Wyniki VIII edycji - Biegowe GP ZM

 

VIII edycja Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego po kilku miesiącach zmagań zakończyła się 5 marca 2017r. testem Coopera na stadionie RCS w Lubinie. Cykl biegów przełajowych, odbywających się na terenach Zagłębia Miedziowego przyciągnął w tym roku blisko 1500 osób, a 8 lat zaczynaliśmy od dwunastu zawodników w jednym biegu w Iwinach.

Fantastyczne zakończenie zostało zwieńczone rekordem Testu Coopera - rekord należy od dziś do Piotrka Ławickiego z MKS Polkowice i wynosi 3840m, wśród pań najdłuższy dystans 2936m pokonała  Agnieszka Idczak reprezentująca Łączka Team Legnica.  Na starcie stanęło wczoraj w sumie 119 zawodników, którzy biegli przez 12 minut, często pokonując swoje granice.

W całym cyklu, bez zaskoczenia, w kategorii pań zwyciężyła Anna Ficner z OLAWS Złotoryja, Agnieszka Idczak z  Łączka Team Legnica wybiegała druga pozycję w kategorii OPEN, a trzecie Anna Niedźwiecka z mSport RCS Team Lubin i Biegającej Kasty Miedziowego Miasta. 

W klasyfikacji ogólnej panów najlepszy rezultat miał Adam Dymitroca reprezentujący ZS Ekonomiczno - Technicznych w Rakowicach Wielkich i Powiatowe Zrzeszenie LZS Lwówek Śląski, drugie miejsce wywalczył Sebastian Grodecki reprezentujący KB Zdyszaaani Chocianów, trzecie miejsce zajął Michał Fonał biegający w barwach XTRABIEK SSC Bolesławiec.

Wyniki VIII edycji 

Etapy Biegowego GP Zagłębia Miedziowego

Za nami już wszystkie etapy VIII BIEGOWEGO GP ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO 2016/2017. Poniżej dowiecie się jak wyglądały poszczególne biegi: 

Za nami pierwszy bieg w Pilegrzymce, poznaj wyniki - KLIKNIJ TUTAJ
22614.jpg
Trasa w Pielgrzymce w zeszłym roku zadebiutowała w GP i od razu owiała się sławą " Jak chcesz się zmęczyć poleć Pielgrzymkę !!! " :) W tym roku do urozmaicenia dodany został "podbieg na podniesienie tętna" :) Łączny dystans nieco ponad 7,5km. Poniżej przedstawiamy mapkę biegu oraz profil trasy.
22165.jpg
22164.jpg
Ekipa Stowarzyszenia Aktywne Społeczeństwo Gminy Pielgrzymka przygotowało podobnie jak w roku ubiegłym baaaardzo urozmaiconą trasę pierwszego biegu 8mej edycji GP :)
Ps. Pamiętajcie zabrać pociechy do Pielgrzymki, dla nich też będzie zabawa w bieganie
22166.jpg
22167.jpg
Więcej zdjęć z tej trasy znajdziecie na naszym profilu FB.
Akcja "Biegam = pomagam"
Wiecie że Grand Prix to nie tylko bieganie ale też pomoc dla najbardziej potrzebujących. Począwszy od Pielgrzymki zaczynamy akcję "Biegam = pomagam". Na dzień dobry zapraszamy do udziału w licytacji numeru "1" Biegowego GP. Do numeru dołączone będą niespodzianki przygotowane przez Naszych przyjaciół z drukujemy.eu . Zaczynamy od 101 złotych które wywołuje jako pierwszy "ojciec derektor" GP - Marek :)
Licytacja trwa na naszym profilu FB do piątku do godziny 20:00 (licytujemy w komentarzach lub na wiadomości priv jak chce być anonimowy :) ). Prosimy o udostępnienie tej wiadomości bo całość z licytacji przekazana będzie dla potrzebującego z Naszej wielkiej rodziny biegowej :)
22374.jpg

Ps. A jeżeli zalega Ci w spiżarni nadmiar rzeczy pierwszej potrzeby z długą datą przydatności (makarony, kasze, proszek do prania,itp.) prosimy przywieź je do Pielgrzymki, My je przekażemy potrzebującej rodzince :)

Ps2. Serdecznie zapraszamy do udziału w Biegu Sylwestrowym w Jelczu Laskowice którzy organizują mający ogromne serca i natchnęli Nas z nowym pomysłem pomocy, dzięki przyjaciele z KB Harcownik

 Za nami 2 bieg w Prząsniku k. Rui - poznaj wyniki - kliknij tutaj.
Już zostały uruchomione zapisy na bieg w Prząśniku k. Rui, a link znajdziecie Państwo powyżej. Ścigać się będziemy na bardzo malownicznej 4,5km trasie wyznaczonej przez niezastąpionego Stasia Jaworskiego, który "przegoni Nas" przez przepiękny park DPS.
23026.jpg
23027.jpg
Czekamy na Was w niedzielę 18 grudnia a biuro zawodów czynne jak zawsze od 9:30 do 10:40. Nie zapomnijcie także od produktach z dłuższym terminem ważności (środki czystości, żywność), ponownie sprawimy uśmiech potrzebującej rodzinie :)
Przez powyższy link mogą się zapisać osoby, które nie wystartowały w pierwszym biegu, w Pielgrzymce. Opłatę startową można wnieść w dniu zawodów lub przelewem na konto (nr podany jest w regulaminie zawodów). Nie wiecie jak dojechać? Sprawdźcie lokalizację.
23017.jpg
Zaparszamy!!!

 Za nami kolejny bieg tym razem w Chocianowie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją i wynikami.

Już zostały uruchomione zapisy na 3 bieg w Chocianowie - możesz to zrobić klikając tutaj. Zapisy w dniu zawodów od 9:30 do 10:40.

7 stycznia podczas trzeciego etapu Biegowego GP ugości Nas - Klub Olimpijczyka przy Zespole Szkół w Chocianowie z Piotrkiem Machoniem na czele :) Czeka na Nas płaska 6km trasa, gdzie można poszaleć szybkościowo :)

23531.jpg

 Za nami 4 bieg w Iwinach - dowiedz się więcej i poznaj wyniki - kliknij tutaj.

Zapisy na SPACEREK w Iwinach już uruchomione!!! Istnieje taka możliwość po kliknięciu powyżej w link ZAPISY.

W sobotę 14-stego stycznia widzimy się w Iwinach na "zdradliwej" trasie przygotowanej przez Darka Pachnika i Waldka Sochę. Dlaczego "zdradliwej" bo do nawrotki jest lekko pod górę i kiedy masz tą nadzieję, że z powrotem ostatnie 3km będziesz leciał jak na skrzydłach to pojawia się "wmordęwind" który weryfikuje te plany. Miejmy nadzieję że tym razem będzie inaczej niż przez lata :)

A że biegniemy jak zawsze w szczytnym celu bo BIEGAM=POMAGAM to tym razem pomożemy Kacprowi i dlatego prosimy weźcie grube portfele :) licytujemy podarowany przez Niedźwiadków zegarek TomTom, jak na razie najwyższe przebicie to 500 złotych :) (Licytacja jest naszym profilu FB)
Ps. Nie zapomnijcie też o produktach z dłuższym terminem ważności (chemia domowa, art. spożywcze)

Kilka słów o trasie...

23730.png

 • Trasa A – 100% nawierzchnia szutrowa, szeroka droga przez las. Trasa ma charakter wahadłowy tzn. po dobiegnięciu do półmetka tj. 0,5 km należy zawrócić okrążając znacznik. Uwaga ! Pierwsza połowa trasy lekko pod górę
 • Trasa B – Początek identyczny jak w trasa A. Bieg po szutrowej leśnej drodze o niewielkich przewyższeniach. Po 1500 m, powrót tą samą trasą.
 • Trasa C – 100% nawierzchnia szutrowa, szeroka droga przez las, przewyższenia niewielkie. Trasa ma charakter wahadłowy tzn. po dobiegnięciu do półmetka tj. 2,8 km należy zawrócić okrążając znacznik.

23732.png

Jak dojechać?

Dojazd od strony Wrocławia i Legnicy Autostradą A-4 do miejscowości KRZYWA zjazd na drogę nr 94 w kierunku Bolesławca. Następnie za miejscowością Wilczy Las ( pierwszy zjazd za stacją benzynowa i 30-metrowym krzyżem milenijnym).Lokalną drogą do miejscowości Lubków i dalej do Iwin. Po dojechaniu do drogi 363 po lewej stronie będzie widoczny budynek gimnazjum (centrum zawodów: N51O13’2,1’’; E15O43’20,91’’).Parking przy szkole.

23731.png

 

 Za nami 5 bieg w Nowej Soli - dowiedz się więcej i poznaj wyniki - kliknij tutaj.

Choć kolejne zawody za niecałe dwa tygodnie to już jest możliwość zapisów elektronicznych poprzez przycisk znajdujący się powyżej. Tym razem na ziemi kuźni talentów lubuskiej szkoły biegania czyli u Draka i Szneki w Nowej Soli :) i wyjątkowo o 14:00 bo podobno Kasia Walaszek nie wyrobi się z pieczeniem ciasteczek na wcześniejszą godzinę.

Jak dojechać do Nowej Soli?

23847.jpg

23848.jpg

 Zapisy na pierwszy, historyczny bieg w Kwiatkowicach już uruchomione!!! Można to zrobić klikając w przycisk ZAPISY u góry.

24119.jpg

Jaka trasa?

Przed nami trasa o długości 5700m. 

24117.jpg

Biuro zawodów zlokalizowane jest w pobliżu boiska trawiastego drużyny Krokus Kwiatkowice.

24120.jpg

Jak dojechać?

24121.jpg24118.jpg

 

Zapisy na kolejny bieg naszych zmagań już uruchomione!!! Można to zrobić klikając w przycisk ZAPISY u góry. Na 8. bieg zapraszamy do Ścinawy- startujemy o godz. 11:00. Nasze Grand Prix połączon jest z imprezą Nordic Walking: Nordic And Run Festival.

Wszystko dziać się będzie w Ścinawskim Porcie, po niełatwym nieraz podmokłym błotnistym terenie i pogodą, która jest zmienna jak sygnalizacja świetlna i zaskakująca jak zima drogowców.

Zapisać się biędzie można także na miejscu w dniu zawodów jak zwykle już od 9:30. 

Biuro Zawodów będzie się mieściło równiez w porcie (pod wiatą). Tam odbieramy pakiety. Zapraszamy serdecznie do kibicowania na trasie, zwłaszcza ostatnich kilometrach, gdy uczestnicy bardzo potrzebują dobrego słowa.  Będzie też można spróbować nordic walking w którym rywalizacja ruszy o 12:30 .

Jaka trasa?

Przed nami trasa o długości ok. 8000m. 

24663.jpg

 Przed nami przedostatni bieg w ramach naszego cyklu.

Zapisy na kolejny bieg naszych zmagań już uruchomione!!! Można to zrobić klikając w przycisk ZAPISY u góry. Na 9. bieg zapraszamy do Legnicy - startujemy o godz. 14:00. Wszystko będzie się działo w Lasku Złotoryjskim.

Zapisać się biędzie można także na miejscu w dniu zawodów jak zwykle biuro zawodów czynne od 9:30 usytuowane będzie również w Lasku Złotoryjskim. 

Mapka trasy wygląda następująco:

24872.jpg

24874.jpg

Niech Was nie zmyli profil - wyboje na trasie gwarantowane:

24873.jpg

 Przed nami przedostatni bieg w ramach naszego cyklu.

Za oknem wiosna, zatem to już znak, że Biegowe Grand Prix Zagłębia MIedziowego dobiega końca. Przed nami ostatni etap -Test Coopera, który odbędzie się w dwóch terminach: środa (1 marca 2017) - godzina 16:00 na stadionie RCS w Lubinie, a także w niedzielę (5 marca) od 11:00. W wyżej wymienionych terminach można pobiec tylko raz.

W środę - biuro zawodów będzie otwarte na stadionie RCS przy ul. Odrodzenia już od 15:30 a start pierwszego biegu o 16:10
Poniżej harmonogram czasowy środowych emocji:

 • 16:10 - bieg nr 1 (puszczamy po 20 osób, decyduje kolejność zapisu w biurze zawodów)
 • 16:40 - bieg nr 2
 • 17:00 - bieg nr 3

W niedzielę - biuro zawodów czynne od 10:30 na stadionie RCS, zgłaszamy się do swojego biegu najpóźniej 30 minut przed wyznaczoną godziną startu. Rozkład biegów wygląda następująco:

 • 11:00 - bieg Pań
 • 11:25 - bieg kat. M12, M16 i M20
 • 11:50 - bieg kat. M30
 • 12:15 - bieg kat. M40
 • 12:45 - bieg kat. M50 i M60+

Przypominamy o trzech ważnych rzeczach:
- zabieramy ze sobą swoje numery startowe
- startując w środę nie ma możliwości poprawki wyniku w niedzielę
- można zabrać ze sobą ręcznik, mydło i klapki gdyż korzystamy z Naszych dobrodziejstw czyli szatni w hali RCS :)
A jak ktoś jeszcze się nie zdecydował na start to zapraszamy do oglądnięcia filmu z zeszłorocznego Coopera :)
 

25332.jpg

Już teraz zapraszamy Państwa na uroczyste zakończenie imprezy, które odbędzie się w sali konferenyjnej hali widowiskowo-sportowej RCS o godzinie 14:00.

25331.jpg

 

Dzięki nim istnieje Grand Prix:

23744.png