Bieg Papieski 2015

 

Informacje odnośnie Biegu Głównego

Kolejna, druga już edycja Biegu Papieskiego, którego organizatorem był Urząd Miejski Lubin, Starostwo Powiatowe, Gmina Lubin oraz Regionalne Centrum Sportowe sp. z o.o. przy współpracy MOPS’u oraz Klubu Sportowego Sokół Lubin, po raz kolejny przyniosła wiele zabawy i radości dla amatorów tej dyscypliny, wszystkich startujących w swojej konkurencji dzieci oraz dla biegaczy, którzy liczyli na dobry wynik poprawiając swój rekord życiowy. W sumie w imprezie uczestniczyło ponad 2000 osób, z czego ponad 1500 starowało w biegu głównym na dystansie 5400m. Dzieci z lubińskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych upamiętniły kanonizację Jana Pawła II startując w biegach na 200 i 600m. Nie obyło się bez drobnych kontuzji wynagrodzonych radością przekroczenia mety przez wszystkie maluchy.

Bieg dzieci oraz młodzieży był przedsmakiem dla biegu głównego, który rozpoczął się zgodnie z planem o godz. 18:18. W kilka sekund ulice Lubina oblała niebieska fala koszulek z grafiką Jana Pawła II. Startowały całe rodziny, najliczniejsza była 18 osobowa familia. Po 16 minutach i 17 sekundach jako pierwszy na metę dobiegł zawodowy żołnierz, reprezentant Bolesławca Kamil Makoś. W kategorii kobiet zwyciężyła Solomiya Malovska reprezentantka Ice Mat Team Ostrów z wynikiem 19 minut 9 sekund.

Po wyczerpującym organizm wysiłku chwila odpoczynku i nadszedł czas wręczenia nagród w kategoriach Open, kobiet i mężczyzn miasta Lubina, powiatu lubińskiego, gminy Lubin oraz w kategorii małżeństw. Najlepszą lubinianką okazała się reprezentantka Regionalnego Centrum Sportowego Roksana Kapusta. Wśród panów w tej kategorii zwyciężył Tomasz Lubaś. Z gminy pierwszą panią była Anna Wróblewska, a wśród panów Dawid Rutkowski. Najlepszymi biegaczami powiatu lubińskiego są Ewa Gołas i Jarosław Kozłowski. Wśród małżeństw najlepiej spisali się Państwo Monika i Przemysław Lachowscy.

Uczestnicy biegu zgodnie podkreślali, że rywalizacja sportowa schodziła na dalszy plan. Priorytetem było uczczenie pamięci świętego Jana Pawła II, to dodawało energii i przyniosło wiele satysfakcji dla uczestników biegu.

 

Regulamin Biegu Papieskiego

Regulamin-biegi-młodzieżowe

Mapa - Bieg papieski

Wyniki 2015 kliknij aby rozwinąć