Aktualności

09 Lis 2020

Wystrzałowy 11 listopada

Wystrzałowy 11 listopada

Zapraszamy dzieci i młodzież w środowe popołudnie do Regionalnego Centrum Sportów Strzeleckich, gdzie będzie okazja wziąć udział w strzelaniu z karabinka pneumatycznego z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Wystrzałowy 11 LISTOPADA"

11 listopada 2020r. spotykamy się na strzelnicy RCS przy ul. Baczynowej 3, gdzie swobodnie można zapisywać się od godz. 15.00 do 18.00. Każdy z uczestników odda po 10 strzałów z karabinka pneumatycznego na dystansie 10m. Strzelanie jest DARMOWE!!

Pamiętajcie o bezpieczeństwie zarówno swoim jak i osób obok siebie, zachowujmy dustans oraz zasłaniajmy nos i usta.

Narodowe Święto  Niepodległości obchodzone 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r., po 123 latach zaborów, dla wielu osób jest wyjątkowo ważnym dniem. 

Co roku obchody Święta Niepodległości odbywają się 11 listopada. To właśnie ten dzień wyznaczono jako datę umowną odzyskania niepodległości, bowiem sam proces odbudowy niezależności przez Polskę nie został wdrożony w ciągu jednego dnia, a składał się z serii wielu wydarzeń.

11 listopada jako Święto Niepodległości ustanowił przedwojenny rząd Polski. Władze II RP chciały w ten sposób upamiętnić objęcie władzy w Warszawie przez Józefa Piłsudskiego. 10 listopada 1918 roku Piłsudski powrócił do Polski, a następnego dnia odebrał naczelne dowództwo od Rady Regencyjnej nad podległym jej Wojskiem Polskim. 

43603.jpg

zdjęcie nr 0 Wystrzałowy 11 listopada
zdjęcie nr 1 Wystrzałowy 11 listopada