Aktualności

26 Lip 2016

Turniej Tenisa rozstrzygnięty

Wtorkowe przedpołudnie wszystkim małym tenisistom upłynęło na udziale w Wakacyjnym Turnieju Tenisa Ziemnego, który odbył się na kortach ceglanych MPWiK w ramach Akcji Lato 2016.

Zmagania odbywały się w podziale na trzy kategorie wiekowe:

• szkoła podstawowa kl. I-III
  • szkoła podstawowa kl. IV-VI
  • gimnazjum

Dzieci rywalizowały zgodnie z regulaminem turniejowym Tenis 10 oraz zgodniez regulaminem grup starszych.

Kategoria pierwsza czyli zawodnicy ze szkół podstawowych klas I-III  rozgrywały mecze na 3/4 pełnowymiarowego kortu grając 2-2 set. Pierwsze miejsce wywalczyła Ola Grocholska, drugie Damian Golemiatrzecie Natalia Stępień, natomiast czwarte zajął Igor Pasiński.

W kategorii klas IV - VI najlepsza okazała się być Martyna Śrutwa, kolejne miejsce przypadło dla Carlo Janisza, na trzecim uplasował się Jacek Bartosiak i na czwartym Paweł Dziedzic.

Starsze dzieci miały do dyspozycji kort normalnej wielkości oraz standardowe piłki.

Wśród młodzieży gimnazjalnej pierwsze miejscy wywalczył sobie Jarek Janiuk, na niższym podium stanął Jan Choryłek, trzeci wynik uzyskał Marcin Śrutwa, a czwarte miejsce zajął Mateusz Budnik.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za uczestnictwo w turnieju, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy doskonałej formy. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Turniej został zorganizowany przy współpracy Stowarzyszenia TOP TENIS.