Bieg Papieski

Każdy może wziąć udział

Informacje dot. Biegu Głównego

Po raz piąty mieliśmy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim.
Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, tak aby uczcić krótką modlitwą przed startem pamięć o naszym wspaniałym papieżu Janie Pawle II. Start V Biegu Papieskiego odbył się 21 kwietnia 2018r. o godz. 18:18 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie z metą usytuowaną w samym środku Hali RCS.

Motywem przewodnim Biegu Papieskiego było uczczenie kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina dystansu ok. 5000 m przez uczestników ubranych w identyczne koszulki. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zawodnicy tuż przed startem stworzyli "żywą" flagę mając na sobie białe i czerwone koszulki.

Do udziału w imprezie zapraszaliśmy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, oraz wszystkich, którzy mieli ochotę aktywnie spędzić ten wolny czas. Bieg miał na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych oraz świetną zabawę.  Bieg organizowany jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Powiatu, a honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Lubina oraz Starosta Powiatu Lubińskiego.

Relacja z biegu

Chcielibyśmy podziękować Wam biegaczom tym najmniejszym i większym, kibicom za atmosferę, dzięki której jest to najwspanialsze wydarzenie sportowe w regionie Zagłębia Miedziowego.  Dzięki TV Regionalna.pl. mogliśmy na żywo oglądać całą transmisję z biegu, najpierw na telebimie przed halą, a następnie na ekranach w środku hali.

Na pierwszy ogień poszły dzieciaczki z lubińskich przedszkoli oraz szkół podstawowych, biegi młodzieżowe odbywały się na stadionie, pierwsza grupka najmłodszych uczestników wystartowała o godz. 14:00. W sumie wszystkich maluchów wystartowało blisko 1800. Wszystkie biegi były pełne radości, a było ich aż dwanaście. Dzieci startowały ze swoimi rówieśnikami i każdy bez problemu pokonał dystans 200 metrów wśród przedszkolaczków oraz 400 metrów wśród uczniów klas I - VII. 

Bieg główny wraz z wystrzałem Prezydenta miasta Lubina Roberta Raczyńskiego wystartował o godz. 18:18. Na starcie stanęło 2030 zawodników co jest całkowitym rekordem Biegu Papieskiego! Dystans w tym roku był nieco krótszy niż do tej pory i wynosił 5km. Także trasa prowadziła nieco innymi ulicami niz dotychczas, wszyscy zawodnicy mieli m.in. zobaczyć lubiński Rynek przebiegając przez sam jego środek. 

Zwycięzcą V Biegu Papieskim z czasem 14 minut i 41 sekund jest Kamil Makos.  Zaraz za nim z niewielką różnicą na mecie zjawił się Piotr Ławicki, który uzyskał czas 15 minut i 16 sekund. A na trzecim miejscu podium wśród panów stanął Jacek Lesiecki pokonując dystans 5000m w czasie 15 minut 25 sekund.

Wśród kobiet najlepsza była Patrycja Drozd, pokonując trasę w 18 minut i 28 minuty. Druga była Emila Kuźmiak, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Samotyja.

Tradycyjnie już Bieg Papieski to także nagrody w kategorii małżeństw. Jako pierwsi na metę dotarli Państwo Lachowscy (Miniak i Przemysław), drugie miejsce zajęło małżeństwo "Niedźwiadków (Ania i Artur Niedźwiedzcy) a trzecie małżeństwo Chodorowskich (Ania i Damian).

W tym roku nie zapomnieliśmy także o najstarszej i najstarszym zawodniku, nowością była natomiast kategoria najmłodszych zawodnikówk. I tak najstarszą zawodniczką, która ukończyła bieg była Pani Janina Przybył, najstarszym zawodnikiem natomiast kolejny raz z rzdu zostal Pan Zbigniew Kościelny. Wśród najmłodszych zwycięzyła Laura Dupla  (rocznik 2011) i Tymon Dominów (rocznik 2014).

Pełne wyniki do pobrania poniżej:

Kat. OPEN

Kat. OPEN Kobiet

Kat.OPEN Mężczyzn

Kat. małżeństw

 

Informacje przed biegiem

13 lutego zostały uruchomione zapisy do V Biegu Papieskiego, który w roku 2018 odbędzie się 21 kwietnia. V edycja biegu jest wyjątkowa ze względu na obchody 100 – lecia Niepodległości Polski, które będziemy świętowac także podczas biegu.

ZAPISY ZAKOŃCZONE!!

ZAPISY pod linkiem 

Start biegu głównego odbędzie się w sobotę 21 kwietnia o godz. 18:18. W tym roku podobnie jak w poprzednim obowiązuje limit 2500 miejsc i liczy się oczywiście kolejność wpłat. Zmienił sie natomiast dystans i trasa. W tym roku biegacze będa mieli do pokonania 5000 m, a trasa będzie prowadziła następującymi ulicami: Odrodzenia, Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, M. Skłodowskiej – Curie, Tysiąclecia, Rynek, Mieszka I, Wrocławska, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, Hala Widowiskowo – Sportowa RCS.

Opłata startowa wynosi 30 zł,  pamiątkowy pakiet startowy zawierać będzie: koszulkę, medal, numer startowy.
Opłatę należy uiścić wykonując kroki jak poniżej: wejście na stronę Super-Sport (strona zapisów) > Bieg Papieski, przejście do sekcji „Zapłać Opłatę Startową”, odnalezienie swojego nazwiska na liście, wybranie opcji „Zapłać Online - Dotpay”, postępowanie zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na ekranie. Wpisowe jest bezzwrotne i nie ma możliwości przeniesienia jego na inną osobę.

Zachęcamy do zapoznania się poniżej z zapisami regulaminu biegu, tak aby z pełną świadomością uczestniczyć w sobotnim wydarzeniu.

REGULAMIN BIEGU GŁÓWNEGO

Biegi dzieci: Dzieciaczki z lubińskich przedszkoli i szkół  (klasy I-III i IV-VII) wyczekiwany okrzyk „START” usłyszą o godzinie:

14:00 - 200 metrów Bieg Przedszkolaka
15:00 - 400 metrów Bieg Ucznia

Udział biorą dzieci z lubińskich przedszkoli oraz uczniowie lubińskich szkół podstawowych z klas I – III i IV - VII. Zapisy odbywają się tylko i wyłącznie w placówkach.

Zgłoszenia przedszkola i szkoły kierują na piśmie do siedziby RCS-u przy ul. Odrodzenia 28b w terminie do dnia 23.03.2018 r. do godz. 15.00. Po w/w terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Dodatkowych informacji udziela Dział Organizacji Imprez RCS - 76 756 11 03 - 04

REGULAMIN BIEGÓW MŁODZIEŻOWYCH 


BIURO ZAWODÓW  zlokalizowane będzie w holu na poziomie „O” w Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20:

19 kwietnia (czwartek) pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 21:00.
20 kwietnia ( piątek)  pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 21:00.
21 kwietnia (sobota - dzień biegów) pakiety na bieg główny można odbierać od godz. 14:30 do 17:30. Pakiety na bieg dzieci do odbioru w godz. 10:00 do 14:00.

 

ODBIÓR PAKIETÓW:

Zawodnicy przy odbiorze pakietów zobowiązani są posiadać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Istnieje także możliwość odbioru pakietu startowego przez upoważnioną osobę. Aby upoważnić "kogoś" do odbioru swojego pakietu startowego należy wypełnić UPOWAŻNIENIE (do pobrania poniżej) ,a następnie osoba upoważniona musi je przekazać w biurze zawodów i okazać ksero dowodu osobistego osoby za którą odbiera pakiet. 

UPOWAŻNIENIE DO POBRANIA TUTAJ


Koszulka w pakiecie

Prezentujemy tegoroczne koszulki nawiązujace barwami do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dokładna rozmiarówka dostępna będzie już w przyszłym tygodniu.

32664.jpg

Rozmiarówka do koszulek:

32700.jpg


Trasa biegu

Pamiętajcie, że w tym roku trasa biegu będzie nieco inna. Startujemy sprzed Hali Widowiskowo - Sportowej, a następnie trasa biegnie następującymi ulicami miasta Lubina: Odrodzenia, Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, M. Skłodowskiej – Curie, Tysiąclecia, Rynek, Mieszka I, Wrocławska, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, Hala Widowiskowo – Sportowa RCS. Bieg kończymy mijając metę zlokalizowaną wewnątrz hali.

32828.jpg


Wyjątkowa woda

Każdy zawodnik na mecie V Biegu Papieskiego otrzyma unikatową butelkę wody Staropolanka z niepowtarzalną etykietą zaprojektowaną specjalnie na bieg. Sami zobaczcie co przygotował nasz partner.

32826.jpg


Akredytacja dziennikarska na bieg

Na V Bieg Papieski obowiązuje akredytacja dziennikarska. Jednorazowe wnioski akredytacyjne na V Bieg Papieski można składać do piątku 13 kwietnia 2018r. do godz. 18:00.  Wypełniony formularz prosimy kierować na adres: marketing@rcslubin.pl Akredytacje można będzie odebrać w recepcji ochrony  Hali Widowiskowo - Sportowej od dnia 19 kwietnia 2018r.

Pobierz formularz tutaj.

Medal na mecie

Każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma na mecie taki oto pamiątkowy medal. 

33149.jpg

Mapka sytuacyjna biegu

Poniżej prezentujemy graficzny plan terenu. 

33166.png

Biuro zawodów usytuowane będzie w holu na poziomie "O" w Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20. Szatnie biegu głównego znajdują się w Hali Widowiskowo - Sportowej, natomiast szatnie dla dzieci znajdują się w budynku basenów zewnętrznych. W Hali Widowiskowo - Sportowej zlokalizowany jest również depozyt oraz toalety, natomiast punkt medyczny zlokalizowany jest na Stadionie. Na mapce znajdziecie Państwo również dwie alternatywne drogi prowadzące z biura zawodów na start Biegu Głównego.

ZOBACZ PEŁNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY Z ROKU 2017


Bieg papieski 2017 - kliknij żeby rozwinąć

 

 
Bieg papieski 2017 - kliknij żeby zwinąć

Informacje odnośnie Biegu Głównego

Po raz czwarty mieliśmy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim.
Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji wieczorową porą gdyż start biegu głównego przenieśliśmy na godzinę 21:37, tak aby uczcić minutą ciszy pamięć o naszym wspaniałym papieżu Janie Pawle II. Start IV Biegu Papieskiego odbył się 22 kwietnia 2017r. o godz. 21:37 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie z metą usytuowaną w samym środku Hali RCS.

RELACJA Z BIEGU

IV Bieg Papieski był wyjątkowy pod kilkoma względami. Na początek zmiany dotyczyły biegów dzieci, w których po raz pierwszy wzięło udział tak dużo maluchów. W 9. biegach wystartowało prawie 1500 przedszkolaków i uczniów klas I-III pod patronatem sportowym Cuprum Areny.  W każdym biegu razem z najmłodszymi biegła nasza panczenistka -  Natalia Czerwonka, co dla niektórych dzieci było dodatkowym przeżyciem. Było mnóstwo emocji i te uśmiechy na mecie :) To jest to na co czekamy jako organizatorzy cały rok, ta radość z otrzymanego medalu i duma z przebiegniętego dystansu :) I tutaj też dziękujemy rodzicom, którzy wspaniale z Nami współpracowali.

Po raz pierwszy także zawodnicy biegu głównego startowali nocną porą, a dokładnie o 21.37 co nadało całemu wydarzeniu niezwykły klimat i charakter. Jest to szczególna godzina dla wszystkich Polaków, bo właśnie o tej porze w 2005 roku odszedł od nasz papież Jan Paweł II. Dodatkowo każdy był widoczny za sprawą świecącej opaski, a na mecie czekali na zawodników wolontariusze z pochodniami. Blisko 2000 osób pokonało 6700m w IV edycji naszego biegu.

Podczas startu, dla wszystkich zawodników, dzieci i młodzież z parafii św. Jana Bosko śpiewała ulubioną pieśń Jana Pawła II czyli „Barkę”.  Zawodnicy ruszyli po wystrzale oddanym przez Prezydenta Miasta Lubina - pana Roberta Raczyńskiego i naszą medalistkę olimpijską - Natalkę Czerwonkę. Na trasie towarzyszyły biegaczom inne muzyczne atrakcje. Sama trasa nie należała do najłatwiejszych, i choć kibice mogli nieco zmarznąć to dla biegaczy pogoda w czasie biegu była idealna.

Dzięki TV Regionalna.pl. mogliśmy na żywo oglądać całą transmisję z biegu, najpierw na telebimie przed halą, a następnie na ekranach w środku hali. Pierwsze kilometry biegu głównego to wyrównana walka pomiędzy Adamem Draczyńskim i Piotrem Ławickim, którzy szli łeb w łeb. Kiedy już wydawało się, że zwycięży Piotr Ławicki, który zostawił swojego rywala nieco z tyłu, jak się okazało Adam Draczyński zostawił sobie zapas energii na samą końcówkę wyprzedzając swojego rywala i zyciężając w IV Biegu Papieskim z czasem 20 minut i 46sekund. Adam Draczyński reprezentuje Nowosolską Grupę Biegową, związany jest jednak z Lubinem, bo tutaj skończył szkołę górniczą, a pochodzi ze Ścinawy. Zaraz za nim z różnicą jedynie 12 sekund  metę przekroczył Piotr Ławicki z Lubina. 

Wśród kobiet najlepsza była Urszula Olejniczak z Głogowa, pokonując trasę w 26 minut i 33 minuty. Cieszyła się przede wszystkim z dobrej formy, bo jak mówiła wczorajszy bieg potraktowała jako trening przed zawodami w Olsztynie, które odbędą się 13 maja.

A oto całościowe wyniki z IV edycji:

OPEN - GENERAL

OPEN KOBIET

OPEN MĘŻCZYZN

KOBIETY MIASTO LUBIN

MĘŻCZYŹNI MIASTO LUBIN

KOBIETY POWIAT LUBIŃSKI

MĘŻCZYŹNI POWIAT LUBIŃSKI

KAT. MAŁŻEŃSTWA

 

UWAGA!!! Ze względu na przyśpieszenie rozpoczęcia prac drogowych przy skrzyżowaniu ul. M.Skłodowskiej Curie z 1-go Maja i Traugutta zmuszeni jesteśmy wydłużyć trasę biegu głównego o niespełna 400m. Trasa tegorocznego biegu jest troszkę inna niż w ubiegłym roku (o czym piszemy niżej) a dystans wynosi około 6700m. Zwiększyliśmy limit uczetników do 2500. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Lubina i Starosta Powiatu Lubińskiego.

Zachęcamy do zapoznania się poniżej z zapisami regulaminu biegu, tak aby z pełną świadomością uczestniczyć w sobotnim wydarzeniu.

REGULAMIN BIEGU GŁÓWNEGO - KLIKNIJ

Jako że zbliżamy się do wyczerpania limitu zgłoszeń w IV Biegu Papieskim czyli 2500 uczestników Biegu Głównego, o północy 18 kwietni wstrzymane zostały zapisy internetowe i rozpoczeliśmy weryfikację wpłat (na tą chwilę jest już ponad 2000 opłaconych osób).

Dziś do północy 19 kwietnia 2017r. czekamy na zaksięgowanie ostatnich wpłat, a wszystkie osoby, które nie wniosły opłaty w terminie będą mogły dokonać jej już od jutra 20 kwietnia w biurze zawodów, które w tym roku znajdować się będzie na poziomie "0" galerii handlowej - Cuprum Arena.

Przypominamy, że fakt bycia na liście osób z nieodnotowaną opłatą wpisową w żaden sposób nie gwarantuje Państwu pakietu startowego czyli startu w zawodach - limit jest określony regulaminem zawodów, więc znaczenie będzie mieć kolejność wpłat w biurze zawodów.

Zapisy internetowe są zakończone - kliknij i sprawdź listę osób z odnotowaną wpłatą.

UWAGA!!! Prosimy nie zapisywać dzieci do biegu głównego.

Dzieci zapisane do biegu głównego nie będą dopuszczone do biegów młodzieżowych.

 

UWAGA! ZMIANA MIEJSCA BIURA ZAWODÓW!

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w holu na poziomie „O” w Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20:

 • 20 kwietnia (czwartek) pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 21:00.
 • 21 kwietnia ( piątek)  pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 21:00.
 • 22 kwietnia (sobota - dzień biegów) pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 20:30.

ODBIÓR PAKIETÓW:

Zawodnicy przy odbiorze pakietów zobowiązani są posiadać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Istnieje także możliwość odbioru pakietu startowego przez upoważnioną osobę. Aby upoważnić "kogoś" do odbioru swojego pakietu startowego należy wypełnić UPOWAŻNIENIE (do pobrania poniżej) ,a następnie osoba upoważniona musi je przekazać w biurze zawodów i okazać ksero dowodu osobistego osoby za którą odbiera pakiet. 

UPOWAŻNIENIE DO POBRANIA TUTAJ

Informacje odnośnie Biegów dla dzieci 

Biegowi głównemu towarzyszą biegi dodatkowe: 

 • Bieg przedszkolaków z lubińskich przedszkoli - 200m
 • Bieg szkolny dla uczniów klas I-III lubińskich szkół - 400m

Początek tych zmagań zaplanowany został na godzinę 17:00

Zapisy na biegi odbywały się w lubińskich przedszkolach i szkołach. W tym roku nie było limitów odnośnie ilości stratujących dzieci. Może wystartować każde dziecko uczęszczające do przedszkola lub klas I-III szkół podstawowych z terenu miasta Lubina.

 

UWAGA! ZMIANA MIEJSCA BIURA ZAWODÓW!

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w holu na poziomie „O” w Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20:

 • 20 kwietnia (czwartek) czynne będzie od godz. od 16:00 do 21:00. 
 • 21 kwietnia (piątek) czynne będzie od godz. od 16:00 do 21:00. 
 • 22 kwietnia (sobota - dzień biegów) czynne będzie od godz. 10:00 do 15:30

 

Szczegółowy harmonogram biegów młodzieżowych:

 • 17.00 Bieg Przedszkolaka – 1 grupa – numery od 1 do 180
 • 17.15 Bieg Przedszkolaka – 2 grupa – numery od 181 do 360
 • 17.30 Bieg Przedszkolaka – 3 grupa – numery od 361 do 550
 • 17.45 Bieg Przedszkolaka – 4 grupa – numery od 551 do 700
 • 18.00 Bieg Ucznia – 1 grupa – numery od 701 do 860
 • 18.15 Bieg Ucznia – 2 grupa – numery od 861 do 1020
 • 18.30 Bieg Ucznia – 3 grupa – numery od 1021 do 1180
 • 18.45 Bieg Ucznia – 4 grupa – numery od 1181 do 1350
 • 19.00 Bieg Ucznia – 5 grupa – numery od 1351 do 1500

Zapoznaj się z całym regulaminem biegów dla dzieci - KLIKNIJ 

Mapka sytuacyjna biegu

26134.jpg

Jak już wspominaliśmy biuro zawodów usytuowane będzie w holu na poziomie "O" w Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20. Szatnie biegu głównego znajdują się w Hali Widowiskowo - Sportowej, natomiast szatnie dla dzieci znajdują się w budynku basenów zewnętrznych. W Hali Widowiskowo - Sportowej zlokalizowany jest również depozyt oraz toalety, natomiast punkt medyczny zlokalizowany jest na Stadionie. Na mapce znajdziecie Państwo również dwie alternatywne drogi prowadzące z biura zawodów na start Biegu Głównego.

Koszulka w pakiecie

Poniżej przedstawiamy jak prezentują się tegoroczne koszulki, które otrzymacie Państwo w pakietach startowych.

KOSZULKA W PAKIECIE BIEGU GŁÓWNEGO:

26076.jpg

KOSZULKA W PAKIECIE BIEGU DLA DZIECI:

26077.jpg

Aby nie powtórzyć sytuacji z ubiegłego roku, przedstawiamy rozmiarówkę, którą proszę sugerować się przy wyborze rozmiaru. Przy rozmiarze damskim nie ma uwzględnionego wzrostu, gdyż producent przekazał Nam, aby każda Pani mogła dobrać pod siebie - wiedząc ile cm długości koszulki "ucieka" jej w okolicy klatki piersiowej.

23964.jpg

Mapka biegu

Ze względu na przyśpieszenie rozpoczęcia prac drogowych przy skrzyżowaniu ul. M.Skłodowskiej Curie z 1-go Maja i Traugutta zmuszeni jesteśmy wydłużyć trasę biegu głównego o niespełna 400m. W 2017 roku start znajduje się przed halą widowiskowo - sportową, następnie trasa prowadzi ulicami miasta Lubina: Odrodzenia, Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, Konstytucji 3 Maja, Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Wierzbowa, Parkowa, Pileckiego, Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Al. Niepodległości, Armii Krajowej, Kopernika, Łokietka, Traugutta, Odrodzenia. Bieg kończymy mijając metę zlokalizowaną wewnątrz hali.

24384.jpg

Profil trasy

26118.jpg

 

Bieg papieski 2017 - kliknij żeby zwinąć

 

Bieg papieski 2016 - kliknij żeby rozwinąć

 

 
Bieg papieski 2016 - kliknij żeby zwinąć

Motywem przewodnim trzeciego Biegu Papieskiego, który odbył się 24 kwietnia 2016 było uczczenie drugiej rocznicy kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz 1050 rocznicy chrztu Polski. Wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina odbyło się w tym roku na dystansie ok. 6300 m przez uczestników ubranych w identyczne koszulki.

Do udziału w imprezie zapraszaliśmy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących oraz wszystkich, którzy chcieli aktywnie spędzić wolny czas. Bieg miał na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.

Start godz. 18:18 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie, meta w Hali.

Trasa III Biegu Papieskiego prowadziła ulicami miasta i wynosi 6300 m. Biegowi głównemu towarzyszyły biegi dodatkowe:

 • Bieg przedszkolaków (reprezentanci lubińskich przedszkoli) na dystansie 200 m,
 • Bieg szkolny (reprezentanci szkół Miasta i Powiatu Lubińskiego) na dystansie 400 m.

Bieg organizowany był pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lubina, Starosty Powiatu Lubińskiego oraz Wójta Gminy Lubin.

Każdy z uczestników zobowiązany był wystartować w koszulce otrzymanej w pakiecie startowym.

KILKA SŁÓW O BIEGU:

Z pośród 1712 uczestników, którzy wystartowali w III Biegu Papieskim najlepsi okazali się być: Anna Ficner i Adam Draczyński.

Po raz pierwszy Bieg Papieski zorganizowaliśmy na terenie RCS'u. Było to dla nas wyzwanie, z którym staraliśmy się zmierzyć na najwyższym poziomie.

W tym roku oprócz oddania czci poprzez bieg Janowi Pawłowi II, biegacze zainaugurowali obchody 1050. rocznicy przyjęciu chrztu Polski. Zorganizowanie tej trzeciej edycji biegu okazało się być dla Nas wielkim przedsięwzięciem, chyba największym jak do tej pory spośród organizowanych przez nas imprez biegowych. Sam bieg był w tym roku, ze względu na rocznicę chrztu Polski, połączony z odprawieniem uroczystej mszy świętej w Hali, której przewodniczył Ksiądz Biskup Stefan Cichy. Msza była dla Nas sporym wyzwaniem ponieważ do tej pory w Hali nie było jeszcze takiego wydarzenia. Zbudowanie sceny wraz z ołtarzem było trudnym zadaniem zarówno logistycznie jak i czasowo. Ołtarz przystrojony był mnóstwem kolorowych tulipanów wyhodowanych specjalnie na te okazję. W Mszy Świętej uczestniczyło 25 duchownych oraz ponad dwudziestu ministrantów. Po pierwszych słowach wygłoszonych z ołtarza na halę wkroczyły poczty sztandarowe reprezentujące górnictwo i szkolnictwo z naszego regionu. Msza miała bardzo dostojny charakter i z pewnością dla wielu była niezapomnianym duchownych przeżyciem.

Po błogosławieństwie i zakończeniu mszy przyszedł czas na stworzenie METY dla naszych cudownych zawodników, która w tym roku została usytuowana w Hali Widowiskowo - Sportowej co było sporym zaskoczeniem dla biegaczy i zarazem wielką niespodzianką. Półtorej godziny od zakończenia mszy to niewiele czasu na złożenie 800 krzesełek, na których siedzieli wierni podczas ewangelii, rozłożenie całej mety, podświetlonego dobiegu stworzonego z ledów i sceny wraz z podium. Efekt całości dopełnił dym, stroboskopy, i gra światłem. To wszystko odbywało się na finiszu.

Ale przede wszystkim nowością była relacja naszego wydarzenia na żywo realizowana przez Telewizję Regionalną. 400 metrów okablowania na hali, kilkanaście kamer oraz dron, który leciał nad zawodnikami przyniosły wspaniały efekt transmisji na żywo.

Standardowo już przed biegiem głównym swój start miały dzieci z lubińskich przedszkoli i szkół podstawowych. 500 maluszków przebiegło 200 i 400 m na stadionie obok Hali. Wśród dzieci biegł m.in. 8-letni Alan, dla którego bieg był niezwykle ważnym wydarzeniem ze względu na autyzm. Przebywanie wśród ludzi to było dla Niego wielkie wyzwanie, musiał też znieść duży hałas i przebiec zaplanowany dystans ale dobiegł do mety z wielkim uśmiechem na buzi jak wszystkie startujące dzieciaczki na które czekały piękne medale.

O 18:18 przyszedł czas na start biegu głównego, a tuż przed nim ponad 1700 zawodników utworzyło ogromną biało - czerwoną flagę Polski ponieważ każdy zawodnik miał na sobie białą lub czerwoną koszulkę z wizerunkiem Ojca Świętego.  Na starcie ustawiały się całe rodziny. Trasa jaką zawodnicy mieli do pokonania to 6300m ulicami miasta. Wśród biegaczy można znaleźli się zarówno młodsi jak i starsi, osoby biegnące z wózkami, księży czy przedstawicieli reprezentujących Nordic Walking. Biegaczom towarzyszyli kibice, którzy zebrali się wokół całej Hali i na ulicach miasta Lubina. Widok niecodzienny, po raz pierwszy udało nam się zgromadzić ponad 4 tysiące osób przed Halą. Wystrzał z broni zakomunikował start, a powinność tę uczynił Biskup Cichy i Prezydenta Miasta Lubina Pan Robert Raczyński. Wraz z uczestnikami wystartował również dron, który leciał nad głowami biegaczy, i zbierał obraz z trasy, widoczny dla wszystkich kibiców zgromadzonych przed i w Hali na ledach. Na trasie na uczestników czekały atrakcje muzyczne które dodawały dodatkowych sił wszystkim uczestnikom.

A po niespełna 20 minutach na metę wbiegł zwycięzca czyli Adam Draczyński. Zaraz za metą otrzymał medal wręczony mu przez Prezydenta Roberta Raczyńskiego i Biskupa Stanisława Cichego. Pierwsza piątka, która wbiegła na metę otrzymała medal z rąk Prezydenta Miasta Lubina, Starosty Powiatu Lubińskiego – pana Adama Myrdy i Wójta Gminy Lubin – Pana Tadeusza Kielana oraz wspomnianego Księdza Biskupa Stefana Cichego Pozostałym zawodnikom medale wręczali Nasi nieocenieni wolontariusze.

Na koniec przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców i wręczenie statuetek. Wśród Pań zwyciężyła Anna Ficner. druga była Elżbieta Botuszyn, trzecie miejsce zajęła Anna Zaczyńska. Natomiast wśród panów najlepszy wynik osiągnął Adam Draczyński. Drugie miejsce wywalczył Piotr Ławicki, z trzecim czasem na metę dobiegł Michał Ławrowski.

PONIŻJ PEŁNE WYNIKI  Z III BIEGU PAPIESKIEGO:

KAT. OPEN KOBIET

KAT. OPEN MĘŻCZYZN

KAT. KOBIETY MIASTO LUBIN

 

KAT. MĘŻCZYŹNI MIASTO LUBIN

KAT. KOBIETY POWIAT LUBIŃSKI

 

KAT. MĘŻCZYŹNI POWIAT LUBIŃSKI

KAT. KOBIETY GMINA WIEJSKA LUBIN

 

KAT. MĘŻCZYŹNI GMINA WIEJSKA LUBIN

KAT. MAŁŻEŃSTW 

Bieg nie odbyłby się bez pracy mnóstwa osób jak również bez Naszych strategicznych sponsorów. Dziękujemy za wsparcie:

Sponsorzy i współorganizatorzy: Ekopartner Lubin Sp. z o.o., MPWiK Sp. z o.o., MPO Sp. z o.o., MUNDO Sp. z o.o., BMW DEX Premium Lubin, Delikatesy Alma, MERCUS Logistyka sp. z o.o., Solidarność PeBeKa, RTBS Sp. z o.o., Wojcieszowianka, sklepy sportowe mSport, Komenda Policji Powiatowej w Lubinie, Dron-Expert, Urząd Miejski w Lubinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Starostwo Powiatu Lubińskiego i Urząd Gminy Lubin.

Patroni medialni: Lubin.pl, TV Regionalna, Radio Plus, Radio Elka, RegionFan.pl, Wiadomości Lubińskie, Puls Regionu, Tygodnik Konkrety, Słowo Sportowe, E-legnickie.pl, Miedziowe.pl i Lubin24blogspot.com

Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku na IV Biegu Papieskim !!!

Poniżej regulamin biegu oraz mapka biegu.

SPRAWDŹ LISTĘ  - KLIKNIJ

REGULAMIN BIEGU GŁÓWNEGO - KLIKNIJ

TAK WYGLĄDAŁA ZUPEŁNIE NOWA TRASA BIEGU W ROKU 2016

12581.jpg

Ponizej przedstawiamy koszulki jakie dostali  w pakiecie startowym  zawodnicy w III edycji Biegu Papieskiego. Jako, że w roku 2016 obchodzimy 1050 rocznicę chrztu Polski koszulka miała wymiar dwóch wydarzeń: właśnie chrztu (stąd orzeł w koronie) i drugiej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II.

13065.jpg

Każdy z uczestników otrzymał numer startowy, który wyglądał tak jak przedstawiamy poniżej:

13757.jpg

 

13755.jpg

Bieg papieski 2016 - kliknij żeby zwinąć

 

Bieg papieski 2015 - kliknij żeby rozwinąć

 

Bieg papieski 2015 - kliknij żeby zwinąć

Kolejna, druga już edycja Biegu Papieskiego, którego organizatorem był Urząd Miejski Lubin, Starostwo Powiatowe, Gmina Lubin oraz Regionalne Centrum Sportowe sp. z o.o. przy współpracy MOPS’u oraz Klubu Sportowego Sokół Lubin, po raz kolejny przyniosła wiele zabawy i radości dla amatorów tej dyscypliny, wszystkich startujących w swojej konkurencji dzieci oraz dla biegaczy, którzy liczyli na dobry wynik poprawiając swój rekord życiowy. W sumie w imprezie uczestniczyło ponad 2000 osób, z czego ponad 1500 starowało w biegu głównym na dystansie 5400m. Dzieci z lubińskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych upamiętniły kanonizację Jana Pawła II startując w biegach na 200 i 600m. Nie obyło się bez drobnych kontuzji wynagrodzonych radością przekroczenia mety przez wszystkie maluchy.

Bieg dzieci oraz młodzieży był przedsmakiem dla biegu głównego, który rozpoczął się zgodnie z planem o godz. 18:18. W kilka sekund ulice Lubina oblała niebieska fala koszulek z grafiką Jana Pawła II. Startowały całe rodziny, najliczniejsza była 18 osobowa familia. Po 16 minutach i 17 sekundach jako pierwszy na metę dobiegł zawodowy żołnierz, reprezentant Bolesławca Kamil Makoś. W kategorii kobiet zwyciężyła Solomiya Malovska reprezentantka Ice Mat Team Ostrów z wynikiem 19 minut 9 sekund.

Po wyczerpującym organizm wysiłku chwila odpoczynku i nadszedł czas wręczenia nagród w kategoriach Open, kobiet i mężczyzn miasta Lubina, powiatu lubińskiego, gminy Lubin oraz w kategorii małżeństw. Najlepszą lubinianką okazała się reprezentantka Regionalnego Centrum Sportowego Roksana Kapusta. Wśród panów w tej kategorii zwyciężył Tomasz Lubaś. Z gminy pierwszą panią była Anna Wróblewska, a wśród panów Dawid Rutkowski. Najlepszymi biegaczami powiatu lubińskiego są Ewa Gołas i Jarosław Kozłowski. Wśród małżeństw najlepiej spisali się Państwo Monika i Przemysław Lachowscy.

Uczestnicy biegu zgodnie podkreślali, że rywalizacja sportowa schodziła na dalszy plan. Priorytetem było uczczenie pamięci świętego Jana Pawła II, to dodawało energii i przyniosło wiele satysfakcji dla uczestników biegu.

 

Regulamin Biegu Papieskiego

Regulamin-biegi-młodzieżowe

Mapa - Bieg papieski

Wyniki 2015 kliknij aby rozwinąć

 

Bieg papieski 2015 - kliknij żeby zwinąć