Aktualności

31 Sie 2015

Żelazny Most "odkryty"

Limit uczestników podczas sobotniego Pierwszego charytatywnego biegu po "Żelaznym Moście" został wyczerpany. 250 osób w szczytnym celu pokonało 7 km po koronie najwiekszęgo w Europie zbiornika poflotacyjnego.

Wszyscy przybyli poza emocjami sportowymi oraz pomocą dla chorego Dawida, dla którego bieg ten został zorganizowany, mieli okazję zobaczyć zbiornik od "środka".

W biegu uczestniczyli przede wszystkim zawodnicy z naszego powiatu, nie zabrakło jednak sporej ilości zawodników z całego Dolnego Śląska oraz osób z innych zakątków Polski.

Po pierwszych 800 metrach pod górę, zawodników czekało 3 km trasy po samej koronie zbiornika, pozostałe kilometry biegły w dół do mety. Nawierzchnia trudna do tego palące słońce, dla wielu okazał sie być to najtrudniejszy bieg własnie przez nierówną i nieubitą trasę. Nadłuższe 7 km jakie biegłam skomentowała zawodniczka. Poza biegaczami w biegu wystartowali także uczestnicy z kijami Nordic Walking.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, najważniejsza jednak była pomoc chłopcu oraz dobra zabawa.

Najlepsze czasy wśród pań wywalczyły: Elżbieta Botuszyn, Agnieszka Jaskot i Dorota Francikowska.

Wśród panów nalepsi byli: Tomasz Lubaś, Dominik Sas i Grzegorz Pawłowski.

Tabela z wynikami wszystkich uczestników dostępna tutaj.