Aktualności

26 Kwi 2015

Wyniki II Biegu Papieskiego

Wyniki II Biegu Papieskiego

Kolejna, druga już edycja Biegu Papieskiego, którego organizatorem był Urząd Miejski Lubin, Starostwo Powiatowe, Gmina Lubin oraz Regionalne Centrum Sportowe sp. z o.o. przy współpracy MOPS’u oraz Klubu Sportowego Sokół Lubin, po raz kolejny przyniosła wiele zabawy i radości dla amatorów tej dyscypliny, wszystkich startujących w swojej konkurencji dzieci oraz dla biegaczy, którzy liczyli na dobry wynik poprawiając swój rekord życiowy. W sumie w imprezie uczestniczyło ponad 2000 osób, z czego ponad 1500 starowało w biegu głównym na dystansie 5400m. Dzieci z lubińskich przedszkoli oraz uczniowie szkół podstawowych upamiętniły kanonizację Jana Pawła II startując w biegach na 200 i 600m. Nie obyło się bez drobnych kontuzji wynagrodzonych radością przekroczenia mety przez wszystkie maluchy.

Bieg dzieci oraz młodzieży był przedsmakiem dla biegu głównego, który rozpoczął się zgodnie z planem o godz. 18:18. W kilka sekund ulice Lubina oblała niebieska fala koszulek z wizerunkiem Jana Pawła II. Startowały całe rodziny, najliczniejsza była 18 osobowa familia. Po 16 minutach i 17 sekundach jako pierwszy na metę dobiegł zawodowy żołnierz, reprezentant Bolesławca Kamil Makoś. W kategorii kobiet zwyciężyła Solomiya Malovska reprezentantka Ice Mat Team Ostrów z wynikiem 19 minut 9 sekund.

Po wyczerpującym organizm wysiłku chwila odpoczynku i nadszedł czas wręczenia nagród w kategoriach Open, kobiet i mężczyzn miasta Lubina, powiatu lubińskiego, gminy Lubin oraz w kategorii małżeństw. Najlepszą lubinianką okazała się reprezentantka Regionalnego Centrum Sportowego Roksana Kapusta. Wśród panów w tej kategorii zwyciężył Tomasz Lubaś. Z gminy pierwszą panią była Anna Wróblewska, a wśród panów Dawid Rutkowski. Najlepszymi biegaczami powiatu lubińskiego są Ewa Gołas i Jarosław Kozłowski. Wśród małżeństw najlepiej spisali się Państwo Monika i Przemysław Lachowscy.

Uczestnicy biegu zgodnie podkreślali, że rywalizacja sportowa schodziła na dalszy plan. Priorytetem było uczczenie pamięci świętego Jana Pawła II, to dodawało energii i przyniosło wiele satysfakcji dla uczestników biegu.

Poniżej prezentujemy Państwu wyniki z  II Biegu Papieskiego:

Open-kobiet

Open-mezczyzn

Miasto-lubin-kobiety

Miasto-lubin-mezczyzni

Gmina-lubin-kobiety

Gmina-lubin-mezczyzni

Powiat-kobiety

Powiat-mezczyzni

Kategoria-malzenska

zdjęcie nr 0 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 1 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 2 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 3 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 4 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 5 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 6 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 7 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 8 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 9 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 10 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 11 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 12 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 13 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 14 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 15 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 16 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 17 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 18 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 19 Wyniki II Biegu Papieskiego
zdjęcie nr 20 Wyniki II Biegu Papieskiego