Aktualności

08 Lut 2018

Tłusty czwartek na sportowo

Tłusty czwartek na sportowo

Tłusty Czwartek uczciliśmy na sportowo. W ten wyjątkowy dzień odbyła się kolejna edycja akcji „Ręczna z Klasą”, organizowana przez MKS Zagłębie Lubin S.A. i Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie. Tym razem w obiekcie gościliśmy dwie grupy.

W Hali Widowiskowo - Sportowej pojawiły się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubinie, a także czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Zaproszeni goście zwiedzali obiekt, po czym wzięli udział w zajęciach wychowania-fizycznego, prowadzonych przez zawodniczki i zawodników Zagłębia Lubin, w tym Kingę Grzyb, Jovanę Milojević, Arkadiusza Morytę, Stanisława Gębalę i Jakuba Skrzyniarza.

Najpierw była rozgrzewka, a później zajęcia z piłki ręcznej. Była to doskonała okazja do spalenia kalorii po pączkach, którymi wraz z Piekarnią Górzyński częstowaliśmy uczestników akcji „Ręczna z Klasą”.

Pączek to bardzo pyszny, ale też kaloryczny wypiek. Składa się prawie w całości z tłuszczów (16%) i węglowodanów prostych (62%), czyli zmór każdego dietetyka i każdej osoby dbającej o linię. Jak z tym faktem radzą sobie sportowcy, którzy przecież muszą dbać o formę i linię?

-  Jadam i lubię pączki, ogólnie uwielbiam słodycze. Muszę jednak powiedzieć, że się nimi nie objadam, czasami można sobie na to pozwolić. Dzisiejszego pączka spalę na popołudniowym treningu – mówi Kinga Grzyb, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski.

- Dobrze, że trenujemy, bo te dwa pączki, które dzisiaj zjem, pewnie szybko spalę. Jeśli chodzi o spalanie kalorii, to na pewno polecam bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie. Dobra jest też siłownia. Można na przykład, jedząc pączka biegać na bieżni – żartuje Jakub Skrzyniarz, bramkarz Zagłębia Lubin.

Akcja „Ręczna z Klasą” organizowana jest w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”. 

zdjęcie nr 0 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 1 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 2 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 3 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 4 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 5 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 6 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 7 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 8 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 9 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 10 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 11 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 12 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 13 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 14 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 15 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 16 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 17 Tłusty czwartek na sportowo
zdjęcie nr 18 Tłusty czwartek na sportowo
Ostatnie dwa dni na lodzie!

W piątek zamykamy lodowisko i tor RCS więcej

Pobiegli dla Beaty

10. Bieg Grand Prix Zagłębia Miedziowego więcej