Wyniki X edycji - Biegowe GP ZM

 

10. EDYCJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA!


W miesiącach od listopada 2018 - marca 2019. trwał 10-ta jubileuszowea edycja Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego!!!

ZAPISZ SIĘ NA KOLEJNY BIEG - KLIKNIJ

Jest to wieloetapowy cykl biegów przełajowych, odbywających się na terenach Zagłębia Miedziowego.

Tegoroczna edycja rozpoczełą się biegiem w Pielgrzyce 17 listopada 2018r. 10 edycja, 10 miejscowości i 10 biegów w miesiącach: listopad 2018 - marzec 2019.

Celem Biegowego GP ZM jest promocja zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania, jako najprostszej, a także najtańszej formy ruchu oraz możliwość sprawdzenia swoich sił w rywalizacji sportowej.

Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich, zarówno młodzież jak i starszych. Mamy nadzieję, że nasze zawody oraz trasy w miejscowościach Zagłębia Miedziowego, tj.:, Pielgrzymka, Głogów,  Gaworzyce, Kwiatkowice, Chocianów, Iwiny, Legnica, Ścinawa, Nowa Sól i Szklary Górne spodobają się i na stałe zagoszczą w kalendarzu biegowym lokalnej społeczności.

Wyjątkowa edycja – nowe zasady!

 • W klasyfikacji generalnej GP prowadzona będzie kategoria OPEN mężczyzn i kobiet oraz kategorie wiekowe, 
 • do punktacji po 9 etapach stworzona zostanie klasyfikacja generalna, według której, zawodnicy wystartują w finałowym X biegu.
 • Warunkiem Startu w ostatnim etapie jest zaliczenie minimum 6 wcześniejszych etapów.
 • W biegu finałowym zakwalifikowani zawodnicy startować będą z handicapem czasowym, tj., każde 10 s straty z wcześniejszych etapów do lidera klasyfikacji generalnej = 1 s straty przed startem ostatniego biegu
 • Zwycięzca ostatniego biegu = zwycięzca całego cyklu GP.
 • Dotyczy to także wszystkich kategorii wiekowych.
 • Wybór startów należy do WAS!!!

Oczywiście warto zapoznać się z regulaminem całego cyklu i sprawdzić wszystkie zasady.

REGULAMIN 

ZAPISY TRWAJĄ! - zarówno na pojedyncze biegi jak i cały cykl.

Opłata za jeden bieg wynosi w tym roku 15 zł, istnieje także możliwość zapłaty pakietowej 120 zł za cały cykl zawodów.

Płatności należy dokonać przelewem na konto Regionalnego Centrum Sportoweg Sp. z o.o.: BGK 13 1130 1033 0018 8163 6120 0001.

Tytuł wpłaty: za udział w GP Zagłębia Miedziowego – imię i nazwisko. W przypadku płatności za cały cykl z góry prosimy wpisywać w tyltule: opłata pakietowa GP Zagłebia Miedziowego - imie i nazwisko. Termin zapłaty za wszystkie biegi upływa 3 listopada 2018r.

SPRAWDŹCIE KLASYFIKACJĘ PO 9-CIU BIEGACH

Tegoroczne numery startowe prezentują się następująco:

37088.jpg

 

 

Relacja

W sobotę 17 listopada 2018r. wszyscy zawodnicy zgromadzeni w Pielgrzymce usłyszeli pierszy "start" i tym samym, rozpoczęła się 10. Jubileuszowa edycja Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego.  

Pogoda do biegania była wymarzona, niebo przywitało uczestników pięknym słońcem. O 10.00 rozpoczęły się biegi dzieci, gdzie 50 maluchów pobiegło na kilku dystansach od 600 do 1200 m, w nagrodę otrzymując pamiątkowy medal oraz dyplom. 

Inauguracyjny bieg 10 edycji naszego cyklu rozpoczął się punktualnie o 11:00!

Trasa, zgodnie z nowymi zasadami cyklu, była nieco krótsza niż zawsze i wynosiła 6 km. Nie zabrakło jednak "morderczego" podbiegu przygotowanego przez Stowarzyszenie AS.  W biegu głównym triumfował Łukasz Garliński z KB Krokus Kwiatkowice z czasem 23 minut 23s. Wśród kobiet zwyciężyła Ewa Łukasiewczi, która dobiegła do mety w czasie 30 minut i 03s. W biegu głównym wystartowało 185 osób i tym samym pobiliśmy rekord frekwencji startujących w Pielgrzymce. 

Ok godz. 12.00 wszyscy zawodnicy spotkali się na uroczystym wręczeniu nagród. Każdy mógł się rozgrzać gorącą zupą,  a na najlepszych czekały pamiątkowe statuetki. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą wyników:

WYNIKI 1-GO BIEGU

Informacje przed biegiem 

Rozpoczynamy X Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego

17 listopada 2018r. zapraszamy na pierwszy bieg naszego cyklu, tym razem do Pielgrzymki.  Jubileuszowa edycja to 10 biegów w nowej formule, każdy z biegów ma taki sam dystans czyli 6 km.

Tak samo jak w latach poprzednich start i meta będzie znajdować się na boisku sportowym LKS Fenix Pielgrzymka. Biuro zawodów również w tym samym miejscu czyli w szkole podstawowej znajdującej się obok boiska sportowego. W związku z tym, że trasa liczy 6 km, jest nieco inna niż zawsze, ale pierwszy i zarazem najdłuższy podbieg zostaje.

Tradycyjnie już przed biegiem głównym odbędą się biegi dla dzieci. Wszystkie dzieci zostaną uhonorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami.  Po biegu, na wszystkich uczestników czekać będzie poczęstunek, grochówka oraz ciepła herbata.

Wszystkich miłośników na bieg do Pielgrzymki  zapraszamy wspólnie ze Stowarzyszeniem "AS". Do zobaczenia.

Zapisz się przez internet - KLIKNIJ

36842.jpg

Każdy kto ukończy bieg otrzyma taki oto piękny drewniany medal:)

36872.jpg

Trasa jest nieco krótsza, ale słynny podbieg pozostał.
Pamiętajcie start i meta na boisku przy Szkole Podstawowej w Pielgrzymce.

37024.jpg37025.jpg37026.jpg37027.jpg37028.jpg37029.jpg

Relacja

10. edycja nabiera tempa, za nami już dwa biegi, ostatni odbył się 24 listopada w Głogowie, gdzie wspólnie z głogowskimi partnerami odnieśliśmy organizacyjny i frekwencyjny sukces, na starcie stanęło 224 biegaczy, którzy zjechali się z całego regionu Zagłębia Miedziowego.

Zawodnicy, do pokonania mieli 6 kilometrów, jak w każdym z etapów jubileuszowej edycji GP. Start oraz meta znajdowały się obok Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie, a trasa biegła grząskimi i śliskimi terenami nad Odrą. Bez zaskoczenia najszybsza wśród pań była Anna Ficner ze Złotoryi, natomiast wśród panów najlepszy był Łukasz Garliński z Krokusa Kwiatkowice.  

Głogów po raz pierwszy zagościł w naszym cyklu Grand Prix, dlatego cieszymy się podwójnie z tak licznego uczestnictwa. Do końca pozostało osiem biegów.  9 grudnia o 11:00 zawodnicy wystartują  na trzecim etapie w Gaworzycach.  Podczas zawodów w Głogowie zbierano też pieniądze na rehabilitację Boryska Kuźmiaka, w sumie udało się uzbierać ponad 1800 zł.

Największe podziękowania kierujemy do ekipy z Biegam bo lubię Głogów,  Pana Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie, którzy stworzyli ten niesamowity etap. Na mecie każdy zawodnik otrzymal dyplom, a najlepsi  wśród kobiet i mężczyzn puchary. Dodatkowo najlepsza zawodniczka  i zawodnik z Głogowa otrzymali puchary ufundowane przez Prezydenta Głogowa.

Sprawdźcie swoje WYNIKI

 A na kolejnym biegu widzimy się 9-go grudnia w Gaworzycach. 

Informacje przed biegiem

 

Po raz pierwszy w naszym Grand Prix zabieramy Was do Głogowa. W organizację głogowskiej edycji włączyli się biegacze z grupy Biegam Bo Lubię oraz Miedziowe Towarzystwo Sportowe oraz prezydent Głogowa. Ten ostatni ufunduje m.in. puchary w kategorii Mistrza i Mistrzyni Głogowa.

Głogowski etap odbędzie się 24 listopada. Starto o godz. 11:00. 

Start zaplanowano na ulicy Łąkowej, przy siedzibie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Podczas imprezy sprzedawane będą też ciasta. Dochód z charytatywnej akcji przeznaczony będzie na rehabilitację 3-letniego Boryska Kuźmiaka z Głogowa. Zachęcamy do udziału w imprezie wszystkich miłośników biegania.

Start, meta i biuro zawodów: kliknij

6 kilometrowa trasa będzie biegła przez Ostrów Tumski, między innymi wałami Odry. Koledzy z Głogowa zapewniają, że każdy dzik da radę, można je będzie spotkać na malowniczej trasie pośród łąk i lasów na jednej pętli z małym rondem. 

37209.jpg

 

37210.jpg37213.jpg

Relacja

Za nami kolejny bieg 10. Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Tym razem niedzielny poranek spędziliśmy w Gaworzycach, gdzie zawodnicy zmierzyli się z nową - starą :) trasą podczas trzeciego biegu naszego cyklu.

W biegu głównym wystartowało 197 biegaczy. Najszybszy na tej trasie był  Mateusz Szczepański reprezentujcy Gworzyce i KGHM ZG Run, który metę przekroczył po 21 minutach i 52s, wśród kobiet, podobnie jak w zeszłym roku, najszybciej trasę pokonała Anna Ficner z czasem 24 minut 24s.

Wójt Gminy Gaworzyce Jacek Szwagrzyk ufundował nagrodę dla najszybszego zawodnika Gminy Gaworzyce, którym był Mateusz Sczepański. Trasa, wiodła po przepięknych okolicach Gaworzyc na dystansie 6 kilometrów, Pogoda tym razem nie sprzyjała biegaczom, oprócz siapiącego deszczu, który na szczęście ustał tuż przed startem biegu głównego, dodatkowym utrudnieniem był wiatr, który przeszkadzał biegaczom na całej trasie.   Oprócz biegu głównego odbyły się także biegi dzieci, w których uczestniczyło 29  dzieciaczków.

Wyniki końcowe

  A na kolejnym biegu widzimy się w 16-go grudnia w Kwiatkowicach.

Informacje przed Biegiem

Trzeci bieg odbędzie się 9 grudnia 2018r. w niedzielę w Gaworzycach. Zawodników czeka stały dystans czyli ok.  6 km.

37306.jpg

37305.jpg

Jeżeli w wyszukiwarce google wpiszecie "BGPZM Gaworzyce" to pięknie poprowadzi Was do celu ;-) https://goo.gl/maps/w55jrrMkioy

Miejsce biura zawodów to pałac w Gaworzycach przy ul. Dworcowej 95. Start biegu tradycyjnie o godzinie 11:00.  Zapisy w dniu zawodów możliwe od godz. 9:00.

37304.jpg

Podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się bieg dla dzieci pod patronatem stowarzyszenia górników "Gwarek" z Gaworzyc. Odbędzie się on w parku w Gaworzycach. Bieg dla dzieci odbędzie się w dwóch kategoriach. Na dystansie 200 metrów pobiegną dzieci klas 1-3, a na dystansie 600 metrów dzieci klas 4 - 6. Zapisy, których mogą dokonywać rodzice lub opiekunowie, odbędą się w biurze zawodów ("czarno-białym" holu gaworzyckiego pałacu), czynne będzie od godz. 9.00. Każdy uczestnik biegu dostanie pamiątkową nagrodę.

37307.jpg

Kilka informacji na niedzielę

W niedzielę swoją obecność na starcie potwierdzili:

 • Wójt Gminy Gaworzyce - Pan Jacek Szwagrzyk,
 • Skarbnik Gminy - Pani Izabela Rak
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gaworzycach - Pani Małgorzata Kosałka.

Rozgrzewkę poprowadzi tak jak w ubiegłym roku Pan Maciej Zarzecki o godz. 10.45., natomiast bieg główny na motorze poprowadzi Pan Sebastian Kałużny - prezes Stowarzyszenia "Moto-klub"

Oczywiście po biegu zapraszamy na pyszną grochówkę, kawę, herbatę oraz domowe ciasto.

Warto dodać, że jest przeprowadzona zbiórka charytatywna „Obudźmy Artura”.  Artur Młodawski został wybudzony i przebywa w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM k. Warszawy. Każdą godzinę poświęca na intensywną rehabilitację by stanąć na nogi, mówić i samodzielnie wykonywać podstawowe czynności. Pieniążki można wrzucać do puszek u wolontariuszy.

Dodatkowo koledzy biegacze ze Szlachetnej Paczki proszą o przywiezienie artykułów spożywczych o przedłużonym terminie ważności, (mąki, kasze, cukier, makarony konserwy itp.). Wszystkie zebrane artykuły zostaną przekazane osobom potrzebującym, obok biura zawodów będzie miejsce zbiórki prodktów.

Relacja

Kolejny czwarty już etap 10. Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami.

Ponownie gościliśmy w Kwiatkowicach, gdzie perfekcyjnie spisał się Klub Biegacza Krokus Kwiatkowice przygotowując ciekawą trasę ze startem oraz metą na terenach boiska piłkarskiego. Nie zabrakło przepysznych ciast, po które chętnie sięgali uczestnicy w szczytnym celu pomocy dla 12-to letniego Tymka. Po biegu można było się ogrzać przy ognisku i rozgrzać gorącą grochówką.

Mimo mrozu, każdy kto przybył w w niedzielę do Kwiatkowic spędził miły poranek.  Wystartowały 173 osoby.

Trzeci w historii GP bieg w miejscowości Kwiatkowice wygrał Radosław Piasecki pokonując 6 km w czasie  21 minut i 4 sekund  Wśród kobiet zwyciężyła Anna Ficner (Olaws Złotoryja) z czasem 23.minut i 44 s.

Kategoria OPEN mężczyzn:
1. Radosław Piasecki - 00:21:04,
2. Tobiasz Belgrau - 00:21:14,
3. Filip Śmieiński - 00:21:20.

Kategoria OPEN kobiet:
1. Anna Ficner - 00:23:44,
2. Emilia Kuźmiak - 00:25:30,
3. Ewelina Łozowska - 00:25:36.

Kategoria Gminy Prochowice mężczyźni:
1. Łukasz Garliński - 00:21:30,
2. Paweł Czech - 00:21:55,
3. Patryk Kalicki - 00:23:10.

Kategoria Gminy Prochowice kobiety:
1. Aleksandra Niewdana - 00:27:55,
2. Monika Każmierska - 00:30:31,
3. Katarzyna Niewdana - 00:31:39.

pełne wyniki

Informacje przed biegiem

 

Po raz trzeci w historii naszego GP zobaczymy się na biegu w Kwiatkowicach. Bieg w tej niewielkiej mieścicie odbedzie się w niedzielę 16 grudnia 2018, start oczywiście o godz. 11:00.

A jak do nas dojechać?

37419.jpg

Zobacz gdzie skręcić w Prochowicach, żeby się nie zgubić...

37422.jpg

Biuro zawodów znajdować się będzie jak zwykle w tym samym miejscu, w pobliżu boiska trawiastego drużyny Krokus Kwiatkowice, bez której nie odbyłby się ten etap.

37420.jpg

Przed Wami niemal 6km trasa.

37421.png

Jak sami widzicie...będzie płasko i łatwo :-)

37418.png

Zapraszamy już dziś!!!

Relacja:

Na starcie w Chocianowie stanęło blisko dwustu uczestników.

Pogoda dla wszystkich biegaczy była wprost "wymarzona" - temperatura bliska zeru, deszcz i suche błoto:). Nie zraziło to jednak nikogo i wszyscy, którzy wystartowali ukończyli dwie pętle 6-kilometrowej przełajowej trasy, mając błoto nie tylko na odzieży ale nawet na twarzy.

197 osób - tyle uczestniczyło w sobotnim, piątym etapie Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego w Chocianowie. Niespodzianek nie było, ponieważ jako pierwszy do mety dobiegł Tobiasz Belgrau z mSport Team. Za jego plecami finiszowali Radosław Piaseczny z Biegam Bo Lubię Głogów oraz Szymon Świercz z ZG Run. Wśród kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się tradycyjnie Anna Ficner z OLAWS Złotoryja.

Po biegu uczestnicy zostali nagrodzeni wyjątkowymi statuetkami ufundowanymi przez burmistrza Chocianowa - Tomasza Kulczyńskiego. Wśród nagrodzonych znalazła się także chocianowianka Sylwia Kasperska, która zajęła piąte miejsce wśród kobiet. Dekoracji dokonali przedstawiciele współorganizatorów, Piotr Machoń z Klubu Olimpijczyka ZS w Chocianowie oraz radny Rady Miejskiej w Chocianowie - Artur Wandycz. Nie zabrakło także "ojca" Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego - Marka Dłubały.

Na wszystkich uczestników czekała także wojskowa grochówka, którą ufundował burmistrz Chocianowa - Tomasza Kulczyński.

Wyniki z Chocianowa

 

Informacje przed biegiem:

 

Kolejny bieg przed Wami już w Nowym Roku, tym razem zapraszamy do Chocianowa. Start o godz. 11:00, 5 stycznia 2019r.  Na bieg zapraszamy wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Chocianów panem Tomaszem Kulczyńskim.

Trasa o długości 6 km, składająca się z dwóch pętli będzie typowo przełajowa prowadząca drogami polnymi oraz kostką brukową i chodnikową.

37685.png

Nasz namiot czyli biuro organizatora, czynne od godz. 9.30, znajdowało się będzie w hali sportowej Zespołu Szkół w Chocianowie, ul. Kolonialna 13. Wejście do hali znajduje się za szkołą, należy przejść przez zewnętrzne boiska wielofunkcyjne. Parkingi dla zawodników znajdować się będą przy szkole oraz przy ul. Sportowej i Kolonialnej. Sam start biegu zlokalizowany będzie w odległości 200m od biura zawodów. Zawodnicy będą mogli skorzystać z pełnego węzła sanitarnego znajdującego się w hali sportowej. 

Zawodnicy będą mogli skorzystać z pełnego węzła sanitarnego znajdującego się w hali sportowej, a na zakończenie odbędzie się dekoracja pięciu pierwszych miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn. Dodatkowo w hali zorganizowana zostanie strefa zabaw dla dzieci.

Podczas zawodów Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół w Chocianowie przeprowadzi akcję wspierającą rehabilitację Justyny Zimińskiej, mieszkanki Chocianowa, zmagającej się z autyzmem.

37686.png

Relacja:

Iwiny po raz kolejny pokazały jak się biega! Warunki pogodowe nie sprzyjały ani biegaczom ani kibicom, mimo chłodu i deszczu zostały pobite rekordy, zarówno czasowe jak i ilościowe. 

Iwiny wspólnie z nami świętują dziesiątą rocznicę, są bowiem w kalendarzu Biegowego Grand Prix od samego początku. 12 stycznia oprócz naszych stałych bywalców cyklu, w biegu uczestniczyło wyjątkowo dużo mieszkańców z gminy. Biegacze zjechali się z całego regionu do Iwin by pobiegać w myśl Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego: BIEGAM-POMAGAM. Pobiegliśmy dla Piotra Kołodzieja mieszkańca Iwin, od urodzenia dotkniętego chorobą SMA (tj. rdzeniowy zanik mięśni) i udało nam się zebrać pokaźną sume, dzieki licytacjom i datkom za słodkości.

Oprócz biegu głownego, w Iwinach startowały takze dzieci. Najmłodsi zmagali się na trasie 1 km, gimnazjaliści na 3 km, a wszyscy, którzy chcieli pobiec dłużej wystartowali w biegu głównym na dystansie 5,6 km. Trasy wiodły drogą szutrową w lesie na tzw. Wale Okmiańskim, powyżej miejscowości Iwiny. W tym roku powróciliśmy do "starej" trasy, zawodnicy startowali z dołu - pierwsze 200 metrów pokonali pod górę.

W biegu głównym wystartowało 197 osoby, w biegach dla dzieci 46 co daje łączną liczbę 243 startujących i  czyni ten bieg chyba największym biegiem w powiecie bolesławieckim i największą imprezą sportową w Gminie Warta Bolesławiecka.  

Bieg w Iwinach nie odbył by się gdyby nie praca i zaangażowanie wielu osób. Do organizacji dołączył się m.in. Pan Mirosław Kopczyński – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Pani Elżbieta Koryluk-Sowa - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach.  Panie Aliai Aniela z obsługi szkoły, pani Boża i Agnieszka, które ugotowały wspaniałą grochówkę. Dorota Krawiec zaangażowana w przygotowanie i pomoc w sfinansowaniu statuetek dla zwycięzców. Podobnie  panie radne z Iwin: Ewa Kulik i Józefa Świtaniak, które sfinansowały statuetki. Dziekujemy także rodzicom dzieci, które upieczekły przepyszne domoweciasta. Szczególne podziękowania dla wolontariuszy, uczniów gimnazjum. 

A kto był najszybszy w Iwinach...? W biegu głównym zwyciężył Maciej Dawidziuk z czasem 20:15, a wśród Pań kolejny raz z rzędu Anna Ficner pokonując trasę 6 km w 22 minuty i 33 sekundy.

WYNIKI DO POBRANIA

 

Informacje przed biegiem:

 

Zapraszamy na 6 etap 10. Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego do Iwin. Po raz dziesiąty organizujemy wspólnie bieg, który jest zadedykowany w tym roku Piotrowi Kołodziejowi.

W tym roku lekka zmiana trasy, rozpoczynamy na dole:) Jednak każdy kto wystartuje będzie miał do pokonania 6 kilometrów. Trasa w 90% z nawierzchnią szutrową ( pierwsze 300 m tylko po asfalcie,  szeroka droga przez las, przewyższenia niewielkie. Trasa ma charakter wahadłowy tzn. po dobiegnięciu do półmetka tj. 3,2 km należy zawrócić okrążając znacznik.  Zapraszamy również tych co (jeszcze) nie biegają, bo gorący doping przyda się w ten zimowy dzień. 

37775.jpg

Biuro zawodów będzie znajdowało się w Zespole Szkół w Iwinach ( k/Bolesławca), czynne od godz. 9.00 do 10:40.  Start tym razem 300m od biura zawodów, a meta 700m czyli tak jak w latach poprzednich.

37772.jpg

Tą "zdradliwą" trasę przygotował Darek Pachnik i Waldek Socha. Dlaczego "zdradliwej" bo do nawrotki jest lekko pod górę i kiedy masz tą nadzieję, że z powrotem ostatnie 3km będziesz leciał jak na skrzydłach to pojawia się "wmordęwind" który weryfikuje te plany. Miejmy nadzieję że tym razem będzie inaczej niż przez lata :)

A że biegniemy jak zawsze w szczytnym celu bo BIEGAM=POMAGAM to tym razem pomożemy Piotrowi Kołodziejowi i dlatego prosimy weźcie grube portfele :) będą licytacje i pyszne ciasta.

37776.png

Relacja:

Dla Beaty Radomskiej pobiegło kilkuset uczestników Legnickiej 10. Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Na starcie biegu, staneły setki osób w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Bieg odbył się na dystansie 6 km. W kategorii kobiet trumfowała Złotoryjanka Anna Ficner. Wśród panów trumfował Wit Grosicki. Pani Beata Radomska potrzebuje drugi raz pomocy, pierwszy bieg dla niej odbył się w październiku 2014. Uczestnicy 10. Grand Prix Zagłebia Miedziowego zmiagałi się z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. Nawierzchnia była pokryta śniegiem i lodem.

Pani Beatę czeka pod koniec lutego operacja chorej nogi. Wszyscy z regionu trzymają kciuki aby operacja się udała.

 

Informacje przed biegiem:

 

9 lutego kolejny bieg naszego Grand Prix. W Legnicy wspiera nas biegająco drukujemy.eu, a my będziemy wspierać Beatę Radomską w walce z nawrotem choroby. Spotykamy się na polanie w Lasku Złotoryjskim. 

Szczegółowy plan wygląda następująco: 

 • 9.00 - 10.45 zapisy w Biurze Zawodów
 • 10.30- 10.50 rozgrzewka ze Sky Fitness 24  i (bieg dla dzieci)
 • 11.00 START biegu ( na 6 i 3 km)
 • 11.30 pyszna zupa od BPS Catering
 • 11.45- 12.15 Licytacje - weźcie kasę :) 
 • ok. 12.15 Dekoracja zwycięzców i losowanie nagród!

Podczas imprezy będą sprzedawane pyszne domowe ciasta, będzie także licytacja i wiele atrakcyjnych niespodzianek!

Pamiętajcie, że to impreza dla każdego - dla biegających mamy dystans 6 km, dla mniej aktywnych proponujemy bieg / spacer na 3 km. Nie liczą się wyniki - wszyscy jesteśmy zwycięzcami - co potwierdzimy dyplomami, które otrzymają wszyscy uczestnicy!

38073.jpg

Trasa w tym roku nieco inna niż zawsze! Dwie pętle po 3 km, na dodatek zaczynamy w przeciwnym kierunku 

Relacja:

Tradycyjnie jak co roku w lutym organizowany jest Nordic & Run Festival, który odbywa się w Ścinawie. Kolejna edycja przywiodła do miejscowości w powiecie lubińskim jeszcze większą liczbę zawodników i kibiców, niż poprzednie edycje. 

To tylko pokazuje, że dzięki lokalnym inicjatywą można zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednym z organizatorów imprezy było Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie – Pogoda dopisała, dopisali także uczestnicy i kibice. Cieszymy się z tego faktu, bo to pokazuje jak ważne dla ścinawian i okolicznych mieszkańców jest aktywne spędzanie wolnego czasu. Mamy zawodników w różnym przedziale wiekowym i jak zawsze każdy daje z siebie wszystko – mówi Zbigniew Harendarz z RCS Lubin.

W biegowej rywalizacji, która rozpoczęła się o godzinie 11:00 wystartowało 173 osoby biegające oraz około 100 osób z "kijkami". Najlepszy wśród panów okazał się Radosław Piasecki, drugie miejsce zajął Łukasz Garliński , a na najniższym stopniu podium zameldował się Szymon Świercz. Wśród pań pierwsza trójka wyglądała następująco: pierwsze miejsce zajęła Emilia Kuźmiak, drugie miejsce Anna Niedźwiedzka, a na trzeciej pozycji Ewelina Łozowska.

Pasjonaci nordic walking, czyli popularnych „kijków” na trasę wyruszyli o godzinie 12:30. Podobnie jak w poprzednich latach tak i tym razem Nordic & Run Festival był powiązany z gatunkiem muzycznym. Tym razem motywem ścinawskiej imprezy były cygańskie rytmy. Jak widać Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego to przede wszystkim dobra zabawa, a dopiero potem rywalizacja:)

*To był już ósmy etap tegorocznej edycji Biegowego Grand Prix. Kolejny odbędzie się w nabliższą niedzielę  24 lutego w Nowej Soli.

Informacje o biegu

38618.jpg

17 lutego 2019 (niedziela) spotykamy się na kolejnym biegu. Tym razem gospodarzem imprezy będzie miasto Ścinawa. Jak zwykle cała impreza odbywa się w Porcie Ścinawa.

38616.jpg

Na wszystkich uczestników czeka 6-cio kilometrowa trasa i jesteśmy pewni, że jak to bywa w Ścinawie...czyści na metę nie wrócicie i zaliczycie jakieś małe błotko :-) Poniżej zobaczcie jak przebiega trasa oraz jaki jest jej profil.

38620.jpg

38619.jpg

Miło nam poinformować, że każdy z zawodników na tegorocznej imprezie Nordic and Run Festival 2019 otrzyma wspaniały medal. Medale ufundowała Gmina Ścinawa, a patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

38621.jpg

Relacja:

24 lutego po raz 6. w historii Nowa Sól była współorganizatorem rundy Naszego Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego.
W tym roku po raz pierwszy organizatorem w tym mieście był Adam Draczyński Running Team. Do współpracy dołączyli się:

 • KB Klub Biegowy WIKON Nowa Sól,
 • Park Wodny Nowa Sól,
 • Park Krasnala Nowa Sól,
 • MOSiR Nowa Sól,
 • I oczywiście członkowie Adam Draczyński Running Team.

Bieg tradycyjnie odbył się na Kaczej GÓRCE, trasa skrócona została, zgodnie z tegorocznymi zasadami, do 6 km. Pogodę załatwili chyba koledzy z Nowej Soli więc było lekko mroźno ale bardzo słonecznie.  Wystartowało i ukończyło bieg 151 osób.

Wśród panów najlepsi byli: Radosław Piasecki, Łukasz Garliński i Kornel Balinowski. Wsród pań....... Emilia Kuźmiak, Ewelina Łozowska i Aleksandra Niewdana. 

Uśmiechy i zadowolenie na twarzach zawodników i kibiców świadczyły, że rywalizacja i organizacja stały na najwyższym poziomie. Jak widać po raz kolejny współpraca kwitnie ku chwale biegania i dobrej zabawy. Dziękujemy KB Wikon,największemu i najprężniej działającemu klubowi biegowemu z Nowej Soli.

Poniżej tabele z wynikami, z Nowej Soli oraz po dziewięciu biegach.

WYNIKI biegu w Nowej Soli

Informacje przed biegiem:

Kolejny bieg naszego 10. Biegowego Grand Prix Zagłebia Miedziowego już 24 lutego w niedzielę odbędzie się w Nowej Soli.

Trasa ma oczywiście jak każda w tym sezonie ok. 6000m i składają się na nią 2 pętle.

Start i meta na terenie parku Wodny Świat, natomiast biuro zawodów, szatnie i natryski będą przy przystani kajakowej około 300 metrów od miejsca startu. Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 9:00 do 10:00 -  START o 11:00!

Parking między startem, a przystanią - Al. Wolności naprzeciwko Parku Krasnala. Po biegu czeka na wszystkich ciepła zupa, kawa, herbata i ciasto.

Jako że bieg jest w niedzielę zapraszamy całe rodziny. Rodzice pobiegają, dzieci mogą skorzystać z atrakcji jakie oferuje położenie miejsca zawodów. Start jest w rekreacyjnej części miasta. Obok startu jest największy w Europie Park Krasnala. Oprócz figur jest dostępna sala zabaw. Jest również Park Fizyki, w którym jest 46 urządzeń interaktywnych (edukacyjnych), które swym działaniem potwierdzają wybrane prawa oraz zjawiska wraz z indywidualnymi tablicami informacyjnymi.

Poniżej trasa:

38801.jpg

I mapka dojazdu:

38802.jpg

Informacje przed biegiem:

Trasa ostatniego biegu 10. edycji to jedna pętla około 8,5 km po urokliwych drogach leśnych w Szklarach Górnych.  

Dzień rozpoczniemy biegiem dzieci  klasy 1-3 i 4-6 o godz. 10.00 na dystansach 100 i 400 metrów.

Kolejnym punktem będzie  bieg dla Sylwii o godz. 10.30 na dystansie 1500 metrów.

I oczywiście bieg finałowy GP na dystanie 8,5 km o godz. 11:00.

38843.png

Poniżej mapka poglądowa trasy. Będzie płasko z małym, wręcz niezauważalnym podbiegiem.

38920.jpg

Po biegach zapraszamy do Sali konferencyjnej w Hali Widowiskowo - Sportowej. O 13:30 odbędzie się  zakończenie 10. BGPZM. W hali będzie można skorzystać z szatni oraz natrysków. 

Od 13:00 będzie można skorzystać z przygotowanego bufetu ;-), pyszne ciasto i gorąca zupka będzie czekać na każdego.

Relacja:

10. Jubileuszowe Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego po 6-ciu miesiącach biegowych zmagań zakończyło się wyjątkowym biegiem w Szklarach Górnych oraz uroczystym zakończeniem w Hali w sobotę 2 marca 2019r. 

Dziesiąta edycja naszego cyklu była wyjątkowa z kilku względów. W tym roku trasa każdego biegu miała taką samą długość czyli 6 km, natomiast ostatni bieg, w Szklarach Górnych liczący blisko 9 km, biegacze mieli do pokonania startując "indywidualnie" z handicap'em czasowym względem najlepszego zawodnika po 9-ciu biegach. Zwycięzca tego biegu zwyciężył cały cykl.

10 miejscowości i ponad 70  przebiegniętych kolimetrów, miał do pokonania każdy zawodnik tegorocznego cyklu. Do mety ostatniego biegu dotarło 141 biegaczy. Kto był najlepszy?

Pierwszy na starcie i pierwszy na mecie był Radosław Piasecki, pokonując dystans w 31m 21s. Drugi na mecie był Łukasz Garliński z czasem 31m 49s., na trzecim miejscu uplasował się Tobiasz Belgrau z czasem 33m 07s.

W całym cyklu, bez zaskoczenia, w kategorii pań zwyciężyła Anna Ficner z OLAWS Złotoryja z czasem 36 m, 14s., Emila Kuźmiak reprezentująca "Biegam bo lubię Głogów"  wybiegała druga pozycję w kategorii OPEN, a trzecie Ewa Łukasiewicz z Olafs Złotoryja.

Zawodnicy rywalizowali przez 5 miesiący w sumie w kilkunastu kategoriach, w dziesięciu różnych miejscowościach Zagłębia Miedziowego, tj.: Pielgrzymka, Głogów, Gaworzyce, Kwiatkowice, Chocianów, Iwiny, Legnica, Ścinawa, Nowa Sól i Szklary Górne. Biegacze mierzyli się zarówno z suchym błotem, śniegiem jak i nieprzyjemnym wiatrem. Kilkukrotnie towarzyszył im mróz i bijące po oczach słońce.