Bieg papieski 2019

 

Pobiegli ulicami miasta i na Stadionie

Miesiące przygotowań i w końcu nadszedł ten długo wyczekiwany dzień 11 maja 2019r. - dzień  VI Biegu Papieskiego.

Tadycyjnie już bieg główny startował o godz. 18:18, zanim jednak biegacze usłyszeli wystrzał, w godzinach porannych swoje zawody mieli najmłodsi. W tym roku wystartowało prawie 1300 dzieciaczków z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Biegi młodzieżowe odbywały się na stadionie w dziesięciu turach,  pierwsza grupka najmłodszych uczestników wystartowała o godz. 14:00. Dzieci startowały ze swoimi rówieśnikami i każdy bez problemu pokonał dystans 200 metrów wśród przedszkolaczków oraz 400 metrów wśród uczniów klas I - VII. Nawet delikatnie siąpiący deszcze nie był przeszkodą do zdobycia pamiątkowego medalu, który zawisł na szyi każdego dziecka.

Bieg główny po modlitwie z księdzem Mariuszem Jeżewiczem i wystrzale przedstawiciela z Urzędu Miejskiego Lubina wystartował o godz. 18:18.  Na lini startu stanęło 1647 zawodników. Zanim ruszyli, przdstwiciele z Fitareny przeprowadzili rozgrzewkę.  Dystans w tym roku był wynosił 5 km, a trasa prowadziła tymi samymi ulicami co w tamtym roku.  W Rynku dopingowali biegaczy harcerze,  w Hali natomiast na mecie biegacze słyszeli piękne pieśni w wykonaniu podopiecznych Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Zwycięzcą VI Biegu Papieskim z czasem 14 minut i 49 sekund jest Piotr Ławicki, zaraz za nim z niewielką różnicą na mecie zjawił się Jacek Stadnik, który uzyskał czas 14 minut i 52 sekund. A na trzecim miejscu podium wśród panów stanął Sebastian Kapała pokonując dystans 5000m w czasie 15 minut 6 sekund.

Wśród kobiet najlepsza była Michalina Mendecka pokonując trasę w 17 minut i 34 minuty. Druga była Patrycja Drozd, a trzecie miejsce zajęła Ewelina Łozowska.

Tradycyjnie już Bieg Papieski to także nagrody w kategorii małżeństw. Jako pierwsi na metę dotarli Państwo Lachowscy (Monika i Przemysław), drugie miejsce zajęło małżeństwo "Niedźwiadków (Ania i Artur Niedźwiedzcy), a trzecie małżeństwo Chodorowskich (Ania i Damian).

W tym roku nie zapomnieliśmy także o najstarszej i najstarszym zawodniku, nowością była natomiast kategoria najmłodszych zawodnikówk. I tak najstarszą zawodniczką, która ukończyła bieg była Pani Janina Zaczyńska, najstarszym zawodnikiem natomiast kolejny raz z rzędu został Pan Zbigniew Kościelny. Wśród najmłodszych zwyciężyła Alicja Pieńko i Dominik Dupla.

Na mecie, która usytuowana była w Hali Widowiskowo - Sportowej każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem papieża Jana Pawła II.

Dziękujemy Wam biegaczom tym najmniejszym i większym, kibicom za atmosferę, dzięki której jest to najwspanialsze wydarzenie sportowe w regionie Zagłębia Miedziowego.  Dzięki TV Regionalna.pl. mogliśmy na żywo oglądać całą transmisję z biegu, najpierw na telebimie przed halą, a następnie na ekranach w środku hali.  Dla wszystkich uczestników było to wielkie sportowe święto. 

Poniżej prezentujemy pełne wyniki VI Biegu Papieskiego.

Dziękujemy także tegorocznym sponsorom, którymi byli: Urząd Miejski w Lubinie, Starostwo Powiatowe w Lubinie, Fitarena, MPO, MPWiK, mSport, CBJ, Ekopartner, Hyundai, INOVA, CHEVAN, Starpolanka, RTBS i Integrum Broker.


Znamy termin VI Biegu Papieskiego

Po raz szósty mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim.
Start VI Biegu Papieskiego odbędzie się 11 maja 2019r. o godz. 18:18 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie, natomiast meta usytuowana zostanie w samym środku Hali RCS.

Motywem przewodnim Biegu Papieskiego jest uczczenie kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina dystansu ok. 5000 m przez uczestników ubranych w identyczne koszulki.

Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących, oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić ten wolny czas. Bieg ma na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych oraz świetną zabawę.  Bieg organizowany jest przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Lubin i Powiatu Lubińskiego, a honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Lubina oraz Starosta Powiatu Lubińskiego.

Zapisy do biegu głównego - zakończone

Można się jeszcze zapisać, ale linki zapisów elektronicznych są już nieaktywne - zapraszamy do biura zawodów!

Zapisz się na bieg główny

Regulamin

Zapisy do biegów młodzieżowych - zakończone

Można się jeszcze zapisać, ale linki zapisów elektronicznych są już nieaktywne - zapraszamy do biura zawodów!

Zapisz dziecko na bieg młodzieżowy

Regulamin

Gdzie biuro zawodów?

Biuro zawodów zlokalizowane w holu na poziomie „O” w Galerii Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20. czynne będzie następująco:

  • 9 maja (czwartek) pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 21:00.
  • 10 maja ( piątek)  pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 21:00.
  • 11 maja  (sobota - dzień biegów) pakiety można odbierać od godz. 10:00 do 13:30 na biegi dzieci oraz 15:00 do 17:30 dla uczestników biegu głównego.

Odbiór pakietu z upoważnieniem

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym istnieje możliwość odbioru pakietu startowego przez upoważnioną osobę. Aby upoważnić "kogoś" do odbioru swojego pakietu startowego należy wypełnić UPOWAŻNIENIE (do pobrania poniżej), a następnie osoba upoważniona musi je przekazać w biurze zawodów i okazać swój dowód osobisty. Upoważnienie dotyczy wyłącznie osób pełnoletnich. Nie ma możliwości upoważnienia osoby trzeciej do odbioru pakietu, do biegu głównego, dla osoby niepełnoletniej. Pakiet dla dziecka odbiera tylko i wyłącznie rodzic. Jednocześnie informujemy, że nie ma możliwości przepisania pakietu na inną osobę i przypadki takiej "kombinacji" będą oznaczać dyskwalifikację.

UPOWAŻNIENIE DO POBRANIA

Co w pakiecie startowym?

W pakiecie startowym każdy otrzyma koszulkę startową, w której należy ustawić się na starcie biegu. W pakiecie będzie również numer startowy z chipem (bieg główny) umożliwiający zmierzenie każdemu z Was indywidualnego czasu oraz agrafki do zamocowania go na przodzie koszulki. Sprawdźcie dobrze pakiet, bo nasi partnerzy przygotowali dla Was różne promocje oraz informacje na temat innych eventów!

39388.jpg

39578.jpg

Rozmiary koszulek

Każdy kto opłaci startowe otrzyma w pakiecie pamiatkową koszulkę, w której wystartuje w szóstym Biegu Papieskim w Lubinie. Poniżej przedstawiamy rozmiarówkę dla poszczególnych grup biegaczy.

Należy wybrać wymiary koszulki z poszczególnych modeli, które przeznaczone są odpowiednio dla kobiet, nężczyzn oraz dzieci. Wybrany rozmiar koszulki należy podać przy zapisach do biegu. Przykładowo dla rozmiaru S koszulki damskiej kolejne wymiary koszulki to:

  • A - 62 cm
  • C - 43 cm
  • H - 14 cm

39217.jpg

Biegi młodzieżowe:

Najpierw, tradycyjnie już, pobiegną najmłodsi z lubińskich przedszkoli i szkół podstawowych klas I-VII.  Pierwszy bieg przedszkolaków rozpocznie się o godzinie 14:00, biegi uczniów klas I-VII zaś o godzinie 15:00. Każde dziecko wraz z pakietem startowym otrzyma koszulkę oraz numer startowy, dzięki niemu opiekunom będzie łatwiej zorientować się, o której godzinie startuje ich pociecha.  Dla przykładu grupa pierwsza przedszkolaków, która rozpocznie o godzinie 14:00 to dzieci z numerami od 1 do 200, grupa druga, która pobiegnie o 14.15 – numery od 201 do 400 i tak dalej do 1800. 

Pełna rozpiska biegów dzieci:

Przedszkola :

Bieg nr 1 - 14:00 bieg przedszkolaka nr startowe od 1 do 200 (tylko roczniki 2016, 2015, 2014)
Bieg nr 2 - 14:15 bieg przedszkolaka nr startowe od 201 do 400 (nazwiska od A do J)
Bieg nr 3 - 14:30 bieg przedszkolaka nr startowe od 401 do 600 (nazwiska od K do O)
Bieg nr 4 - 14:45 bieg przedszkolaka nr startowe od 601 do 800 (nazwiska od P do Ż)

Szkoły klasy I-III

Bieg nr 5 - 15:00 bieg ucznia, nr startowe od 801 do 950 (nazwiska od A do G)
Bieg nr 6 - 15:15 bieg ucznia, nr startowe od 951 do 1100 (nazwiska od H do Ł)
Bieg nr 7 - 15:30 bieg ucznia, nr startowe od 1101 do 1250 (nazwiska od M do R)
Bieg nr 8 - 15:45 bieg ucznia, nr startowe od 1251 do 1400 (nazwiska od S do Ż)

Szkoły klasy IV – VII

Bieg nr 9 - 16:00 bieg ucznia, nr startowe od 1401 do 1600 (nazwiska od A do Ł)
Bieg nr 10 - 16:15 bieg ucznia, nr startowe od 1541 do 1676 (nazwiska od M do Ż)

O której bieg główny?

Start biegu głównego zaplanowany jest na godz. 18:18. Biegacze wystartują spod hali i do przebiegnięcia będą mieli 5000 metrów. Trasa biegu jest identyczna jak w roku poprzednim, mapkę trasy zamieszczamy poniżej.

Mapka trasy

Tegoroczna trasa VI Biegu Papieskiego jest taka sama jak w roku ubiegłym i  prowadzi ulicami miasta Lubina:
Start przed halą RCS, Odrodzenia, Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, M. Skłodowskiej–Curie, Tysiąclecia, Rynek, Mieszka I, Wrocławska, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, meta w Hali Widowiskowo–Sportowej RCS.

39315.jpg

Meta usytuowana w hali Widowiskowo - Sportowej, gdzie na każdego uczestnika będzie czekał piękny odlewany medal. Jako pierwsze na żywo zobaczą go dzieciaczki, ponieważ będą miały dokładnie taką sama pamiatkę.

Poniżej prezentujemy mapkę sytuacyjną, która pomoże w odnalezieniu m.in. szatni, depozytu, startu czy mety.

 

Co otrzymasz ma mecie?

Każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma na mecie taki oto pamiątkowy medal. 

39619.jpg