Bieg Barbórkowy

 

Barbórkowy Bieg o "Lampkę Górniczą" jest to impreza sportowa z wielkimi tradycjami. Początkowo organizowana była tylko dla biegających górników, obecnie przyciąga wielu zawodników z kraju, a także z zagranicy.

Impreza ta zawsze ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział. Odbywa się na dystansie 10 kilometrowej trasy, wyznaczonej ulicami Lubina. Organizatorzy co roku zapewniają atrakcyjne nagrody, które rozdawane są najlepszym zawodnikom w kilku kategoriach. Przed biegiem odbywa się szereg imprez towarzyszących zarówno dla dorosłych zawodników jak i dla dzieci.


43258.jpg


PODSUMOWUJEMY 34. BIEG BARBÓRKOWY O "LAMPKĘ GÓRNICZĄ".


W niedzielne przedpołudnie 27 października 2019r. stadion oraz teren przy Hali Widowiskowo - Sportowej wypełnione były przez biegaczy, ich rodziny, uczniów, wolontariuszy oraz licznych kibiców 34. Biegu Barbórkowego o "Lampkę Górniczą".  Bieg główny poprzedzony był licznymi imprezami towarzyszącymi takimi jak  bieg na 1 milę czy biegi sztafetowe 4 x 400 m oraz 4 x 100m. 

W kategorii biegu na 1 milę kategorii Open KGHM najlepsi byli: Arkadiusz Szlendak z czasem 5:04, Przemysław Jażło z czasem 5:05 oraz Grzegorz Jankowski. Wśród pracowników ZG Lubin najszybsi na tym dystansie byli: Jacek Nowakowski, Arkadiusz Miszczyk i Damian Chrząszcz.

Po biegach indywidualnych walczyły z sobą drużyny, bieg sztafetowy na 4 x 400m wśród kobiet wygrała drużyna reprezentująca ZG Lubin, na drugim miejscu były panie z Centrali KGHM , a na trzecim z Interferii.  Wśród panów najlepsza była drużyna reprezentująca  ZG Polkowice-Sieroszowice, drudzy byli panowie ze Straży Pożarnej  w Trzebnicach, a na trzecim miejscu reprezentanci ZG Lubin. Na nieco krótszym dystansie czyli 4 x 100 metrów w Sztafecie Dyrektorskiej najlepsi byli panowie z Energetyki, na drugim miejscu ZG Polkowice-Sieroszowice, a na trzecim z Centrali KGHM.

Chwilę po biegach sztafetowych zawodnicy zaczęli ustawiać się do startu w biegu głównym ulicami miasta Lubina na dystansie 10 km. Tuż przed startem trenerzy z Fitareny przeprowadzili rozgrzewkę dla biegaczy i równo o godz. 11:00 wraz z wystrzałem linię startu przekroczyło 1494 zawodników.  Po starcie na "dyszkę" przyszedł czas na biegi młodszych zawodników czyli biegi młodzieżowe na dystansie 500 metrów, które odbyły się na stadionie w podziale na chłopców i dziewczynki. Dzieci walczyły o najlepsze miejsca ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. 

Co roku podczas gdy zawodnicy pokonują ostatnie metry biegu, uczniowe z lubińskich szkół kibicują im na trybunach, walcząc o tytuł najlepiej kibicującej szkoły. W tym roku bezkonkurencyjni byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, którzy zajęli I miejsce wygrywając wycieczkę. II miejsce zajęła Salezjańska Szkola Podstawowa, a III Szkoła Podstawowa nr 3.

Pierwszy na linii mety z czasem 30:22 był Cherutich Nelson Kipkogei. Zaraz za nim z czasem 30:37 , linię mety przebiegł Kamil Karbowiak. Trzeci w klasyfikacji ogólnej również Sakong Ndiwa Chepkurui, który pokonał dystans w czasie 30:58.  Wśród kobiet najszybciej 10 kilometrów pokonała Mbatha Ruth Nundu w czasie 34:35. Druga była Jepchumba Nelly (34:52) a na trzecim miejscu uplasowała się polka Katarzyna Kowalska z czaem 35:34.

Po wręczeniu nagród  we wszystkich kategoriach wiekowych,  zostały wręczone upominki w kategoriach dodatkowych czyli dla najstarszej i najstarszego zawodnika w biegu głównym, którymi zostali Pani Joanna Woronko-Zaczyńska i Pan Czesław Tarłowski. Kolejne upominki otrzymali panowie, którzy po raz 34. startowali  w biegu, byli to: Czesław Tarłowski i Zbigniew Chyb. Najlepszą Rodziną w 34. Biegu Barbórkowym była rodzina KRAJEWSKICH.

WYNIKI:

OPEN

OPEN KOBIET

OPEN MĘŻCZYZN

POZOSTAŁE WYNIKI


Zapisy elektroniczne do 34. Biegu Barbórkowego o "Lampkę Górniczą".- ZAKOŃCZONE

Jednocześnie informujemy, że osoby które nie zdążą zapisać się przez internet, będą mogły zapisać się ręcznie w biurze zawodów, które znajdować się będzie na małe salce treningowej w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Biuro zawodów czynne będzie:

w piątek 25.10.2019r., od 16:00 do 20:00
w sobotę 26.10.2019r., od 16:00 do 20:00
w niedzielę 27.10.2019., od 8:00 do 10:55

W niedzielę 27. 10.2019 – w dniu biegu zapisy ręczne będą trwały do godz. 10:00.

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM

Tegoroczny Bieg Barbórkowy o "Lampkę Górniczą" odbędzie się 27 października 2019r. w niedzielę o godzinie 11:00. Miejscem startu tradycyjnie będzie stadion RCS w Lubinie przy ulicy Odrodzenia 28b. 

W kategorii OPEN bieg odbędzie się na dystansie 10 kilometrów, a dla najlepszych zawodników w kilkunastu kategoriach przewidziane są nagrody rzeczowe i finansowe.

Imprezy towarzyszące 34. Biegu Barbórkowego o "Lampkę Górniczą" to :

  • "Bieg Sztygarski na 1 milę"
  • "Sztafeta Międzyzakładowa 4 x 400"
  • "Sztafeta Dyrektorka 4 x 100"

Wpisowe

W tym roku obowiązuje limit 2000 uczestników i jak zawsze decydować będzie kolejność zapisów i wpłat.

WPISOWE w tym roku wynosi:

  • 30 zł - pakiet startowy bez koszulki,
  • 55 zł - pakiet startowy z pamiątkową koszulką (ta opcja była możliwa do 27.09.2019r.

Odbiór pakietów z upoważnieniem

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym istnieje możliwość odbioru pakietu startowego przez upoważnioną osobę. Aby upoważnić "kogoś" do odbioru swojego pakietu startowego należy wypełnić UPOWAŻNIENIE ( Kliknij tutaj ),  a następnie osoba upoważniona musi je przekazać w biurze zawodów i okazać swój dowód osobisty. Upoważnienie dotyczy wyłącznie osób pełnoletnich. Nie ma możliwości upoważnienia osoby trzeciej do odbioru pakietu, do biegu głównego, dla osoby niepełnoletniej. Pakiet dla dziecka odbiera tylko i wyłącznie rodzic.

Trasa

Trasa Biegu główny na dystansie 10 kilometrów będzie biegła ulicami Lubina: Odrodzenia, Sikorskiego, Budziszyńska, Gen. Maczka, Hutnicza, Kaczyńskiego, Niepodległości, Mieszka I, Wrocławska, Paderewskiego, Sikorskiego i Odrodzenia. Start do biegu odbędzie się na drodze dojazdowej do Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, ul. Odrodzenia 28 b., natomiast meta na stadionie RCS.

40744.jpg

Koszulka

Jeżeli zapiszesz się do 27 września 2019r. to masz okazję wystartować w takiej oto koszulce przygotowanej specjalnie na ten bieg.

40659.jpg

Pamiątkowy Medal

Na mecie nie może oczywiście zabraknąć okolicznościowego medalu na szyi każdego kto ukończy bieg, w tym roku prezentuję się naprawdę wyjątkowo.

40745.jpg

 


Bieg barbórkowy 2018  (kliknij aby zobaczyć)

Bieg barbórkowy 2016  (kliknij aby zobaczyć)

Aktualności - Bieg Barbórkowy

W OBJĘCIACH

Zwycięzcą konkursu fotograficznego więcej

Bieg Barbórkowy widziany moimi oczami

Przypominamy o konkursie fotograficznym!!! więcej