Bieg Papieski

Każdy może wziąć udział

VII Bieg Papieski za nami !!! 

Po raz siódmy pobiegli ulicami miasta. Po dwóch latach przerwy do Lubina powrócił Bieg Papieski.

Tadycyjnie już bieg główny startował o godz. 18:18, zanim jednak biegacze usłyszeli wystrzał, w godzinach porannych swoje zawody mieli najmłodsi. W tym roku wystartowało ponad 700 dzieciaczków z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Biegi młodzieżowe odbywały się na stadionie w dziewięciu turach,  pierwsza grupka najmłodszych uczestników wystartowała o godz. 15:00. Dzieci startowały ze swoimi rówieśnikami i każdy bez problemu pokonał dystans 200 metrów wśród przedszkolaczków oraz 300 metrów wśród uczniów klas podstawowych. 

Równo o godzinie 18:18 odbył się bieg główny, w którym wzięło udział blisko tysiąc uczestników. Na starcie pojawili się biegacze głównie z Lubina, ale nie zabrakło również amatorów biegania z całego regionu oraz różnych zakątków naszego województwa. Do pokonania było pięć kilometrów ulicami Lubina.  W Hali Widowiskowo - Sportowej na mecie biegacze słyszeli piękne pieśni w wykonaniu podopiecznych Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Zwycięzcą VII Biegu Papieskim wśród panów z czasem 14 minut i 31 sekund jest Kamil Makoś, u kobiet najlepsza okazała się Anna Ficner pokonując dystans 5 kilometrów w czasie 17 minut i 22 sekund.

Na mecie, która usytuowana była w Hali Widowiskowo - Sportowej każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem papieża Jana Pawła II.

Dziękujemy Wam biegaczom tym najmniejszym i większym, kibicom za atmosferę, dzięki której jest to najwspanialsze wydarzenie sportowe w regionie Zagłębia Miedziowego.  Dzięki TV Regionalna.pl. mogliśmy na żywo oglądać całą transmisję z biegu, najpierw na telebimie przed halą, a następnie na ekranach w środku hali.  Dla wszystkich uczestników było to wielkie sportowe święto. 

Poniżej prezentujemy pełne wyniki VII Biegu Papieskiego:

WYNIKI


Po raz siódmy mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim, który powraca na ulice Lubina po dwóch latach przerwy. Bieg odbędzie się 29 maja o godz. 18:18 spod Hali Widowiskowo - Sportowej.

Zapisy internetowe do biegu są już zamknięte! Zapraszamy do biura zawodów, które zlokalizowane będzie w Galerii Cuprum Arena na 'Poziomie-0" na zapisy ręczne oraz po odbiór pakietów startowych.

Motywem przewodnim Biegu Papieskiego jest uczczenie kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina dystansu ok. 5000 m przez uczestników ubranych w identyczne koszulki. 

Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić ten wolny czas. Bieg ma na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych oraz świetną zabawę.  Bieg organizowany jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Lubin, a honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Lubina. 

*Osoby które opłaciły wpisowe na bieg w roku 2020 muszą ponownie się zapisać poprzez system, natomiast opłata startowa dokonana w roku 2020 przechodzi na ten rok. 

REGULAMIN BIEGU GŁÓWNEGO

UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU PAKIETU STARTOWEGO

Gdzie biuro zawodów?

Biuro zawodów zlokalizowane w holu na poziomie „O” w Galerii Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20. czynne będzie następująco:

  • 27 maja (piątek) pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 20:00.
  • 28 maja ( sobota)  pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 20:00.
  • 29 maja  (niedziela - dzień biegów) pakiety można odbierać od godz. 12:00 do 17:00

Pakiet startowy

W pakiecie startowym otrzymacie koszulkę, w której należy ustawić się na starcie biegu. W pakiecie będzie również numer startowy z chipem (bieg główny) umożliwiający zmierzenie każdemu z Was indywidualnego czasu oraz agrafki do zamocowania go na przodzie koszulki. 

45731.jpg

45725.jpg

45728.jpg

Co otrzymasz na mecie?

Każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma na mecie taki oto pamiątkowy medal. 

45727.jpg

Zapisy 

Bieg główny - KLIKNIJ

Biegi młodzieżowe - KLIKNIJ

Trasa

Trasa tegorocznego biegu będzie zbliżona do tej z  poprzedniej edycji, a jej dystans wyniesie ok 5000m.  Zawodnicy pobiegną następującymi ulicami:  Odrodzenia, Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, M. Skłodowskiej – Curie, Tysiąclecia, Rynek, Mieszka I, Wrocławska, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, Hala Widowiskowo – Sportowa RCS.

45741.jpg

Opłata

Opłata startowa Biegu Głównego wynosi 60 zł (pakiet startowy obejmuje m.in. wyjątkową koszulkę sportową) oraz przepiękny medal za ukończenie biegu. Obowiązuje limit uczestników – 2000 osób (decyduje kolejność wpłat).

Biegi Dzieci

W biegach młodzieżowych udział mogą wziąć dzieci z lubińskich przedszkoli oraz uczniowie lubińskich szkół podstawowych z klas I – IV oraz dzieci spoza Lubina, których rodzice biorą udział w biegu głównym, posiadający aktualne badania lekarskie lub pisemną zgoda rodziców – opiekunów. 

Dzieci bedą startowały wg poniżeszego harmonogramu:

15:00 - 15:45 – 200 metrów Biegi Przedszkolaków 
16:00 - 17:00 – 400 metrów Biegi Uczniów

REGULAMIN


Bieg papieski 2019 - kliknij żeby rozwinąć
Bieg papieski 2018 - kliknij żeby rozwinąć

Bieg papieski - zobacz archiwum