Aktualności

25 Paź 2021

Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking

Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking

W tym roku odbyła się XII edycja Otwartych Mistrzostw Lubina w Nordic Walking. Zawody miały miejsce 23 października 2021r. na Górkach za PKS-em (przy ul. Konstytucji 3 Maja). Początek zaplanowany był na godz. 10:30 na trasie cross country o długości ok. 1,5 km (szkolna), 4 km (amatorzy) i 8 km (profesjonaliści).

Na pierwszy ogień "poszli" uczniowie. Zwycięzcą w kategorii młodzieży został  Buchowska Emilia z Osieka, na drugim miejscu uplasował się Dutka Patryk z Żelaznego Mostu a na ostatnim miejscu podium znalazła się Buchowska Martyna. W kategorii amatorów najlepszy czas miał Jan Mikołajczak, na drugim miejscu znalazł się Andrzej Zackiewicz, natomiast na ostatnim miejscu podium uplasował się Duszenko Zygmunt. Wśród kobiet natomast najlepsza była Maria Paszkowska.

Grono profesjonalistów rywalizowało dystansie 8 km. Najlepszy czas uzyskał Adam Jurek pokonując dystans w 53:15:65, reprezentujący KGHM Metraco Rudna. Na drugim miejscu uplasował się Miron Rożynek z czasem 53:26:90, a na ostatnim miejscu podium Gągoł Krzysztof z czasem 59:02:85. 

Każdy uczestnik, który ukończył zawody otrzymał medal okolicznościowy, natomiast dla wszystkich uczestników przygotowana była gorąca herbata i kawa oraz ciepły poczęstunek.

zdjęcie nr 0 Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking
zdjęcie nr 1 Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking
zdjęcie nr 2 Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking
zdjęcie nr 3 Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking
zdjęcie nr 4 Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking
zdjęcie nr 5 Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking
zdjęcie nr 6 Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking
zdjęcie nr 7 Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking
zdjęcie nr 8 Za nami XII Mistrzostwa Nordic Walking