Bieg Barbórkowy

Start 33. Biegu zaplanowany jest na 14. października 2018r. o godz. 11.00

Barbórkowy Bieg o "Lampkę Górniczą" jest to impreza sportowa z wielkimi tradycjami. Początkowo organizowana była tylko dla biegających górników, obecnie przyciąga wielu zawodników z kraju, a także z zagranicy.

Impreza ta zawsze ma charakter otwarty i każdy może wziąć w niej udział. Odbywa się na dystansie 10 kilometrowej trasy, wyznaczonej ulicami Lubina. Organizatorzy co roku zapewniają atrakcyjne nagrody, które rozdawane są najlepszym zawodnikom w kilku kategoriach. Przed biegiem odbywa się szereg imprez towarzyszących zarówno dla dorosłych zawodników jak i dla dzieci.

Zapisy na 33. Bieg Barbórkowy o lampkę górniczą, który odbędzie się 14 października 2018r. godz. 11.00

Zapisy elektroniczne na 33. Bieg Barbórkowy zostały zamknięte - możesz sprawdzić listę klikając w przycisk poniżej.

Lista zawodników dostępna na stronie - KLIKNIJ

W związku z wolnymi miejscami istnieje możliwość zapisania się ręcznie w biurze zawodów w piątek i sobotę - 12 i 13 października w godz. 16:00 - 20:00 oraz w dniu biegu 14 październnika w godz. 8:00 - 10:00 lub do wyczerpania limitu 2000 miejsc. Opłata 30 zł za pakiet płatna w biurze zawodów gotówką.

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami niezbędnymi przed startem, miejcem biura zawodów, godzinami otwarcia biura czy miejscem szatni czy startu!KLIKNIJ

Wybierz koszulkę

Jeżeli zapiszesz się do 20 września 2018 to masz okazję wystartować w takiej oto koszulce specjalnie przygotowanej na ten bieg.

35825.jpg

Medal dla każdego

Każdy kto ukończy 33. Bieg Barbórkowy otrzyma na mecie wspaniały medal okolicznościowy.

36312.jpg

Trasa tegorocznego biegu

Trasa tegorocznego biegu nie różni się ona praktycznie niczym od tej z roku poprzedniego...oprócz tego, że w związku z remontem Alei Kaczyńskiego biegniemy pod prąd, lewą stroną ulicy.

Trasa biegnie następującymi ulicami: Odrodzenia, Sikorskiego, Budziszyńska, Gen. Maczka, Hutnicza, Kaczyńskiego, Niepodległości, Mieszka I, Wrocławska, Paderewskiego, Sikorskiego i Odrodzenia.

Start do biegu odbędzie się na drodze dojazdowej do Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, ul. Odrodzenia 28 b., natomiast meta na stadionie RCS.

36571.jpg

Zapoznaj się z regulaminem

Przed biegiem zapoznaj się z Regulaminem biegu - możesz to zrobić klikając w przycisk poniżej

Regulamin biegu głównego

Jak odebrać pakiet?

Pakiety startowe wydawane będą od piątku 12 października oraz w sobotę 13 października i niedzielę 14 października w salce treningowej w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS, ul. Odrodzenia 28b (wejście z tyłu hali) w następujących godzinach:

  • piątek 12 październiak 2018r. w godz. 16:00 - 20:00
  • sobota 13 październiak 2018r. w godz. 16:00 - 20:00
  • niedziela 14 października 2018r. w godz. 8:00 - 10:00

W piątek oraz sobotę drogi dojazdowe do hali oraz te wokół hali będą otwarte dla samochodów, zatem zapraszamy na tył hali do biura zawodów po odbiór pakietów.  Należy podjechać wzdłuż hali na jej tył i z lewej strony znajduje się boczne wejście do salki treningowej. Biuro znajdować się będzie w tym samym miejsce co w latach ubiegłych.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym istnieje możliwość odbioru pakietu startowego przez upoważnioną osobę. Aby upoważnić "kogoś" do odbioru swojego pakietu startowego należy wypełnić UPOWAŻNIENIE (do pobrania TUTAJ - KLIKNIJ), a następnie osoba upoważniona musi je przekazać w biurze zawodów i okazać swój dowód osobisty. Upoważnienie dotyczy wyłącznie osób pełnoletnich. Nie ma możliwości upoważnienia osoby trzeciej do odbioru pakietu, do biegu głównego, dla osoby niepełnoletniej. Pakiet dla dziecka odbiera tylko i wyłącznie rodzic.

Tegoroczny numer startowy 

Prezentuje się tak:

36634.jpg

Konkurs fotograficzny

W tym roku ponownie będzie można wziąć udział w konkursie fotograficznym  pt. "Bieg Barbórkowy widziany moimi oczami". Może w nim wziąć udział każdy, kto posiada aparat!!! :-) Liczymy na udane ujęcia z różnych miejsc trasy. Szczegóły odnośnie prac znajdziecie Państwo w REGULAMINIE - KLIKNIJ

29603.jpg

Zbiórka pieniędzy dla Julci

Podczas 33. Biegu Barbórkowego będzie prowadzona zbiórka pieniążków na operację nóżek Julki.

Zapraszamy wszystkich do namiotu z domowym ciastem, kawką, herbatką oraz rękodziełem i gadżetami podarowanymi przez nasze ANIOŁY, które pomagają Julci na każdym kroku. Namiot znajdziecie Państwo na terenie RCS w Lubinie OD GODZINY 10:00 W NIEDZIELĘ 14 PAŹDZIERNIKA 2018. Dodatkowo na całej imprezie będą chodzić wolontariusze z puszkami i ulotkami z informacją o Julci.

36660.png


Bieg barbórkowy 2016 (kliknij aby zobaczyć)

Bieg barbórkowy 2015 (kliknij aby zobaczyć)

Aktualności - Bieg Barbórkowy

"Ciężki medal"

Maciej Dudzik zwycięzcą konkursu fotograficznego! więcej

Bieg Barbórkowy widziany moimi oczami

Czekamy na Wasze prace w konkursie! więcej