Bieg Barbórkowy

 

Barbórkowy Bieg o "Lampkę Górniczą" jest to impreza sportowa z wielkimi tradycjami. Początkowo organizowana była tylko dla biegających górników, obecnie przyciąga wielu zawodników z kraju, a także z zagranicy.

Impreza ta zawsze ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział. Odbywa się na dystansie 10 kilometrowej trasy, wyznaczonej ulicami Lubina. Organizator,którym jest KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górniecze Lubin co roku zapewnia atrakcyjne nagrody, które rozdawane są najlepszym zawodnikom w kilku kategoriach. 

44600.jpg

W niedzielne przedpołudnie 7 listopada 2021r. tereny przy Hali Widowiskowo - Sportowej oraz hala wypełniona były przez biegaczy, ich rodziny, wolontariuszy oraz licznych kibiców 35. Biegu Barbórkowego o "Lampkę Górniczą". W tym roku po raz pierwszy meta biegu znajdowała się w Hali Widowiskowo – Sportowej co było dla wielu startujących zarówno niespodzianką jak i nowością. 

Zwycięzcy biegu barbórkowego otrzymali nagrody pieniężne, a każdy z zawodników, który wbiegł na metę dostał pamiątkowy medal. Warto również podkreślić, że "Bieg Barbórkowy o Lamkę Górniczą", to jedno z największych wydarzeń sportowych w Zagłębiu Miedziowym, które tradycyjnie rozpoczyna okres górniczego świętowania.

Bieg główny, w którym wystartowało 877 biegaczy poprzedzony był imprezami towarzyszącymi takimi jak bieg sztygarksi na 1 milę czy biegi sztafetowe 4 x 400m oraz 4 x 100m. 

W kategorii biegu na 1 milę kategorii Open KGHM najlepsi byli: Pachnik Wojciech z czasem 5:00, Przemysław Jażło z czasem 5:07 oraz Arkadiusz Szlenda. Wśród pracowników ZG Lubin najszybsi na tym dystansie byli: Arkadiusz Miszczyk, Bartosz Barski i Radosław Nowiński.

Po biegach indywidualnych walczyły z sobą drużyny, bieg sztafetowy na 4 x 400m wśród kobiet wygrała drużyna reprezentująca ZG Lubin, na drugim miejscu były panie z Centrali KGHM. Wśród panów najlepsza była drużyna reprezentująca  ZG Rudna, drudzy byli panowie z Huty Miedzi Legnica, a na trzecim miejscu reprezentanci Zakładów Hydrotechnicznych.

Na nieco krótszym dystansie czyli 4 x 100 metrów w Sztafecie Dyrektorskiej najlepsi byli panowie z ZG Rudna, na drugim miejscu Energetyka, a na trzecim z ZG Lubin.

Chwilę po biegach sztafetowych zawodnicy zaczęli ustawiać się do startu w biegu głównym ulicami miasta Lubina na dystansie 10 km. Równo o godz. 11:00 wraz z wystrzałem linię startu przekroczyło 877 zawodników.  Pierwszy na linii mety z czasem 29:30 był Mykola Iukhymkhuk. Zaraz za nim z czasem 30:36, linię mety przebiegł Kamil Makoś. Trzeci w klasyfikacji ogólnej był Damian Kabat, który pokonał dystans w czasie 31:07.  Wśród kobiet najszybciej 10 kilometrów pokonała Paulina Kaczyńska w czasie 33:33. Druga była Dominika Napieraj (34:22) a na trzecim miejscu uplasowała się polka Monika Kaczmarek z czaem 34:28.

Po wręczeniu nagród  we wszystkich kategoriach wiekowych,  zostały wręczone upominki w kategoriach dodatkowych czyli dla najstarszej i najstarszego zawodnika w biegu głównym, którymi zostali Pani Janina Woronko-Zaczyńska i Pan Czesław Tarłowski. Kolejne upominki otrzymali panowie, którzy po raz 35. startowali  w biegu, byli to: Czesław Tarłowski i Zbigniew Chyb. Najliczniejszą Rodziną w 35. Biegu Barbórkowym była rodzina Zaczyńskich oraz Grzybowskich. Najmłodszą uczestniczką natomiast była Maja Chrząszcz, a najmłodszym Jakub Bielak.

WYNIKI:

OPEN

OPEN KOBIET

OPEN MĘŻCZYZN

POZOSTAŁE WYNIKI

35. BIEG BARBÓRKOWY 

Miło nam poinformować, że 35 Bieg Barbórkowy odbędzie się w dniu 7 listopada 2021 roku o godzinie 11:00. W tym roku limit uczestników Biegu Głównego wynosi 1000 osób (decyduje kolejność wpłat). Konkurencja może składać się z kilku odrębnych biegów z określoną liczbą zawodników w jednej serii – wg aktualnie obowiązujących zasad sanitarnych. 

ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH 

Możliwy będzie w biurze zawodów znajdującym się w Hali RCS (mała sala treningowa – wejście z tyłu hali) w Lubinie przy ul. Odrodzenia 28B.

 • 5 i 6 listopada w godz. od 16:00 do 20:00
 • 7 listopada (w dniu biegu) w godz. od 8:00 do 10:00

Nie możesz osobiście odebrać swojego pakietu startowego? Może to zrobić osoba upoważniona przez Ciebie do odbioru pakietu przychodząc z poniższym wnioskiem. 

Pobierz upoważnienie

ZAPISY ZAKOŃCZONE - Limit zapisów na tegoroczny 35 Bieg Barbórkowy został osiągnięty!

TU można sprawdzić swój numer startowy - KLIKNIJ

WPISOWE

 • 40 zł (czterdzieści złotych) pakiet startowy bez koszulki,
 • 80 zł (osiemdziesiąt złotych) pakiet startowy z pamiątkową koszulką (termin zakupu pakietu z koszulką został przedłużony do 15.10.2021r.)

KOSZULKA

Jeżeli zapiszesz się do 15 października 2021r. to masz okazję wystartować w takiej oto koszulce przygotowanej specjalnie na ten bieg.

44720.jpg

TRASA

10 kilometrowa trasa prowadząca ulicami Lubina: Odrodzenia, Sikorskiego, Budziszyńska, Komisji Edukacji Narodowej, Gen. Maczka, Hutnicza, Kaczyńskiego, Niepodległości, Mieszka I, Wrocławska, Paderewskiego, Sikorskiego i Odrodzenia. Start do biegu odbędzie się na drodze dojazdowej do Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, ul. Odrodzenia 28 b., natomiast meta po raz pierwszy będzie w Hali Widowiskowo - Sportowej RCS.

44725.jpg

KATEGORIE

 • open mężczyzn
 • open kobiet
 • mężczyzn zatrudnionych w KGHM Polska Miedź S.A.
 • kobiet zatrudnionych w KGHM Polska Miedź S.A.
 • open zatrudnionych w O/ZG „Lubin"
 • open górników spoza KGHM Polska Miedź S.A.
 • mężczyźni wiek do 29 lat
 • mężczyźni wiek 30 – 39 lat
 • mężczyźni wiek 40 – 49 lat
 • mężczyźni wiek 50 - 59 lat
 • mężczyźni wiek powyżej 59 lat
 • kobiety wiek do 29 lat
 • kobiety wiek 30 – 39 lata
 • kobiety wiek 40 – 49 lata
 • kobiety wiek 50 – 59 lata
 • kobiety wiek powyżej 59 lat

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

 • "Bieg Sztygarski na 1 milę"
 • "Sztafeta Międzyzakładowa 4 x 400"
 • "Sztafeta Dyrektorka 4 x 400"

Zapisy na biegi sztafetowe przyjmowane są pisemnie w biurze RCS Sp. z o.o., 59-300 Lubin, ul. Odrodzenia 28 B, w terminie do dnia 29 października 2021 r. (piątek), tel. 76 846 08 32, email. biuro@rcslubin.pl

Zapoznaj się z regulaminem

Przed biegiem zapoznaj się z Regulaminem biegu - możesz to zrobić klikając w przycisk poniżej

KLIKNIJ

Pakiet startowy

Każdy zawodnik w pakiecie startowym otrzyma torbę, butelkę na wodę, smycz oraz długopis.

44809.jpg

MEDAL

Każdy uczestnik, kóry ukończy bieg otrzyma taki oto  pamiątkowy medal 35. Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą.

44812.jpg

 

 


Bieg barbórkowy 2019  (kliknij aby zobaczyć)

Bieg barbórkowy 2018  (kliknij aby zobaczyć)

Bieg barbórkowy 2016  (kliknij aby zobaczyć)

Aktualności - Bieg Barbórkowy

35. Bieg Barbórkowy za nami

Ulice pełne kolorowych biegaczy więcej

Co warto wiedzieć przed startem

W 35. Biegu Barbórkowym o "Lampkę Górniczą" więcej

Akredytacja prasowa

35. Bieg Barbórkowy o "Lampkę Górniczą" więcej