Aktualności

18 Lut 2019

VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie

VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie

Tradycyjnie jak co roku w lutym organizowany jest Nordic & Run Festival, który odbywa się w Ścinawie. Kolejna edycja przywiodła do miejscowości w powiecie lubińskim jeszcze większą liczbę zawodników i kibiców, niż poprzednie edycje. 

To tylko pokazuje, że dzięki lokalnym inicjatywą można zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jednym z organizatorów imprezy było Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie – Pogoda dopisała, dopisali także uczestnicy i kibice. Cieszymy się z tego faktu, bo to pokazuje jak ważne dla ścinawian i okolicznych mieszkańców jest aktywne spędzanie wolnego czasu. Mamy zawodników w różnym przedziale wiekowym i jak zawsze każdy daje z siebie wszystko – mówi Zbigniew Harendarz z RCS Lubin.

W biegowej rywalizacji, która rozpoczęła się o godzinie 11:00 wystartowało 173 osoby biegające oraz około 100 osób z "kijkami". Najlepszy wśród panów okazał się Radosław Piasecki, drugie miejsce zajął Łukasz Garliński , a na najniższym stopniu podium zameldował się Szymon Świercz. Wśród pań pierwsza trójka wyglądała następująco: pierwsze miejsce zajęła Emilia Kuźmiak, drugie miejsce Anna Niedźwiedzka, a na trzeciej pozycji Ewelina Łozowska.

Pasjonaci nordic walking, czyli popularnych „kijków” na trasę wyruszyli o godzinie 12:30. Podobnie jak w poprzednich latach tak i tym razem Nordic & Run Festival był powiązany z gatunkiem muzycznym. Tym razem motywem ścinawskiej imprezy były cygańskie rytmy. Jak widać Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego to przede wszystkim dobra zabawa, a dopiero potem rywalizacja:)

*To był już ósmy etap tegorocznej edycji Biegowego Grand Prix. Kolejny odbędzie się w nabliższą niedzielę  24 lutego w Nowej Soli.

Do zobaczenia!!!!

zdjęcie nr 0 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie
zdjęcie nr 1 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie
zdjęcie nr 2 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie
zdjęcie nr 3 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie
zdjęcie nr 4 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie
zdjęcie nr 5 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie
zdjęcie nr 6 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie
zdjęcie nr 7 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie
zdjęcie nr 8 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie
zdjęcie nr 9 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie
zdjęcie nr 10 VIII Bieg Nordic and run Festival odbył się w Ścinawie