Aktualności

12 Lis 2015

Wojsko na Błoniach

Wojsko na Błoniach

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r., po 123 latach zaborów, dla wielu osób jest wyjątkowo ważnym dniem.

Z tej okazji Regionalne Centrum Sportowe wraz Urzęd Miasta przygotowało dla mieszkańców Lubina "Piknik Wojskowy", który odbył sie na "Lubińskich Błoniach".

Uroczystości rozpoczeły się tradycyjnie Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie o godz. 13:00 odbyły się uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Kolejnym punktem był Piknik Wojskowy na błoniach, podczas którego można było zobaczyć sprzęt wojskowy z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej Gen. Maczka. Główną atrakcją był Czołg Leopard 2 A5, a także wozy opancerzone samojezdne KTO Rosomak czy KTO WEM. Kolejną atrakcją był transporter rozpoznawczy BRDM Dzik, samobieżną haubice - Goździk czy też Czołg T-34 - Rudy 102.

Z myślą o osobach które nie mogły z nami świętować osobiście, TV Regionalna przygotowała specjalną transmisję na żywo.

Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych mieszkańców Lubina, dla których przygotowane były m.in. dmuchańce i eurobungee. Do imprezy dołączył się również  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie, który  przygotował dla dzieci oraz młodzieży zajęcia z elementami profilaktyki uzależnień, pomoc w wyborze drogi życiowej dzięki promocji szkolenictwa wojskowego i zawodowej służy wojskowej i wiele innych ciekawych tematów.

Atrakcją Pikniku był koncert zespołu muzycznego Estrada Czarnej Dywizji zachęcająca do wspólnego śpiewania. Na wszystkich uczestników pikniku czekała wojskowa grochówka i bigos.

Zapraszamy za rok.

zdjęcie nr 0 Wojsko na Błoniach
zdjęcie nr 1 Wojsko na Błoniach
zdjęcie nr 2 Wojsko na Błoniach
zdjęcie nr 3 Wojsko na Błoniach
zdjęcie nr 4 Wojsko na Błoniach
zdjęcie nr 5 Wojsko na Błoniach
zdjęcie nr 6 Wojsko na Błoniach
zdjęcie nr 7 Wojsko na Błoniach
zdjęcie nr 8 Wojsko na Błoniach
zdjęcie nr 9 Wojsko na Błoniach
zdjęcie nr 10 Wojsko na Błoniach