwo powtórzyła Ania Ficner pokonując ten odcinek w czasie 16 minut i 2s. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z sobotniego biegu w Prząśniku i nie możemy już doczekać się kolejnego biegu, który odbędzie się w Gaworzycach.

Informacje przed Biegiem

Trwają już zapisy na bieg w Prząśniku. Kliknij tutaj.

25 listopada poraz kolejny już widzimy się w Prząśniku k. Rui. Ścigać się będziemy na bardzo malownicznej 4,5km trasie parku DPS.

30002.jpg

30003.jpg

Jak widać trasa całkiem płaska:

30004.jpg

Biuro zawodów znajdować się będzie na polanie obok pałacu, czynne jak zawsze od 9:30 do 10:40. Zapisać się można przez internet do dnia poprzedzającego bieg czyli 24 listopada 2017r. (dla osób, które nie zapisywały się na wcześniejsze biegi), lub na miejscu w biurze zawodów, opłata wynosi 10 zł. 

Nie wiecie jak dojechać? Sprawdźcie lokalizację. 

23017.jpg

Relacja

W czwartym biegu naszego Grand Prix wystartowało 160 uczestników, a ukończyło 159 osób ze względu na kontuzję jednego z zawodników. Najszybszy był Jerzy Jagielski, całość wyników w linku poniżej.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z sobotniego biegu w Gaworzycach i do zobaczenia w styczniu w Chocianowie:)  

Informacje przed biegiem

Kolejny nowy bieg przed przed nami:) i oczywiście, dla tych którzy jeszcze nie biegli w tej edycji Grand Prix trwają już zapisy na bieg w Gaworzycach kliknij tutaj,  do dnia poprzedzającego bieg czyli 8 grudnia 2017r. Wszyscy pozostali nie muszą się zapisywać, wystarczy jedynie opłacić wpisowe 10 zł, przelewm na konto lub na miejscu w dniu biegu. Biuro zawodów czynne od 9:00 do 10:40.

Biuro zawodów oraz START i META znajdować się będą w Pałacu, Domu Kultury JOWISZ (ul. Dworcowa 95).

30482.jpg

Trasa zapowiada się naprawdę ciekawie, a oto kilka zdjęć  przy okazji robienia pomiarów -  wyszło 6,5 kilometrów:) Pierwsze dwa kilometry pobiegniecie asfaltem, kolejne 4 km drogami gruntowymi i końcówka czyli 500 m znowu czeka Was asfalt.

30480.png

30481.png

Przy okazji biegu  będziecie mięli okazje podziwiać piękne widoki gminy Gaowrzyce:)

30483.jpg30485.jpg

Relacja:

W piątym biegu naszego Grand Prix wystartowało 202 uczestników.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z sobotniego biegu w Chocianowie - KLIKNIJ

Przed nami kolejny bieg tydzień później 13 stycznia w Iwinach.

Informacje przed biegiem:

Zapisy na ten bieg oczywiście trwają - możesz to zrobić klikając tutaj. Tradycyniejuż dla wszystkich sóźnialskich zapisy ręczne na miejscu w dniu zawodów od 9:00 do 10:40.

Ugości Nas jak co roku Klub Olimpijczyka przy Zespole Szkół w Chocianowie z Piotrkiem Machoniem na czele.

Biuro zawodów znajdowa się będzie właśnie w Zespóle Szkół w Chocianowie, ul. Kolonialna 13.

 Zobaczcie co Was czeka:

30663.jpg

Trasa około 6 km, drogi gruntowe na pętli 2 X 3 km start i meta na ul. Kolonialnej 16.

30664.jpg

Relacja:

W biegu głównym wystartowało 242 osoby, w biegach dla dzieci 41 osób, co daje łączną liczbę 283 startujących i  czyni ten bieg chyba największym biegiem w powiecie bolesławieckim i największą imprezą sportową w Gminie Warta Bolesławiecka a dodatkowo padł kolejny rekord IX Grand Prix.

Bieg w Iwinach nie odbył by się gdyby nie Gminne Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej oraz Uczniowskie Kluby Sportowe „Orientpark.pl” i „Tukan” Iwiny. 

W biegu głównym poraz kolejny zwyciężył Tobiasz Belgrau z czasem 18:59, a wśród Pań także kolejny raz z rzędu Anna Ficner pokonując trasę 5,6 km w 21 minut i 18s. Pełne wyniki OPEN do pobraniaTUTAJ, a poniżej pierwsze  trzy miejsca w poszczególnych kategoriach.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z sobotniego biegu w Iwinach - KLIKNIJ

Informacje przed biegiem:

Zobaczcie co Was czeka:

Wraz Gminnym Centrum Kultury w Warcie Bolesławieckiej, UczniowskiM Klubem Sportowym „ Tukan” oraz „Orientpark” Iwiny zapraszają na „Spacerek dla …Mateusza” czyli 6 etap -IX Biegowego Grand Prix „Zagłębia Miedziowego”. Poza promocją aktywności fizyczne w tym biegu  pomagamy choremu chłopcu – mieszkańcowi Tomaszowa Bolesławieckiego (opłata startowa zostanie wręczona osobiście rodzicom Kacpra w centrum zawodów, po zakończonym biegu).

Każdy kto wystartuje będzie miał do pokonania 6 kilometrów. Trasa w 100% z nawierzchnią szutrową, szeroka droga przez las, przewyższenia niewielkie. Trasa ma charakter wahadłowy tzn. po dobiegnięciu do półmetka tj. 2,8 km należy zawrócić okrążając znacznik.

31359.jpg

Biuro zawodów będzie znajdowało się w Zespole Szkół w Iwinach ( k/Bolesławca)
czynne od godz. 9.00 do 10:40.  Start i meta 700 m od biura zawodów. 

31358.jpg31360.jpg

Oprócz biegu głównnego w Iwinach będą biegi dzieci w kategori Szkół podstawowych na 1 km oraz gimnazjów na 3 km.  

31361.png

Relacja:

Siódmy etap IX Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami. Ty razem gościliśmy w Nowej Soli, gdzie perfekcyjnie spisała się Nowosolska Grupa Biegowa przygotowując trasę w przepięknym Parku Krasnala, przepuszne ciasta i gorącą pomidorową:) Sobotni bieg w Nowej Soli przyciągnął 169  biegaczy. Wniosek nasuwa sie sam, była to doskonała impreza!

W biegu głównym tym razem Tobiasz Belgrau z czasem 24:04 został zdeklasowany przez Piotra Ławickiego, który był szybszy o 26 sekund uzyskując czas 23:38,  a wśród pań bez zmian... poraz kolejny najlepsza była Anna Ficner pokonując trasę w 25:39

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z sobotniego biegu w Nowej Soli - KLIKNIJ

Informacje przed biegiem:

Pierwszy bieg w lutym odbędzie się w Nowej Soli, którą uczestnicy doskonale znają.

W Nowej Soli miejsce biura zawodów bez zmian, widzimy się w  Parku Krasnala od godz. 9:00 do 10:40. Kto nie był  i nie wie jak dojechać oto link do mapki:  https://goo.gl/maps/pnRf6bNwUd62

Trasa to 2 pętle po około 3 km i  bardzo płasko.

Zapisy oczywiście trwają - KLIKNIJ

23847.jpg

I CIEKAWOSTA:)

31600.png

Relacja

Za nami już 8. bieg w ramach Grand Prix, a drugi w historii w Kwiatkowicach. Na starcie stanęło 158 biegaczy, a wśród nich najlepszy okazał się Tobiasz Belgrau.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z sobotniego biegu i już zapraszamy na kolejny bieg tym razem w Ścinawie!!!

Informacje przed biegiem

Po raz drugi w historii naszego GP zobaczymy się  Kwiatkowicach. Bieg w tej niewielkiej mieścicie odbedzie sie 10 lutego, start oczywiście o godz. 11:00.

32114.png

Przed Wami trasa  o długości 5700m. 

32115.jpg

Biuro zawodów zlokalizowane będzie  w pobliżu boiska trawiastego drużyny Krokus Kwiatkowice, bez której nie odbyłby się ten etap. Do zobaczenia:)

32116.jpg

Relacja

Za nami już 9. bieg w ramach Grand Prix, który odbył się w Ścinawie w rytmach hip-hopu. Na starcie stanęło 163 biegaczy, a wśród nich najlepszy okazał się Piotr Ławicki. Pełna relacja - kliknij

Informacje przed biegiem

Do Ścinawy zapraszamy nie tylko biegaczy ale i nordicowców. Od kilku lat imprezę w Ścinawie współtworzymy ze stowarzyszeniem "Start Ścinawa". 18 lutego rozegrane zostaną biegi w ramach Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Tegoroczne hasło jakie będzie nam przyświecać to HIP HOP Rewolucje.

32118.jpg

Zapraszamy już od godz. 9:00 do Portu w Ścinawie. Coroczne sportowe święto, które na stałe wpasowało się w kalendarz imprez. Święto biegaczy i nordicowców. Jest to dziewiąty bieg w ramach Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego.

 

Relacja

Za nami już 10. - przedostatni  bieg w ramach Grand Prix, który odbył się w Legnicy, a konkretnie w Lasku Złotoryjskim. Na starcie stanęło 146  biegaczy, a wśród nich najlepszy okazał się po raz kolejny Tobiasz Belgrau. Pełna relacja - kliknij

Informacje przed biegiem

24 lutego widzimy się w Legnicy na przedostatnim biegu w ramach naszego cyklu.

Zapisy na kolejny bieg naszych zmagań trwają do piątku 23.02.18 Można to zrobić klikając w przycisk ZAPISY u góry. Jest to już 10 start  w cyklu, zwyczajowo widzimy sie o godz. 11:00. Wszystko będzie się działo w Lasku Złotoryjskim.

Zapisać się biędzie można także na miejscu w dniu zawodów jak zwykle biuro zawodów czynne od 9:00 usytuowane będzie również w Lasku Złotoryjskim. 

Mapka trasy wygląda następująco:

32388.jpg

Relacja

IX Biegowe Grnad Prix Zagłębia Miedziowego po 6-ciu miesiącach biegowych zmagań, 11 miejscowościach i ponad 60-ciu przebiegniętych kolimetrach dotarto do mety.  3 marca 2018r. w Lubinie zawodnicy zaliczyli Test Coopera i zakończyli tym samym swoją biegową przygodę w tej edycji.  W całym cyklu zapisanych było 620 zawodników, natomiast  we wszystkich biegach uczestniczyło aż 2110 osób.

Najdłuższy dystans podczas sobotniego Testu Coopera pokonał nie kto inny jak zwycięzca całego cyklu czyli Tobiasz Belgrau z MLKS Sokół Lubin  uzyskując 3625m,  wśród pań najdłuższy dystans 2887m pokonała  Ewa Paduch reprezentująca KB Lew Legnica.  Na starcie stanęło w sobotę w sumie 121 zawodników. 

Pełna relacja oraz wyniki - kliknij

Informacje przed biegiem

Przed nami ostatni etap - Test Coopera, który odbędzie się w dwóch terminach: środa (28 lutego  2018r.)- godzina 16:00 na stadionie RCS w Lubinie, a także w sobotę (3 marca) od godz.  11:00. Należy wybrać jeden z powyższych terminów, gdyż można pobiec tylko raz.

W środę - biuro zawodów będzie otwarte na stadionie RCS przy ul. Odrodzenia już od 15:30, a start pierwszego biegu o 16:00
Poniżej harmonogram czasowy środowych emocji:

  • 16:00 - bieg nr 1 (puszczamy po 20 osób, decyduje kolejność zapisu w biurze zawodów)
  • 16:30 - bieg nr 2
  • 17:00 - bieg nr 3

W sobotę - biuro zawodów czynne od 10:00 na stadionie RCS, zgłaszamy się do swojego biegu najpóźniej 30 minut przed wyznaczoną godziną startu. Rozkład biegów wygląda następująco:

  • 11:00 - bieg Pań
  • 11:25 - bieg kat. M12, M16 i M20
  • 11:50 - bieg kat. M30
  • 12:15 - bieg kat. M40
  • 12:45 - bieg kat. M50 i M60+

Przypominamy o trzech ważnych rzeczach:
- zabieramy ze sobą swoje numery startowe
- startując w środę nie ma możliwości poprawki wyniku w sobotę
- można zabrać ze sobą ręcznik, mydło i klapki gdyż korzystamy z naszych dobrodziejstw czyli szatni w hali RCS :)

Już teraz zapraszamy Państwa na uroczyste zakończenie imprezy, które odbędzie się w sali konferencyjnej hali widowiskowo-sportowej RCS o godzinie 14:00. ( kawa, herbata i może coś słodkiego).


Wyniki VIII edycji kliknij aby zobaczyć

Wyniki VII edycji kliknij aby zobaczyć

Wyniki VI edycji Kliknij aby zobaczyć

Aktualności - Biegowe GP Zagłębia Miedziowego

Poniedziałkowy raport

Tutaj dowiesz się co wydarzyło się w zeszłym tygodniu i co wydarzy się w przyszłym... więcej

Test Coopera w mrozie

19 osób pobiegło na stadionie przy -7 C więcej