Bieg Papieski

Każdy może wziąć udział

Motywem przewodnim Biegu Papieskiego jest uczczenie kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina dystansu ok. 6000 m przez uczestników ubranych w identyczne koszulki.

Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić wolny czas. Bieg ma na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.

Do tej pory odbyły się 3 edycje biegu począwszy od roku 2014. Start biegu zawsze odbywa się o godz. 18:18.

Biegowi głównemu towarzyszą co roku biegi dodatkowe dla dzieci.

Bieg organizowany jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Powiatu, a honorowy patronat nad biegiem obejmuje Prezydent Miasta Lubina oraz Starosta Powiatu Lubińskiego. 

Informacje odnośnie IV Biegu Papieskiego w Lubinie

Po raz czwarty mamy przyjemnośc zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim.

Na wszystkich czekać będzie mnóstwo atrakcji wieczorową porą gdyż start biegu głównego przenieśliśmy na godzinę 21:37 tak aby uczcić minutą ciszy pamięć o naszym wspaniałym papieżu Janie Pawle II. Start IV Biegu Papieskiego odbędzie się 22 kwietnia 2017r. o godz. 21:37 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie z metą usytuowaną w samym środku Hali RCS.

UWAGA!!! Ze względu na przyśpieszenie rozpoczęcia prac drogowych przy skrzyżowaniu ul. M.Skłodowskiej Curie z 1-go Maja i Traugutta zmuszeni jesteśmy wydłużyć trasę biegu głównego o niespełna 400m. Trasa tegorocznego biegu jest troszkę inna niż w ubiegłym roku (o czym piszemy niżej) a dystans wynosi około 6700m. Zwiększyliśmy limit uczetników do 2500. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Lubina i Starosta Powiatu Lubińskiego.

Zachęcamy do zapoznania się poniżej z zapisami regulaminu biegu, tak aby z pełną świadomością uczestniczyć w sobotnim wydarzeniu.

REGULAMIN BIEGU GŁÓWNEGO - KLIKNIJ

Zapisy już trwają!!!

Opłata startowa Biegu Głównego wynosi 25zł (pakiet startowy obejmuje m.in. wyjątkową koszulkę sportową i przepiękny medal) i należy ją uiścić również poprzez system elektroniczny po wypełnieniu zgłoszenia na bieg.

Zapisy - KLIKNIJ

Biegi dodatkowe

Biegowi głównemu towarzyszą biegi dodatkowe: 

  • Bieg przedszkolaków z lubińskich przedszkoli - 200m
  • Bieg szkolny dla uczniów klas I-III lubińskich szkół - 400m

Początek tych zmagań zaplanowany został na godzinę 18:18.

Zapisy na biegi odbywają się w lubińskich przedszkolach i szkołach. Zapisy rozpoczną się 24 stycznia i potrwają do 24 marca 2017r. W tym roku nie ma limitów odnośnie ilości stratujących dzieci. Może wystartować każde dziecko uczęszczające do przedszkola lub klas I-III szkół podstawowych z terenu miasta Lubina.

UWAGA!!! Prosimy nie zapisywać dzieci do biegu głównego.

Dzieci zapisane do biegu głównego nie będą dopuszczone do biegów młodzieżowych.

Koszulka w pakiecie

Poniżej przedstawiamy jak prezentują się tegoroczne koszulki, które otrzymacie Państwo w pakietach startowych.

23963.jpg

Aby nie powtórzyć sytuacji z ubiegłego roku, przedstawiamy rozmiarówkę, którą proszę sugerować się przy wyborze rozmiaru. Przy rozmiarze damskim nie ma uwzględnionego wzrostu, gdyż producent przekazał Nam, aby każda Pani mogła dobrać pod siebie - wiedząc ile cm długości koszulki "ucieka" jej w okolicy klatki piersiowej.

23964.jpg

Mapka biegu

Ze względu na przyśpieszenie rozpoczęcia prac drogowych przy skrzyżowaniu ul. M.Skłodowskiej Curie z 1-go Maja i Traugutta zmuszeni jesteśmy wydłużyć trasę biegu głównego o niespełna 400m. W 2017 roku start znajduje się przed halą widowiskowo - sportową, następnie trasa prowadzi ulicami miasta Lubina: Odrodzenia, Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, Konstytucji 3 Maja, Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Wierzbowa, Parkowa, Pileckiego, Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Al. Niepodległości, Armii Krajowej, Kopernika, Łokietka, Traugutta, Odrodzenia. Bieg kończymy mijając metę zlokalizowaną wewnątrz hali.

24384.jpg

 

Bieg papieski 2016 - kliknij żeby rozwinąć
 
Bieg papieski 2016 - kliknij żeby zwinąć

Motywem przewodnim trzeciego Biegu Papieskiego, który odbył się 24 kwietnia 2016 było uczczenie drugiej rocznicy kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz 1050 rocznicy chrztu Polski. Wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina odbyło się w tym roku na dystansie ok. 6300 m przez uczestników ubranych w identyczne koszulki.

Do udziału w imprezie zapraszaliśmy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących oraz wszystkich, którzy chcieli aktywnie spędzić wolny czas. Bieg miał na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.

Start godz. 18:18 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie, meta w Hali.

Trasa III Biegu Papieskiego prowadziła ulicami miasta i wynosi 6300 m. Biegowi głównemu towarzyszyły biegi dodatkowe:

  • Bieg przedszkolaków (reprezentanci lubińskich przedszkoli) na dystansie 200 m,
  • Bieg szkolny (reprezentanci szkół Miasta i Powiatu Lubińskiego) na dystansie 400 m.

Bieg organizowany był pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lubina, Starosty Powiatu Lubińskiego oraz Wójta Gminy Lubin.

Każdy z uczestników zobowiązany był wystartować w koszulce otrzymanej w pakiecie startowym.

KILKA SŁÓW O BIEGU:

Z pośród 1712 uczestników, którzy wystartowali w III Biegu Papieskim najlepsi okazali się być: Anna Ficner i Adam Draczyński.

Po raz pierwszy Bieg Papieski zorganizowaliśmy na terenie RCS'u. Było to dla nas wyzwanie, z którym staraliśmy się zmierzyć na najwyższym poziomie.

W tym roku oprócz oddania czci poprzez bieg Janowi Pawłowi II, biegacze zainaugurowali obchody 1050. rocznicy przyjęciu chrztu Polski. Zorganizowanie tej trzeciej edycji biegu okazało się być dla Nas wielkim przedsięwzięciem, chyba największym jak do tej pory spośród organizowanych przez nas imprez biegowych. Sam bieg był w tym roku, ze względu na rocznicę chrztu Polski, połączony z odprawieniem uroczystej mszy świętej w Hali, której przewodniczył Ksiądz Biskup Stefan Cichy. Msza była dla Nas sporym wyzwaniem ponieważ do tej pory w Hali nie było jeszcze takiego wydarzenia. Zbudowanie sceny wraz z ołtarzem było trudnym zadaniem zarówno logistycznie jak i czasowo. Ołtarz przystrojony był mnóstwem kolorowych tulipanów wyhodowanych specjalnie na te okazję. W Mszy Świętej uczestniczyło 25 duchownych oraz ponad dwudziestu ministrantów. Po pierwszych słowach wygłoszonych z ołtarza na halę wkroczyły poczty sztandarowe reprezentujące górnictwo i szkolnictwo z naszego regionu. Msza miała bardzo dostojny charakter i z pewnością dla wielu była niezapomnianym duchownych przeżyciem.

Po błogosławieństwie i zakończeniu mszy przyszedł czas na stworzenie METY dla naszych cudownych zawodników, która w tym roku została usytuowana w Hali Widowiskowo - Sportowej co było sporym zaskoczeniem dla biegaczy i zarazem wielką niespodzianką. Półtorej godziny od zakończenia mszy to niewiele czasu na złożenie 800 krzesełek, na których siedzieli wierni podczas ewangelii, rozłożenie całej mety, podświetlonego dobiegu stworzonego z ledów i sceny wraz z podium. Efekt całości dopełnił dym, stroboskopy, i gra światłem. To wszystko odbywało się na finiszu.

Ale przede wszystkim nowością była relacja naszego wydarzenia na żywo realizowana przez Telewizję Regionalną. 400 metrów okablowania na hali, kilkanaście kamer oraz dron, który leciał nad zawodnikami przyniosły wspaniały efekt transmisji na żywo.

Standardowo już przed biegiem głównym swój start miały dzieci z lubińskich przedszkoli i szkół podstawowych. 500 maluszków przebiegło 200 i 400 m na stadionie obok Hali. Wśród dzieci biegł m.in. 8-letni Alan, dla którego bieg był niezwykle ważnym wydarzeniem ze względu na autyzm. Przebywanie wśród ludzi to było dla Niego wielkie wyzwanie, musiał też znieść duży hałas i przebiec zaplanowany dystans ale dobiegł do mety z wielkim uśmiechem na buzi jak wszystkie startujące dzieciaczki na które czekały piękne medale.

O 18:18 przyszedł czas na start biegu głównego, a tuż przed nim ponad 1700 zawodników utworzyło ogromną biało - czerwoną flagę Polski ponieważ każdy zawodnik miał na sobie białą lub czerwoną koszulkę z wizerunkiem Ojca Świętego.  Na starcie ustawiały się całe rodziny. Trasa jaką zawodnicy mieli do pokonania to 6300m ulicami miasta. Wśród biegaczy można znaleźli się zarówno młodsi jak i starsi, osoby biegnące z wózkami, księży czy przedstawicieli reprezentujących Nordic Walking. Biegaczom towarzyszyli kibice, którzy zebrali się wokół całej Hali i na ulicach miasta Lubina. Widok niecodzienny, po raz pierwszy udało nam się zgromadzić ponad 4 tysiące osób przed Halą. Wystrzał z broni zakomunikował start, a powinność tę uczynił Biskup Cichy i Prezydenta Miasta Lubina Pan Robert Raczyński. Wraz z uczestnikami wystartował również dron, który leciał nad głowami biegaczy, i zbierał obraz z trasy, widoczny dla wszystkich kibiców zgromadzonych przed i w Hali na ledach. Na trasie na uczestników czekały atrakcje muzyczne które dodawały dodatkowych sił wszystkim uczestnikom.

A po niespełna 20 minutach na metę wbiegł zwycięzca czyli Adam Draczyński. Zaraz za metą otrzymał medal wręczony mu przez Prezydenta Roberta Raczyńskiego i Biskupa Stanisława Cichego. Pierwsza piątka, która wbiegła na metę otrzymała medal z rąk Prezydenta Miasta Lubina, Starosty Powiatu Lubińskiego – pana Adama Myrdy i Wójta Gminy Lubin – Pana Tadeusza Kielana oraz wspomnianego Księdza Biskupa Stefana Cichego Pozostałym zawodnikom medale wręczali Nasi nieocenieni wolontariusze.

Na koniec przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców i wręczenie statuetek. Wśród Pań zwyciężyła Anna Ficner. druga była Elżbieta Botuszyn, trzecie miejsce zajęła Anna Zaczyńska. Natomiast wśród panów najlepszy wynik osiągnął Adam Draczyński. Drugie miejsce wywalczył Piotr Ławicki, z trzecim czasem na metę dobiegł Michał Ławrowski.

PONIŻJ PEŁNE WYNIKI  Z III BIEGU PAPIESKIEGO:

KAT. OPEN KOBIET

KAT. OPEN MĘŻCZYZN

KAT. KOBIETY MIASTO LUBIN

 

KAT. MĘŻCZYŹNI MIASTO LUBIN

KAT. KOBIETY POWIAT LUBIŃSKI

 

KAT. MĘŻCZYŹNI POWIAT LUBIŃSKI

KAT. KOBIETY GMINA WIEJSKA LUBIN

 

KAT. MĘŻCZYŹNI GMINA WIEJSKA LUBIN

KAT. MAŁŻEŃSTW 

Bieg nie odbyłby się bez pracy mnóstwa osób jak również bez Naszych strategicznych sponsorów. Dziękujemy za wsparcie:

Sponsorzy i współorganizatorzy: Ekopartner Lubin Sp. z o.o., MPWiK Sp. z o.o., MPO Sp. z o.o., MUNDO Sp. z o.o., BMW DEX Premium Lubin, Delikatesy Alma, MERCUS Logistyka sp. z o.o., Solidarność PeBeKa, RTBS Sp. z o.o., Wojcieszowianka, sklepy sportowe mSport, Komenda Policji Powiatowej w Lubinie, Dron-Expert, Urząd Miejski w Lubinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Starostwo Powiatu Lubińskiego i Urząd Gminy Lubin.

Patroni medialni: Lubin.pl, TV Regionalna, Radio Plus, Radio Elka, RegionFan.pl, Wiadomości Lubińskie, Puls Regionu, Tygodnik Konkrety, Słowo Sportowe, E-legnickie.pl, Miedziowe.pl i Lubin24blogspot.com

Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku na IV Biegu Papieskim !!!

Poniżej regulamin biegu oraz mapka biegu.

SPRAWDŹ LISTĘ  - KLIKNIJ

REGULAMIN BIEGU GŁÓWNEGO - KLIKNIJ

TAK WYGLĄDAŁA ZUPEŁNIE NOWA TRASA BIEGU W ROKU 2016

12581.jpg

Ponizej przedstawiamy koszulki jakie dostali  w pakiecie startowym  zawodnicy w III edycji Biegu Papieskiego. Jako, że w roku 2016 obchodzimy 1050 rocznicę chrztu Polski koszulka miała wymiar dwóch wydarzeń: właśnie chrztu (stąd orzeł w koronie) i drugiej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II.

13065.jpg

Każdy z uczestników otrzymał numer startowy, który wyglądał tak jak przedstawiamy poniżej:

13757.jpg

 

13755.jpg

Bieg papieski 2016 - kliknij żeby zwinąć

 

Bieg papieski 2015 - kliknij żeby rozwinąć

 

 

Kolejna, druga już edycja Biegu Papieskiego, którego organizatorem był Urząd Miejski Lubin, Starostwo Powiatowe, Gmina Lubin oraz Regionalne Centrum Sportowe sp. z o.o. przy współpracy MOPS’u oraz Klubu Sportowego Sokół Lubin, po raz kolejny przyniosła wiele zabawy i radości dla amatorów tej dyscypliny, wszystkich startujących w swojej konkurencji dzieci oraz dla biegaczy, którzy liczyli na dobry wynik poprawiając swój rekord życiowy. W sumie w imprezie uczestniczyło ponad 2000 osób, z czego ponad 1500 starowało w biegu głównym na dystansie 5400m. Dzieci z lubińskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych upamiętniły kanonizację Jana Pawła II startując w biegach na 200 i 600m. Nie obyło się bez drobnych kontuzji wynagrodzonych radością przekroczenia mety przez wszystkie maluchy.

Bieg dzieci oraz młodzieży był przedsmakiem dla biegu głównego, który rozpoczął się zgodnie z planem o godz. 18:18. W kilka sekund ulice Lubina oblała niebieska fala koszulek z grafiką Jana Pawła II. Startowały całe rodziny, najliczniejsza była 18 osobowa familia. Po 16 minutach i 17 sekundach jako pierwszy na metę dobiegł zawodowy żołnierz, reprezentant Bolesławca Kamil Makoś. W kategorii kobiet zwyciężyła Solomiya Malovska reprezentantka Ice Mat Team Ostrów z wynikiem 19 minut 9 sekund.

Po wyczerpującym organizm wysiłku chwila odpoczynku i nadszedł czas wręczenia nagród w kategoriach Open, kobiet i mężczyzn miasta Lubina, powiatu lubińskiego, gminy Lubin oraz w kategorii małżeństw. Najlepszą lubinianką okazała się reprezentantka Regionalnego Centrum Sportowego Roksana Kapusta. Wśród panów w tej kategorii zwyciężył Tomasz Lubaś. Z gminy pierwszą panią była Anna Wróblewska, a wśród panów Dawid Rutkowski. Najlepszymi biegaczami powiatu lubińskiego są Ewa Gołas i Jarosław Kozłowski. Wśród małżeństw najlepiej spisali się Państwo Monika i Przemysław Lachowscy.

Uczestnicy biegu zgodnie podkreślali, że rywalizacja sportowa schodziła na dalszy plan. Priorytetem było uczczenie pamięci świętego Jana Pawła II, to dodawało energii i przyniosło wiele satysfakcji dla uczestników biegu.

 

Regulamin Biegu Papieskiego

Regulamin-biegi-młodzieżowe

Mapa - Bieg papieski

Wyniki 2015 kliknij aby rozwinąć

Bieg papieski 2016 - kliknij żeby zwinąć

 

Aktualności - Bieg Papieski

Podsumowanie roku w RCS

Zobacz co wydarzyło się w 2016 więcej

Plebiscyt Sportowy 2016

Wśród nominowanych znalazły się imprezy RCS'u więcej