Bieg Papieski 2016

 

Informacje odnośnie Biegu Głównego

Motywem przewodnim trzeciego Biegu Papieskiego, który odbył się 24 kwietnia 2016 było uczczenie drugiej rocznicy kanonizacji Papieża Jana Pawła II oraz 1050 rocznicy chrztu Polski. Wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina odbyło się w tym roku na dystansie ok. 6300 m przez uczestników ubranych w identyczne koszulki.

Do udziału w imprezie zapraszaliśmy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących oraz wszystkich, którzy chcieli aktywnie spędzić wolny czas. Bieg miał na celu popularyzację biegania wśród dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej.

Start godz. 18:18 spod Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie, meta w Hali.

Trasa III Biegu Papieskiego prowadziła ulicami miasta i wynosi 6300 m. Biegowi głównemu towarzyszyły biegi dodatkowe:

  • Bieg przedszkolaków (reprezentanci lubińskich przedszkoli) na dystansie 200 m,
  • Bieg szkolny (reprezentanci szkół Miasta i Powiatu Lubińskiego) na dystansie 400 m.

Bieg organizowany był pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lubina, Starosty Powiatu Lubińskiego oraz Wójta Gminy Lubin.

Każdy z uczestników zobowiązany był wystartować w koszulce otrzymanej w pakiecie startowym.

KILKA SŁÓW O BIEGU:

Z pośród 1712 uczestników, którzy wystartowali w III Biegu Papieskim najlepsi okazali się być: Anna Ficner i Adam Draczyński.

Po raz pierwszy Bieg Papieski zorganizowaliśmy na terenie RCS'u. Było to dla nas wyzwanie, z którym staraliśmy się zmierzyć na najwyższym poziomie.

W tym roku oprócz oddania czci poprzez bieg Janowi Pawłowi II, biegacze zainaugurowali obchody 1050. rocznicy przyjęciu chrztu Polski. Zorganizowanie tej trzeciej edycji biegu okazało się być dla Nas wielkim przedsięwzięciem, chyba największym jak do tej pory spośród organizowanych przez nas imprez biegowych. Sam bieg był w tym roku, ze względu na rocznicę chrztu Polski, połączony z odprawieniem uroczystej mszy świętej w Hali, której przewodniczył Ksiądz Biskup Stefan Cichy. Msza była dla Nas sporym wyzwaniem ponieważ do tej pory w Hali nie było jeszcze takiego wydarzenia. Zbudowanie sceny wraz z ołtarzem było trudnym zadaniem zarówno logistycznie jak i czasowo. Ołtarz przystrojony był mnóstwem kolorowych tulipanów wyhodowanych specjalnie na te okazję. W Mszy Świętej uczestniczyło 25 duchownych oraz ponad dwudziestu ministrantów. Po pierwszych słowach wygłoszonych z ołtarza na halę wkroczyły poczty sztandarowe reprezentujące górnictwo i szkolnictwo z naszego regionu. Msza miała bardzo dostojny charakter i z pewnością dla wielu była niezapomnianym duchownych przeżyciem.

Po błogosławieństwie i zakończeniu mszy przyszedł czas na stworzenie METY dla naszych cudownych zawodników, która w tym roku została usytuowana w Hali Widowiskowo - Sportowej co było sporym zaskoczeniem dla biegaczy i zarazem wielką niespodzianką. Półtorej godziny od zakończenia mszy to niewiele czasu na złożenie 800 krzesełek, na których siedzieli wierni podczas ewangelii, rozłożenie całej mety, podświetlonego dobiegu stworzonego z ledów i sceny wraz z podium. Efekt całości dopełnił dym, stroboskopy, i gra światłem. To wszystko odbywało się na finiszu.

Ale przede wszystkim nowością była relacja naszego wydarzenia na żywo realizowana przez Telewizję Regionalną. 400 metrów okablowania na hali, kilkanaście kamer oraz dron, który leciał nad zawodnikami przyniosły wspaniały efekt transmisji na żywo.

Standardowo już przed biegiem głównym swój start miały dzieci z lubińskich przedszkoli i szkół podstawowych. 500 maluszków przebiegło 200 i 400 m na stadionie obok Hali. Wśród dzieci biegł m.in. 8-letni Alan, dla którego bieg był niezwykle ważnym wydarzeniem ze względu na autyzm. Przebywanie wśród ludzi to było dla Niego wielkie wyzwanie, musiał też znieść duży hałas i przebiec zaplanowany dystans ale dobiegł do mety z wielkim uśmiechem na buzi jak wszystkie startujące dzieciaczki na które czekały piękne medale.

O 18:18 przyszedł czas na start biegu głównego, a tuż przed nim ponad 1700 zawodników utworzyło ogromną biało - czerwoną flagę Polski ponieważ każdy zawodnik miał na sobie białą lub czerwoną koszulkę z wizerunkiem Ojca Świętego.  Na starcie ustawiały się całe rodziny. Trasa jaką zawodnicy mieli do pokonania to 6300m ulicami miasta. Wśród biegaczy można znaleźli się zarówno młodsi jak i starsi, osoby biegnące z wózkami, księży czy przedstawicieli reprezentujących Nordic Walking. Biegaczom towarzyszyli kibice, którzy zebrali się wokół całej Hali i na ulicach miasta Lubina. Widok niecodzienny, po raz pierwszy udało nam się zgromadzić ponad 4 tysiące osób przed Halą. Wystrzał z broni zakomunikował start, a powinność tę uczynił Biskup Cichy i Prezydenta Miasta Lubina Pan Robert Raczyński. Wraz z uczestnikami wystartował również dron, który leciał nad głowami biegaczy, i zbierał obraz z trasy, widoczny dla wszystkich kibiców zgromadzonych przed i w Hali na ledach. Na trasie na uczestników czekały atrakcje muzyczne które dodawały dodatkowych sił wszystkim uczestnikom.

A po niespełna 20 minutach na metę wbiegł zwycięzca czyli Adam Draczyński. Zaraz za metą otrzymał medal wręczony mu przez Prezydenta Roberta Raczyńskiego i Biskupa Stanisława Cichego. Pierwsza piątka, która wbiegła na metę otrzymała medal z rąk Prezydenta Miasta Lubina, Starosty Powiatu Lubińskiego – pana Adama Myrdy i Wójta Gminy Lubin – Pana Tadeusza Kielana oraz wspomnianego Księdza Biskupa Stefana Cichego Pozostałym zawodnikom medale wręczali Nasi nieocenieni wolontariusze.

Na koniec przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzców i wręczenie statuetek. Wśród Pań zwyciężyła Anna Ficner. druga była Elżbieta Botuszyn, trzecie miejsce zajęła Anna Zaczyńska. Natomiast wśród panów najlepszy wynik osiągnął Adam Draczyński. Drugie miejsce wywalczył Piotr Ławicki, z trzecim czasem na metę dobiegł Michał Ławrowski.

PONIŻJ PEŁNE WYNIKI  Z III BIEGU PAPIESKIEGO:

KAT. OPEN KOBIET

KAT. OPEN MĘŻCZYZN

KAT. KOBIETY MIASTO LUBIN

 

KAT. MĘŻCZYŹNI MIASTO LUBIN

KAT. KOBIETY POWIAT LUBIŃSKI

 

KAT. MĘŻCZYŹNI POWIAT LUBIŃSKI

KAT. KOBIETY GMINA WIEJSKA LUBIN

 

KAT. MĘŻCZYŹNI GMINA WIEJSKA LUBIN

KAT. MAŁŻEŃSTW

 


 

 

Bieg nie odbyłby się bez pracy mnóstwa osób jak również bez Naszych strategicznych sponsorów. Dziękujemy za wsparcie:

Sponsorzy i współorganizatorzy: Ekopartner Lubin Sp. z o.o., MPWiK Sp. z o.o., MPO Sp. z o.o., MUNDO Sp. z o.o., BMW DEX Premium Lubin, Delikatesy Alma, MERCUS Logistyka sp. z o.o., Solidarność PeBeKa, RTBS Sp. z o.o., Wojcieszowianka, sklepy sportowe mSport, Komenda Policji Powiatowej w Lubinie, Dron-Expert, Urząd Miejski w Lubinie, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Starostwo Powiatu Lubińskiego i Urząd Gminy Lubin.

Patroni medialni: Lubin.pl, TV Regionalna, Radio Plus, Radio Elka, RegionFan.pl, Wiadomości Lubińskie, Puls Regionu, Tygodnik Konkrety, Słowo Sportowe, E-legnickie.pl, Miedziowe.pl i Lubin24blogspot.com

Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku na IV Biegu Papieskim !!!

Poniżej regulamin biegu oraz mapka biegu.

SPRAWDŹ LISTĘ  - KLIKNIJ

REGULAMIN BIEGU GŁÓWNEGO - KLIKNIJ

TAK WYGLĄDAŁA ZUPEŁNIE NOWA TRASA BIEGU W ROKU 2016

12581.jpg

Ponizej przedstawiamy koszulki jakie dostali  w pakiecie startowym  zawodnicy w III edycji Biegu Papieskiego. Jako, że w roku 2016 obchodzimy 1050 rocznicę chrztu Polski koszulka miała wymiar dwóch wydarzeń: właśnie chrztu (stąd orzeł w koronie) i drugiej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II.

13065.jpg

Każdy z uczestników otrzymał numer startowy, który wyglądał tak jak przedstawiamy poniżej:

13757.jpg

 

13755.jpg