Aktualności

21 Lis 2016

Zawody kręglarskie rozstrzygnięte

Zawody kręglarskie rozstrzygnięte

W dniach 17 - 19 listopada 2016 w Kręgielni RCS przy ul. Odrodzenia 28b odbyły się XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa w kręglarstwie „SPRAWNI-RAZEM” LUBIN 2016. Mistrzostwa zorganizowane zostały dzięki Związkowi Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni –Razem” z Warszawy przy współpracy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz Regionalnemu Centrum Sportowemu i Lubińskiemu Klubowi Olimpijczyka.

Celem Zawodów było wyłonienie Mistrzów Polski w kręglarstwie klasycznym i bowlingu, popularyzacja gry w kręgle oraz upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Dodatkowo wdrażanie młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie do aktywnego wypoczynku, utrwalanie i przestrzeganie zasady „fair play”.

W zawodach uczestniczyło 10 drużyn reprezentujących 10 różnych województw. Oto wyniki:

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA – KRĘGLE KLASYCZNE

Miejsce I - Drużyna z Lubina woj. dolnośląskie - 347 punktów
Miejsce II - Drużyna ze Skoczkowa woj. śląskie - 293 punkty
Miejsce III - Drużyna z Legnicy woj. dolnośląskie - 283 punkty

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA – BOWLING

Miejsce I - Drużna ze Skoczkowa woj. śląskie -225 punktów
Miejsce II - Drużyna z Pyrzyc woj. zachodniopomorskie - 212 punktów
Miejsce III - Drużyna z Płocka woj. mazowieckie - 204 punkty

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT – KRĘGLE KLASYCZNE

Miejsce I - Daria Wołodźko z Lubina - 86 punktów
Miejsce II -Aleksandra Siwak z Legnicy - 81 punktów
Miejsce III - Klaudia Proncer ze Skoczkowa - 79 punktów

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT – BOWLING

Miejsce I - Monika Pruszyńska z Piły - 98 punktów
Miejsce II - Wiktoria Benkieta ze Słupska - 97 punktów
Miejsce III - Patrycja Gawlas ze Skoczkowa- 90 punktów

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA MĘŻCZYZN – KRĘGLE KLASYCZNE

Miejsce I - Mariusz Marczuk z Lubina - 95 punktów
Miejsce II - Dominik Brzostowski z Lubina - 94 punkty
Miejsce III - Paweł Stawniak z Pyrzyc - 82 punkty

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA MĘŻCZYZN – BOWLING

Miejsce I - Bartłomiej Skorupa ze Skoczkowa - 135 punktów
Miejsce II - Paweł Stwniak z Pyrzyc - 129 punktów
Miejsce III - Damian Obremski z Elbląga - 125 punktów

Zawody nie odbyłyby się bez pomocy i wsparcia wielu instutucji takich jak: Związek Stowarzyszeń Sportowych „SPRAWNI – RAZEM”,  Miasto Lubin, Powiat Lubiński, Fundacja Polska Miedź, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Regionalen Centrum Sportowe, czy  Lubiński Klubu Olimpijczyka.

zdjęcie nr 0 Zawody kręglarskie rozstrzygnięte
zdjęcie nr 1 Zawody kręglarskie rozstrzygnięte
zdjęcie nr 2 Zawody kręglarskie rozstrzygnięte
zdjęcie nr 3 Zawody kręglarskie rozstrzygnięte
zdjęcie nr 4 Zawody kręglarskie rozstrzygnięte
Akredytacja prasowa

34. Bieg Barbórkowy o "Lampkę Górniczą" więcej

Nordic Walking za PKS-em

Mistrzostwa rozstrzygnięte więcej

Ostatnie 4 dni zapisów internetowych.

34. Bieg Barbórkowy o "Lampkę Górniczą". więcej