Aktualności

16 Maj 2015

Zagłębie w Wielkim Finale!

Zagłębie w Wielkim Finale!

Na ten moment czekaliśmy z niecierpliwością. O godzinie 16:00, wraz z pierwszym gwizdkiem sędziów zaczęło się wielkie święto piłki ręcznej. Dużo bardziej szczęśliwi po spotkaniu byli miejscowi kibice, którzy świętowali awans swojej drużyny do wielkiego finału Pucharu Polski!

Pierwszą bramkę turnieju zdobyła Joanna Obrusiewicz. Miedziowe poszły za ciosem i w siódmej minucie było 3:1. Szczecinianki wyrównały dzięki bramkom Moniki Stachowskiej i Patrycji Królikowskiej. Kolejne fragmenty gry to już przewaga podopiecznych Bożeny Karkut. Lubinianki odskoczyły rywalkom, w czym spora zasługa bramkarek, karne obroniła Natasza Tsvirko i niezawodna Monika Maliczkiewicz. W 18 minucie o czas dla swojej drużyny poprosił Adrian Struzik. Jego drużyna przegrywała wówczas 6:10. Po krótkiej przerwie niewiele się zmieniło. Miedziowe utrzymywały 3-4 bramkową przewagę, jednak Pogoń nie odpuszczała i walczyła o zmniejszenie strat do gospodyń. W 24. minucie wynik brzmiał 11:9. Szybko bramkę dorzuciła Joanna Obrusiewicz i Zagłębie znów mogło odetchnąć, tym bardziej, że w tym meczu przypomnieliśmy sobie o najsilniejszej broni, czyli defensywie. W 27. minucie po raz czwarty trafiła Joanna Obrusiewicz i mieliśmy 13:9. Do przerwy podopieczne Bożeny Karkut prowadziły 16:11, a ostatnie dwie bramki były autorstwa Joanny Obrusiewicz.

Rozgrywająca Zagłębia napsuła sporo krwi szczeciniankom zaraz po przerwie. Jej dwie kolejne bramki dały miedziowym jeszcze wyższe prowadzenie. W 37. minucie, po trafieniu Kai Załęcznej było już 19:12. Ataki Pogoni zatrzymywały się bądź na defensywie miedziowych, bądź na świetnie dysponowanej Monice Maliczkiewicz. W 41. minucie z gradacji kar parkiet musiała opuścić Jovana Milojević. Kiedy tylko szczecinianki zbliżyły się na cztery bramki znów dała znać o sobie zawodniczka z numerem 10 na koszulce Zagłębia. Dziesięć minut przed końcem o czas poprosił szkoleniowiec Pogoni, który miał ciężkie zadanie, gdyż jego podopieczne przegrywały różnicą sześciu bramek – 18:24. Na nieszczęście dla Pogoni obraz gry nie uległ zmianie, a chwilę po wznowieniu gry rzutem z drugiej linii popisała się… Kaja Załęczna. Skrzydłowa Zagłębia chwilę później zdobyła swoją szóstą, a 26. bramkę dla swojej drużyny. Rywalki miały a swoim koncie tylko 18 trafień. Dwie kolejne bramki Agnieszki Jochymek sprawiły, że było po meczu! KGHM Metraco Zagłębie Lubin zagra w wielkim finale Final Four Pucharu Polski!

KGHM Metarco Zagłębie Lubin – SPR Pogoń Baltica Szczecin 30:20 (16:11)

zdjęcie nr 0 Zagłębie w Wielkim Finale!
zdjęcie nr 1 Zagłębie w Wielkim Finale!
zdjęcie nr 2 Zagłębie w Wielkim Finale!
zdjęcie nr 3 Zagłębie w Wielkim Finale!
zdjęcie nr 4 Zagłębie w Wielkim Finale!
zdjęcie nr 5 Zagłębie w Wielkim Finale!
zdjęcie nr 6 Zagłębie w Wielkim Finale!
zdjęcie nr 7 Zagłębie w Wielkim Finale!