Aktualności

25 Sie 2017

Wielki Koncert Wolności

Wielki Koncert Wolności

Zapraszamy na oficjalne uroczystości 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej organizowane przez Prezydenta Miasta Lubina oraz Starostę Powiatu Lubińskiego.  Patronat Honorowy nad uroczystością sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Prezydent weźmie udział w uroczystościach, których główna oficjalna część odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym. 

"Bądźcie tu wszyscy, tak jak byli Wasi rodzice 35 lat temu"  – mówi prezydent Lubina Robert Raczyński w filmie zapowiadającym wydarzenia tego dnia. 

Obchody rocznicy rozpoczną się o godzinie 11:00 mszą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie nastąpi  przemarsz ulicami miasta na Wzgórze Zamkowe składając po drodze kwiaty przy pomnikach przy ulicy Mikołaja Kopernika oraz w Alei Kasztanowej. O godzinie 13:00 rozpoczną się uroczystoś pod pomnikiem Solidarności, podczas których swoje przemówienie wygłosi Prezydent Andrzej Duda.

W godzinach popołudniowych zapraszamy na część rozrywkową. O godz. 15.30 na terenach przy Hali Widowiskowo - Sportowej rozpocznie się Festyn Rodzinny. Podczas festynu wystąpi Arka Noego, laureaci The Voice of Poland i Szansy na Sukces oraz wokaliści z naszego regionu. Dodatkowo dla dzieci przygotowano gry i zabawy, bezpłatne dmuchańce, eurobungee i inne atrakcje. 

Wieczorem czyli o godz. 20:00 rozpocznie się Wielki Koncert Wolności w Hali. Podczas koncertu zagrają: Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Kasia Kowalska, Ania Karwan, orkiestra dęta Dziubek Band pod batutą Mariusza Dziubka.  Wstęp na koncert jest bezpłatny. 

Obchody 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej zakończą się około godziny 22.30 widowiskiem laserowym na teenach przed Halą.

W tym dniu ochodzona będzie również 37. Rocznica Powstania NSZZ Solidarność.

28541.jpg

zdjęcie nr 0 Wielki Koncert Wolności
zdjęcie nr 1 Wielki Koncert Wolności