Aktualności

08 Wrz 2021

"Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy przez miasto!

"Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy przez miasto!

Regionalne Centrum Sportowe zaprasza w sobotę 25 września do Rynku w Lubinie, gdzie odbędzie się "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy przez miasto, który jak co rok organizowany jest z okazji obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadajcego w dniach od 16 do 22 września. 

Wszystkich chętnych do udziału w przejeździe zapraszamy do Rynku już o godz. 13:00 na zbiórkę przed startem, który zaplanowany jest na godz. 14:00. Dla pierwszych 900 uczestników przejazdu przewdziano okolicznościowe koszulki, rozlosowane zostaną także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Trasa przejazdu odbędzie się następującymi ulicami: Rynek, Mieszka I, Al. Niepodległości, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, Kolejowa, 1 – Maja, M. Skłodowskiej – Curie, Kościuszki, Kilińskiego, Mieszka I, Rynek.

Dzień bez Samochodu,  ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Dlatego w środę 22 września zachęcamy kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promujmy i motywujmy się do korzystania z darmowej komunikacji miejskiej lub rowerów.  

Program imprezy:

  • 13.00 przybycie uczestników do Rynku – wręczenie okazjonalnych koszulek,
  • 14.00 start uczestników ulicami miasta Lubina,
  • 14.45 powrót uczestników przejazdu – loteria fantowa losowanie nagród,
  • 15.15 zakończenie imprezy.

Poznaj REGULAMIN

44591.jpg

zdjęcie nr 0 "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy przez miasto!
zdjęcie nr 1 "Zwykły - Niezwykły" Przejazd rowerowy przez miasto!