Aktualności

25 Lis 2015

W-F z Ręczną

W-F z Ręczną

25 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie uczestniczyły w nietypowych zajęciach WF-u. W Hali Widowiskowo - Sportowej pojawiło się ponad 100 dzieci , które wzięły udział w akcji „Ręczna z Klasą” przygotowanej przez MKS Zagłębie Lubin i Regionalne Centrum Sportowe w Lubnie.

„WF super!” – te słowa dało się najczęściej słyszeć podczas lekcji wychowania fizycznego, którą poprowadzili piłkarze i piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. Zanim odbyły się zajęcia dzieci zwiedziły halę Regionalnego Centrum Sportowego. Było zwiedzanie niemal każdego miejsca, w tym kortów do squasha, sali konferencyjnej, sali VIP oraz siłowni i trybun. Na koniec dzieci udały się do szatni, gdzie przebrały się w stroje sportowe.

Zajęcia prowadzili Natasza Tsvirko, Julia Walczak, Agnieszka Robótka, Mirosław Gudz, Kamil Krieger oraz Mikołaj Szymyślik – To bardzo fajna inicjatywa. Aktywność fizyczna to bardzo ważny element życia. Po dzisiejszej frekwencji widać, że najmłodsi lubią lekcję WF-u, oby tak im zostało – mówi Mikołaj Szymyślik.

Dzieci zostały podzielone na pięć grup. Najpierw odbyła się rozgrzewka, później przyszedł czas na ćwiczenia. Było bieganie, slalom, rzutu karne, podania oraz rywalizacja w grupach. Uczestnicy naszej akcji bawili się znakomicie – Naszych dzieci na lekcję WF-u namawiać nie trzeba. Każdy lubi ćwiczyć, co widać po dzisiejszych zajęciach. Akcję oceniam naprawdę znakomicie, oby było ich więcej – mówi Barbara Tadla, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie.

Klub już zapowiada kolejne akcje – Dzisiaj pierwszy raz odbyły się zajęcia w takiej formie. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, więc na pewno będziemy kontynuować akcję „Ręczna z Klasą”. Chcemy, aby stała się ona akcją cykliczną i już mamy zgłoszenia kolejnych szkół – mówi Łukasz Lemanik, rzecznik prasowy MKS Zagłębie Lubin S.A.

Akcja „Ręczna z Klasą” została zorganizowana w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”. Dziś gościliśmy dzieci z klas 2-3 Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie.

zdjęcie nr 0 W-F z Ręczną
zdjęcie nr 1 W-F z Ręczną
zdjęcie nr 2 W-F z Ręczną
zdjęcie nr 3 W-F z Ręczną
zdjęcie nr 4 W-F z Ręczną
zdjęcie nr 5 W-F z Ręczną
zdjęcie nr 6 W-F z Ręczną