Aktualności

13 Maj 2016

Wspomnienie o Niemenie

Wspomnienie o Niemenie

W Hali Widowiskowo - Sportowej po raz kolejny mieliśmy okazję do uczestnictwa w niezwykłym wydarzeniu wokalnym. Na scenie wystąpiła Natalia Niemen - córka Czesława Niemena z Jego największymi przebojami, ale i utworami mniej znanymi.

Jak sama wspomniała ze sceny, był to koncert szczególny, bo zagrany w ważnym dla jej rodziny dniu – nadania imienia jej ojca tutejszemu Gimnazjum nr 1.

Rano odbyła się część oficjalna uroczystości, czyli odsłonięcie pamiątkowej tablicy w szkole, a wieczorny koncert był dopełnieniem tego dnia.

Natalia Niemen wystąpiła z projektem „Niemen mniej znany”. Lubinianie usłyszeli utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach, jak „Terra Deflorata” czy „Spodchmurykapelusza”.

Artystce na scenie towarzyszyli: Piotr Baron – saksofon, Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe, Adam Szewczyk – gitara, Wojtek Gąsior – bas oraz Irek Głyk – perkusja.

Na widowni pojawiły się w większości osoby, które kiedyś słuchały Czesława Niemena. Dziś mogły usłyszeć jego utwory w nowej interpretacji z zespołem instrumentalistów.

zdjęcie nr 0 Wspomnienie o Niemenie
zdjęcie nr 1 Wspomnienie o Niemenie
zdjęcie nr 2 Wspomnienie o Niemenie
zdjęcie nr 3 Wspomnienie o Niemenie
zdjęcie nr 4 Wspomnienie o Niemenie
zdjęcie nr 5 Wspomnienie o Niemenie
zdjęcie nr 6 Wspomnienie o Niemenie
zdjęcie nr 7 Wspomnienie o Niemenie