Bieg Papieski 2017

 

Informacje odnośnie Biegu Głównego

Po raz czwarty mieliśmy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim.
Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji wieczorową porą gdyż start biegu głównego przenieśliśmy na godzinę 21:37, tak aby uczcić minutą ciszy pamięć o naszym wspaniałym papieżu Janie Pawle II. Start IV Biegu Papieskiego odbył się 22 kwietnia 2017r. o godz. 21:37 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie z metą usytuowaną w samym środku Hali RCS.

RELACJA Z BIEGU

IV Bieg Papieski był wyjątkowy pod kilkoma względami. Na początek zmiany dotyczyły biegów dzieci, w których po raz pierwszy wzięło udział tak dużo maluchów. W 9. biegach wystartowało prawie 1500 przedszkolaków i uczniów klas I-III pod patronatem sportowym Cuprum Areny.  W każdym biegu razem z najmłodszymi biegła nasza panczenistka -  Natalia Czerwonka, co dla niektórych dzieci było dodatkowym przeżyciem. Było mnóstwo emocji i te uśmiechy na mecie :) To jest to na co czekamy jako organizatorzy cały rok, ta radość z otrzymanego medalu i duma z przebiegniętego dystansu :) I tutaj też dziękujemy rodzicom, którzy wspaniale z Nami współpracowali.

Po raz pierwszy także zawodnicy biegu głównego startowali nocną porą, a dokładnie o 21.37 co nadało całemu wydarzeniu niezwykły klimat i charakter. Jest to szczególna godzina dla wszystkich Polaków, bo właśnie o tej porze w 2005 roku odszedł od nasz papież Jan Paweł II. Dodatkowo każdy był widoczny za sprawą świecącej opaski, a na mecie czekali na zawodników wolontariusze z pochodniami. Blisko 2000 osób pokonało 6700m w IV edycji naszego biegu.

Podczas startu, dla wszystkich zawodników, dzieci i młodzież z parafii św. Jana Bosko śpiewała ulubioną pieśń Jana Pawła II czyli „Barkę”.  Zawodnicy ruszyli po wystrzale oddanym przez Prezydenta Miasta Lubina - pana Roberta Raczyńskiego i naszą medalistkę olimpijską - Natalkę Czerwonkę. Na trasie towarzyszyły biegaczom inne muzyczne atrakcje. Sama trasa nie należała do najłatwiejszych, i choć kibice mogli nieco zmarznąć to dla biegaczy pogoda w czasie biegu była idealna.

Dzięki TV Regionalna.pl. mogliśmy na żywo oglądać całą transmisję z biegu, najpierw na telebimie przed halą, a następnie na ekranach w środku hali. Pierwsze kilometry biegu głównego to wyrównana walka pomiędzy Adamem Draczyńskim i Piotrem Ławickim, którzy szli łeb w łeb. Kiedy już wydawało się, że zwycięży Piotr Ławicki, który zostawił swojego rywala nieco z tyłu, jak się okazało Adam Draczyński zostawił sobie zapas energii na samą końcówkę wyprzedzając swojego rywala i zyciężając w IV Biegu Papieskim z czasem 20 minut i 46sekund. Adam Draczyński reprezentuje Nowosolską Grupę Biegową, związany jest jednak z Lubinem, bo tutaj skończył szkołę górniczą, a pochodzi ze Ścinawy. Zaraz za nim z różnicą jedynie 12 sekund  metę przekroczył Piotr Ławicki z Lubina. 

Wśród kobiet najlepsza była Urszula Olejniczak z Głogowa, pokonując trasę w 26 minut i 33 minuty. Cieszyła się przede wszystkim z dobrej formy, bo jak mówiła wczorajszy bieg potraktowała jako trening przed zawodami w Olsztynie, które odbędą się 13 maja.

A oto całościowe wyniki z IV edycji:

OPEN - GENERAL

OPEN KOBIET

OPEN MĘŻCZYZN

KOBIETY MIASTO LUBIN

MĘŻCZYŹNI MIASTO LUBIN

KOBIETY POWIAT LUBIŃSKI

MĘŻCZYŹNI POWIAT LUBIŃSKI

KAT. MAŁŻEŃSTWA

 

UWAGA!!! Ze względu na przyśpieszenie rozpoczęcia prac drogowych przy skrzyżowaniu ul. M.Skłodowskiej Curie z 1-go Maja i Traugutta zmuszeni jesteśmy wydłużyć trasę biegu głównego o niespełna 400m. Trasa tegorocznego biegu jest troszkę inna niż w ubiegłym roku (o czym piszemy niżej) a dystans wynosi około 6700m. Zwiększyliśmy limit uczetników do 2500. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Lubina i Starosta Powiatu Lubińskiego.

Zachęcamy do zapoznania się poniżej z zapisami regulaminu biegu, tak aby z pełną świadomością uczestniczyć w sobotnim wydarzeniu.

REGULAMIN BIEGU GŁÓWNEGO - KLIKNIJ

Jako że zbliżamy się do wyczerpania limitu zgłoszeń w IV Biegu Papieskim czyli 2500 uczestników Biegu Głównego, o północy 18 kwietni wstrzymane zostały zapisy internetowe i rozpoczeliśmy weryfikację wpłat (na tą chwilę jest już ponad 2000 opłaconych osób).

Dziś do północy 19 kwietnia 2017r. czekamy na zaksięgowanie ostatnich wpłat, a wszystkie osoby, które nie wniosły opłaty w terminie będą mogły dokonać jej już od jutra 20 kwietnia w biurze zawodów, które w tym roku znajdować się będzie na poziomie "0" galerii handlowej - Cuprum Arena.

Przypominamy, że fakt bycia na liście osób z nieodnotowaną opłatą wpisową w żaden sposób nie gwarantuje Państwu pakietu startowego czyli startu w zawodach - limit jest określony regulaminem zawodów, więc znaczenie będzie mieć kolejność wpłat w biurze zawodów.

Zapisy internetowe są zakończone - kliknij i sprawdź listę osób z odnotowaną wpłatą.

UWAGA!!! Prosimy nie zapisywać dzieci do biegu głównego.

Dzieci zapisane do biegu głównego nie będą dopuszczone do biegów młodzieżowych.

 

UWAGA! ZMIANA MIEJSCA BIURA ZAWODÓW!

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w holu na poziomie „O” w Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20:

 • 20 kwietnia (czwartek) pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 21:00.
 • 21 kwietnia ( piątek)  pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 21:00.
 • 22 kwietnia (sobota - dzień biegów) pakiety można odbierać od godz. 16:00 do 20:30.

ODBIÓR PAKIETÓW:

Zawodnicy przy odbiorze pakietów zobowiązani są posiadać dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Istnieje także możliwość odbioru pakietu startowego przez upoważnioną osobę. Aby upoważnić "kogoś" do odbioru swojego pakietu startowego należy wypełnić UPOWAŻNIENIE (do pobrania poniżej) ,a następnie osoba upoważniona musi je przekazać w biurze zawodów i okazać ksero dowodu osobistego osoby za którą odbiera pakiet. 

UPOWAŻNIENIE DO POBRANIA TUTAJ

Informacje odnośnie Biegów dla dzieci 

Biegowi głównemu towarzyszą biegi dodatkowe: 

 • Bieg przedszkolaków z lubińskich przedszkoli - 200m
 • Bieg szkolny dla uczniów klas I-III lubińskich szkół - 400m

Początek tych zmagań zaplanowany został na godzinę 17:00

Zapisy na biegi odbywały się w lubińskich przedszkolach i szkołach. W tym roku nie było limitów odnośnie ilości stratujących dzieci. Może wystartować każde dziecko uczęszczające do przedszkola lub klas I-III szkół podstawowych z terenu miasta Lubina.

 

UWAGA! ZMIANA MIEJSCA BIURA ZAWODÓW!

Biuro zawodów zlokalizowane będzie w holu na poziomie „O” w Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20:

 • 20 kwietnia (czwartek) czynne będzie od godz. od 16:00 do 21:00. 
 • 21 kwietnia (piątek) czynne będzie od godz. od 16:00 do 21:00. 
 • 22 kwietnia (sobota - dzień biegów) czynne będzie od godz. 10:00 do 15:30

 

Szczegółowy harmonogram biegów młodzieżowych:

 • 17.00 Bieg Przedszkolaka – 1 grupa – numery od 1 do 180
 • 17.15 Bieg Przedszkolaka – 2 grupa – numery od 181 do 360
 • 17.30 Bieg Przedszkolaka – 3 grupa – numery od 361 do 550
 • 17.45 Bieg Przedszkolaka – 4 grupa – numery od 551 do 700
 • 18.00 Bieg Ucznia – 1 grupa – numery od 701 do 860
 • 18.15 Bieg Ucznia – 2 grupa – numery od 861 do 1020
 • 18.30 Bieg Ucznia – 3 grupa – numery od 1021 do 1180
 • 18.45 Bieg Ucznia – 4 grupa – numery od 1181 do 1350
 • 19.00 Bieg Ucznia – 5 grupa – numery od 1351 do 1500

Zapoznaj się z całym regulaminem biegów dla dzieci - KLIKNIJ 

Mapka sytuacyjna biegu

26134.jpg

Jak już wspominaliśmy biuro zawodów usytuowane będzie w holu na poziomie "O" w Cuprum Arena przy ul. Sikorskiego 20. Szatnie biegu głównego znajdują się w Hali Widowiskowo - Sportowej, natomiast szatnie dla dzieci znajdują się w budynku basenów zewnętrznych. W Hali Widowiskowo - Sportowej zlokalizowany jest również depozyt oraz toalety, natomiast punkt medyczny zlokalizowany jest na Stadionie. Na mapce znajdziecie Państwo również dwie alternatywne drogi prowadzące z biura zawodów na start Biegu Głównego.

Koszulka w pakiecie

Poniżej przedstawiamy jak prezentują się tegoroczne koszulki, które otrzymacie Państwo w pakietach startowych.

KOSZULKA W PAKIECIE BIEGU GŁÓWNEGO:

26076.jpg

KOSZULKA W PAKIECIE BIEGU DLA DZIECI:

26077.jpg

Aby nie powtórzyć sytuacji z ubiegłego roku, przedstawiamy rozmiarówkę, którą proszę sugerować się przy wyborze rozmiaru. Przy rozmiarze damskim nie ma uwzględnionego wzrostu, gdyż producent przekazał Nam, aby każda Pani mogła dobrać pod siebie - wiedząc ile cm długości koszulki "ucieka" jej w okolicy klatki piersiowej.

23964.jpg

Mapka biegu

Ze względu na przyśpieszenie rozpoczęcia prac drogowych przy skrzyżowaniu ul. M.Skłodowskiej Curie z 1-go Maja i Traugutta zmuszeni jesteśmy wydłużyć trasę biegu głównego o niespełna 400m. W 2017 roku start znajduje się przed halą widowiskowo - sportową, następnie trasa prowadzi ulicami miasta Lubina: Odrodzenia, Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, Konstytucji 3 Maja, Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Wierzbowa, Parkowa, Pileckiego, Al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Al. Niepodległości, Armii Krajowej, Kopernika, Łokietka, Traugutta, Odrodzenia. Bieg kończymy mijając metę zlokalizowaną wewnątrz hali.

24384.jpg

Profil trasy

26118.jpg