Squash

4 w pełni wymiarowe, klimatyzowane korty zapewniające bezpieczeństwo i najwyższy komfort gry z dostępem do szatni z prysznicami.

Regionalne Centrum Sportowe dysponuje pierwszymi w Lubinie kortami do gry w squasha. Posiadamy 4 w pełni wymiarowe klimatyzowane korty z dostępem do szatni z prysznicami.

Na jednym z kortów istnieje możliwość grania w tenisa stołowego. Dostępny jest również sprzęt potrzebny do uprawiania tych dyscyplin.

2146.jpg

2145.jpg
 

 

Usytuowanie naszego obiektu w centrum Lubina (ul. Odrodzenia 28b) zapewnia dogodny dojazd wszystkim, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej grze. Dla naszych klientów oferujemy darmowy parking przed halą widowiskowo-sportową. Obiekt znajduje się wewnątrz hali. Trzeba wejść do środka hali głównym wejściem po schodkach i skierować się w lewą stronę zgodnie z widocznym oznakowaniem.

39169.png

 

Nasze korty posiadają certyfikat, który zapewnia bezpieczeństwo i najwyższy komfort gry. Korty czynne są codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 do 22.00, natomiast w sobotę, niedzielę i święta od 13.00 do 22.00.

Godziny otwarcia
Dostępne terminy wejść dla klientów indywidualnych

 • Poniedziałek - Piątek / 11.00 - 22.00
 • Sobota, Niedziela i Święta / 13.00 - 22.00

39166.jpg

Porównania parametrów różnych sportów wielokrotnie wskazały squash, jako najzdrowszy sport świata (m.in. badania FORBES). Sport ten cieszy się ogromną popularnością na świecie. Jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dyscypliną w Polsce. Mogą go uprawiać zarówno małe dzieci, jak i osoby w podeszłym wieku. Jest sportem halowym, dzięki czemu można uprawiać go przez cały rok, niezależnie od pory roku i pogody. Squash jest grą dżentelmenów, dlatego nie ma w korcie miejsca dla nikogo, kto nie szanuje przeciwnika i rygorystycznie nie przestrzega przepisów gry. Najważniejszą zasadą squasha, stojącą ponad wszystkimi innymi jest zasada fair play i o tym powinni pamiętać wszyscy, którzy rozpoczynają przygodę z tym pięknym sportem. Squash jest grą bezpieczną, jednak przy udziale zawodnika nieprzestrzegającego zasad pisanych i niepisanych, może okazać się sportem nieprzyjemnym i kontuzjogennym.

 • W squashu stosunkowo szybko można osiągnąć poziom pozwalający na rywalizację. Już w czasie pierwszej godziny spędzonej na korcie można rozegrać prawdziwy set squasha.
 • W squashu ważnych jest kilka elementów: szybkość, dynamika, refleks, umiejętność poruszania się po korcie. Dlatego pomocne jest wcześniejsze lub równoległe uprawianie także innych sportów.
 • W squasha zaczynają się bawić dzieci już w wieku 5 lat. Nie jest to wtedy jeszcze prawdziwa gra, ale już 7-latkowie zaczynają rozgrywać turnieje.
 • Squash na poziomie zawodniczym wymaga „żelaznej kondycji" – jest w ścisłej czołówce najbardziej kondycyjnych sportów.

39182.jpg

 

To Liga dla każdego!!! Rozgrywki podzielone na grupy dostosowane do stopnia zaawansowania zawodników. Oczywiście po danej kolejce najsłabszy zawodnik spada do grupy niżej, natomiast najlepszy zawodnik awansuje do grupy wyżej, a wiemy że awanse to jest to co lubimy najbardziej :-)

Wystarczy przyjść osobiście do Centrum Squash w hali widowiskowo - sportowej lub zapisać się mailowo na adres squash@rcslubin.pl

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zawsze kto pierwszy ten lepszy.

Podstrona Lubińskiej Ligi Squasha


Tenis Stołowy

Na jednym z kortów udostępniamy dla Państwa profesjonalne stoły do gry w tenisa stołowego. 

39572.jpg

Na co dzień obowiązują poniższe ceny wynajmu kortów do gry w squasha oraz wynajmu stołu do gry w tenisa stołowego.

Cennik Squash  Sprawdź aktualne ceny

godz. 11.00 - 16.00 - dni powszednie50 zł

godz. 16.00 - 22.00 - dni powszednie60 zł

godz. 13.00 - 22.00 - soboty, niedziele i święta50 zł

Cennik Tenis Stołowy 

godz. 11.00 - 16.00 - dni powszednie20 zł

godz. 16.00 - 22.00 - dni powszednie35 zł

godz. 13.00 - 22.00 - soboty, niedziele i święta30 zł

Karty Multisport

 • Squash

Za kartę Multisport klient otrzymuje zniżkę 15 zł, zatem koszt kortu to 45 zł. Natomiast gdy na kort przychodzą 2 osoby posiadające kartę Multisport to dopłata ta wynosi już 30 zł, zatem łączny koszt kortu za jedną godzinę to jedyne 30 zł. Dzieląc to na dwie osoby można na naszym obiekcie grać w squasha za 15 zł od osoby!!!

 • Tenis stołowy

Za kartę Multisport klient otrzymuje zniżkę 14 zł. Natomiast, gdy na kort przychodzą 2 osoby posiadające kartę Multisport to zniżka ta wynosi już 28 zł. Dopłata jest proporcjonalna do ilości osób posiadających karty.

2397.jpg

Zapoznaj się z przepisamy jakie obowiązują na terenie Centrum Squash.

Regulamin użytkowania Korty squash

 

39165.jpg

Gra odbywa się na korcie o wymiarach 9,75 m. na 6,4 m, który jest zamkniętym pomieszczeniem ze wszystkich czterech stron. Z tyłu najczęściej występuje przezroczysta szyba, aby sędzia oraz obserwatorzy widzieli, co dzieje się w środku. Gra polega na naprzemiennym odbijaniu z przeciwnikiem piłeczki rakietami. Po każdym zagraniu piłka musi trafić na ścianę przednią – czołową. Następnie odbija przeciwnik. Piłka po zagraniu i odbiciu od ściany przedniej może maksymalnie raz odbić się od podłogi i dowolną ilość razy od ścian bocznych i tylnej szyby. Piłkę można również zagrywać z powietrza (volley), – czyli zanim odbije się od podłogi. Punkt zdobywa się, gdy przeciwnik zagra aut lub piłka skozłuje dwukrotnie przed jego uderzeniem.

Ponieważ zawodnicy poruszają się na tej samej powierzchni może wystąpić wzajemne przeszkadzanie. Zawsze należy umożliwić przeciwnikowi swobodne:

 • dobiegnięcie  do piłki,
 • wykonanie naturalnego zamachu i wymachu,
 • zagranie piłki w dowolną część przedniej ściany.

Jeżeli któryś z tych warunków jest niespełniony, piłkę albo powtarza się (LET), albo przyznaje się punkt zawodnikowi, któremu przeszkadzano (STROKE). Zapoznaj się z pełnymi zasadami kiedy przyznajemy LET i STROKE.

Jak w każdej dyscyplinie przepisy dotyczące gry są bardzo ważne, dlatego zachęcamy do zapoznania się ze skróconymi zasadami gry w squasha.