Biegowe GP Zagłębia Miedziowego

Z nami utrzymasz formę przez okres zimowy

Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego to impreza sportowa dla wszystkich kochających aktywną formę spędzania wolnego czasu. 

Jest to wieloetapowy cykl biegów przełajowych, odbywających się na terenach Zagłębia Miedziowego.

Celem Biegowego GP ZM jest promocja zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania, jako najprostszej, a także najtańszej formy ruchu oraz możliwość sprawdzenia swoich sił w rywalizacji sportowej.

28 października rozpoczeliśmy IX cykl biegów, które odbywywać się będą w 11-stu miejscowościach w miesiącach: październik 2017 - marzec 2018.

Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich,zarówno młodzież jak i starszych. Mamy nadzieję, że nasze zawody oraz trasy w miejscowościach Zagłębia Miedziowego, tj.: Szklary Górne, Pielgrzymka, Prząśnik k.Rui, Gaworzyce, Chocianów, Iwiny, Nowa Sól, Kwiatkowice, Ścinawa, Legnica i Lubin spodobają się i na stałe zagoszczą w kalendarzu biegowym lokalnej społeczności.

A tak prezentuje się tegoroczny zupełnie nowy numer startowy. Każda osoba która opłaci start za cały cykl do 15 października, otrzyma imienny numer startowy:

29426.jpg

Oczywiście warto zapoznać się z regulaminem całego cyklu i sprawdzić o co walczycie.

REGULAMIN - KLIKNIJ

Poniżej znajduje się przekierowanie do elektronicznych zapisów. Aktualny będzie link do najbliższego biegu. Po zakończeniu danego biegu będziemy uruchamiać zapisy do kolejnego i tak za każdym razem.

ZAPISY

 
A oto jak się prezentują wyniki po CZTERECH biegach:

 

BIEGAM=POMAGAM

Nie samym bieganiem żyjemy, co pokazaliśmy już w roku ubiegłym, kiedy to rozpoczęliśmy akcję BIEGAM=POMAGAM. Dlatego licytujemy fantastyczny numer 1 jak co roku przygotowany przez drukujemy.eu. Zbieramy na leczenie małego Filipa Banasia, który choruje na nowotwór złośliwy - neuroblatomę. Jedyną szansą na pokonanie choroby jest leczenie w Niemczech. Koszt leczenia i późniejszej rehabilitacji to 400 tyś euro. 

Zasady licytacji są proste:

  • wygrywa ta osoba która wpłaci do 20 października jak najwięcej (może być w jednej wpłacie lub zsumowane). Podpisujemy się inicjałami a jak trafia się takie same dodajemy druga i trzecia literkę z nazwiska.
  • Wpłacamy tylko tutaj: https://www.siepomaga.pl/roadtoiten

29444.jpg

Relacja

Za nami pierwszy bieg. To było dla nas organizatorów niesamowite przeżycie, gdyż zawsze oczekujemy ile osób zareaguje na zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach. Było Was z dziećmi prawie 300 osób za co bardzo dziękujemy.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z sobotniego biegu w Szklarach Górnych i już zapraszamy na kolejny bieg!!!

Informacje przed biegiem

W trakcie zawodów w szklarach odbędą się również biegi dzieci. Poniżej plakat a na nim wszystkie potrzebne informacje :-)

29593.png

REGULAMIN Biegów dzieci  - KLIKNIJ

Nowa miejscowość w naszym Grand Prix, a tak prezentuje się trasa biegu prowadząca  po leśnych duktach i ścieżkach, jest płasko ale z małym podbiegiem:)

29268.jpg      

Biuro zawodów znajdować się  będzie w szkole Podstawowej w Szlarach Górnych, Zaparkować będzie można obok Cmentarza w Szklarach Górnych.
Start i Meta zaczyna na się na drodze ppoż nr 24 przy skrzyżowaniu ul. Sosnowej i Akacjowej.

29271.jpg

 

Relacja

Za nami drugi bieg.  Na starcie biegu głównego stanęło 180 zawodników, a przed biegiem głównym odbyły się dodatkowo biegi dzieci. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania:)

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z sobotniego biegu w Pielgrzymce i oczywiściei już zapraszamy na kolejny bieg, który odbędzie się w Prząśniku k. Rui (powiat legnicki).

Informacje przed biegiem

Już 18 listopada kolejny raz spotykamy się w Pielgrzymce, który jest biegiem nr 2 tegorocznego cyklu. Tak jak w latach poprzednich biuro zawodów będzie znajdowało się w Szkole Podstawowej w Pielgrzymce, start i meta usytuowane będą na przyległym boisku sportowym LKS "Fenix".

ZAPISY na ten bieg pod linkiek - KLIKNIJ

29899.jpg

Trasa biegu pozostaje taka sama jak w poprzedniej edycji. Całkowita długość trasy to 7,6 km. 

29901.jpg

Profil tegorocznej trasy prezentuje się tak:)

29900.jpg

Przed biegiem głównym o godzinie 10.00 startujemy z biegami dla dzieci. Trasa będzie poprowadzona na terenie przyległym do boiska sportowego. Dla wszystkich dzieci przewidujemy pamiątkowe dyplomy, medale a dla zwycięzców poszczególnych kategorii puchary. Po biegu głównym na biegaczy będzie czekać pyszna grochówka oraz ciepła herbata. 

I na zachętę kilka fotek z trasy:

29994.jpg

29995.jpg

29996.jpg

Relacja

Za nami już trzy biegi, trasa w Prząśniku tradycyjnie już, wiodła po przepięknym parku zabytkowego kompleksu pałacowego. Wystartowało 189 zawodników i drugi rok z rzędu Artur Gułaj nie miał sobie równych wygrywając ten etap Grand Prix z czasem 14 minut i 20s. Także wśród pań swoje zwycięstwo powtórzyła Ania Ficner pokonując ten odcinek w czasie 16 minut i 2s. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z sobotniego biegu w Prząśniku i nie możemu już doczekać się kolejnego biegu, który odbędzie się w Gaworzycach.

Informacje przed Biegiem

Trwają już zapisy na bieg w Prząśniku. Kliknij tutaj.

25 listopada poraz kolejny już widzimy się w Prząśniku k. Rui. Ścigać się będziemy na bardzo malownicznej 4,5km trasie parku DPS.

30002.jpg

30003.jpg

Jak widać trasa całkiem płaska:

30004.jpg

Biuro zawodów znajdować się będzie na polanie obok pałacu, czynne jak zawsze od 9:30 do 10:40. Zapisać się można przez internet do dnia poprzedzającego bieg czyli 24 listopada 2017r. (dla osób, które nie zapisywały się na wcześniejsze biegi), lub na miejscu w biurze zawodów, opłata wynosi 10 zł. 

Nie wiecie jak dojechać? Sprawdźcie lokalizację. 

23017.jpg

Relacja

W czwartym biegu naszego Grand Prix wystartowało 160 uczestników, a ukończyło 159 osób ze względu na kontuzję jednego z zawodników. Najszybszy był Jerzy Jagielski, całość wyników w linku poniżej.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją z sobotniego biegu w Gaworzycach i do zobaczenia w styczniu w Chocianowie:)  

Informacje przed biegiem

Kolejny nowy bieg przed przed nami:) i oczywiście, dla tych którzy jeszcze nie biegli w tej edycji Grand Prix trwają już zapisy na bieg w Gaworzycach kliknij tutaj,  do dnia poprzedzającego bieg czyli 8 grudnia 2017r. Wszyscy pozostali nie muszą się zapisywać, wystarczy jedynie opłacić wpisowe 10 zł, przelewm na konto lub na miejscu w dniu biegu. Biuro zawodów czynne od 9:00 do 10:40.

Biuro zawodów oraz START i META znajdować się będą w Pałacu, Domu Kultury JOWISZ (ul. Dworcowa 95).

30482.jpg

Trasa zapowiada się naprawdę ciekawie, a oto kilka zdjęć  przy okazji robienia pomiarów -  wyszło 6,5 kilometrów:) Pierwsze dwa kilometry pobiegniecie asfaltem, kolejne 4 km drogami gruntowymi i końcówka czyli 500 m znowu czeka Was asfalt.

30480.png

30481.png

Przy okazji biegu  będziecie mięli okazje podziwiać piękne widoki gminy Gaowrzyce:)

30483.jpg30485.jpg

Przed nami kolejny bieg, znowu zagościmy w Chocianowie.

Zapisy na ten bieg oczywiście trwają - możesz to zrobić klikając tutaj. Tradycyniejuż dla wszystkich sóźnialskich zapisy ręczne na miejscu w dniu zawodów od 9:00 do 10:40.

Ugości Nas jak co roku Klub Olimpijczyka przy Zespole Szkół w Chocianowie z Piotrkiem Machoniem na czele.

Biuro zawodów znajdowa się będzie właśnie w Zespóle Szkół w Chocianowie, ul. Kolonialna 13.

 Zobaczcie co Was czeka:

30663.jpg

Trasa około 6 km, drogi gruntowe na pętli 2 X 3 km start i meta na ul. Kolonialnej 16.

30664.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Wyniki VIII edycji kliknij aby zobaczyć

Wyniki VII edycji kliknij aby zobaczyć

Wyniki VI edycji Kliknij aby zobaczyć

Aktualności - Biegowe GP Zagłębia Miedziowego

Poniedziałkowy raport

Tutaj dowiesz się co wydarzyło się w zeszłym tygodniu i co wydarzy się w przyszłym... więcej

4. bieg GP przed nami

Zapraszamy do Gaworzyc więcej