Aktualności

02 Wrz 2019

Wolność

Wolność

31. sierpnia 2019r. po raz kolejny był wyjątkowy dniem dla lubiniań . Upamiętnienie ofiar Zbrodni Lubińskiej rozpoczęło się uroczystościami pod pomnikiem. W tym dniu można było także oddać krew, która zbierana była na Wzgórzu Zamkowym pod hasłem "37 litrów na 37. rocznicę Zbrodni Lubińskiej". Obchody zwieńczone były Koncertem Wolności, który odbył się w Hali Widowiskowo - Sportowej. 

Sobotni wieczór zgromadził w hali wielu mieszkańców. Pierwsza część koncertu to występy lokalnych artystów takich jak:  Agnieszka Damrych, zespół Postanowiłem Zmądrzeć, Jessica Merstein, Raz 2 – Tribute to Maanam,  Jimmy Salwina Siwak, znany z show "Śpiewajmy razem. All Together Now".

Gwiazdą wieczoru był zespół Perfect, który wykonał swoje największe hity muzyczne takie jak: " Idź precz", "Chcemy być sobą" czy "Wszystko ma swój czas" jak również kilka mniej znanych utworów. Podczas 75 minutowego występu słyszeliśmy także solówki muzyków i duety z Grzegorzem Markowskim.

Mieszkańcy zgromadzeni w hali  mogli również zobaczyć premierowy teledysk do piosenki "Miał Kolegów, opowieści robotnika" zespołu Postanowiłem Zmądrzeć. Teledysk powstał specjalnie na 37. rocznicę Zbrodni Lubińskiej.

Także specjalnie z tej okazji powstał komiks obrazujący wydarzenia roku 82', który był wyświetlany na telebimie w trakcie koncertu, a dodatkowo Agnieszka Damrych i Jessica Merstein rozdawały wersję drukowaną  publiczności. Praca powstała z inicjatywy uczniów Lubińskich szkół, a efekt jest znakomity.

Koncert prowadzili Mariusz Tryniszewski i Maciej Stefaniak.

"I Ty zostaniesz mistrzem"

Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim więcej

Łyżwiarki i łyżwiarze

Na lodzie w ramach sportowej Gwiazdki więcej