Aktualności

30 Lis 2021

Szachowe mistrzostwa za nami

Szachowe mistrzostwa za nami

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Szybkich 27.12.2021

Rozgrywki szachowe rozegrane w sobotę 27 listopada 2021 r. na hali SP 14 w Lubinie przyciągnęły tłumy uczestników. Pomimo niesprzyjającej aury oraz wzrostu zakażeń, zebrało się 239 zawodników oraz zawodniczek we wszystkich grupach. Jest to rekordowa frekwencja w porównaniu do podobnej imprezy która odbyła się w czerwcu, która zgromadziła 121 osób. A mogło być jeszcze lepiej, lecz w ostatnich dniach przed turniejem sporo osób musiało się wycofać z powodu kwarantanny. Grano w grupach wiekowych do lat 8, 10, 12, 14, 16 oraz 18 z podziałem na dziewczynki i chłopców. Zawodnicy Ci musieli posiadać licencję PZSzach. Równoległe rozgrywana była również grupa Open w której mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska. Grupy wiekowe do lat 16 oraz 18 zostały rozegrane razem z grupą Open. Nie wymagano w niej posiadania licencji. Rozgrywki rozgrywano zgodnie z zasadami gry Fide. Spowodowane było to zgłoszeniem turnieju do zmian rankingowych. Grano systemem szwajcarskim 9 rund, tempem gry 10 minut na zawodnika oraz 5 sekund na każde posunięcie. Impreza zakończyła się krótko po godzinie 16 wyłaniając wielu mistrzów oraz mistrzyń. 

Mistrzem Dolnego Śląska w grupie Open został Marcin Tazbir reprezentujący klub KSz Polonia Wrocław. Zdobył 8,5 punktu na 9 możliwych i nie dał żadnych szans rywalom. Mistrzynią Dolnego Śląska została Aleksandra Czarniecka, która zdobyła jednocześnie tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska do lat 18. Najlepszym lokalnym zawodnikiem okazał się być Bartłomiej Kanclerz, reprezentujący klub Zielony Skoczek.

Wszystkie wyniki można zobaczyć w serwisie chessarbiter.com:

  • - grupa Open                                                   Open
  • - grupa chłopców do lat 10                              C-10
  • - grupa chłopców do lat 12                              C-12
  • - grupa chłopców do lat 14                              C-14
  • - grupa chłopców i dziewcząt do lat 8              CD-8
  • - grupa dziewcząt do lat 10                              D-10
  • - grupa dziewcząt do lat 12 i 14                       D12-14

Była to największa szachowa impreza na Dolnym Śląsku w tym roku. Równocześnie największa szachowa impreza w Lubinie od wielu lat. Dyscyplina stale się lokalnie rozwija dzięki wsparciu miasta oraz RCS'u.

 

zdjęcie nr 0 Szachowe mistrzostwa za nami
zdjęcie nr 1 Szachowe mistrzostwa za nami
zdjęcie nr 2 Szachowe mistrzostwa za nami
zdjęcie nr 3 Szachowe mistrzostwa za nami
zdjęcie nr 4 Szachowe mistrzostwa za nami
zdjęcie nr 5 Szachowe mistrzostwa za nami
zdjęcie nr 6 Szachowe mistrzostwa za nami
zdjęcie nr 7 Szachowe mistrzostwa za nami
zdjęcie nr 8 Szachowe mistrzostwa za nami
zdjęcie nr 9 Szachowe mistrzostwa za nami
zdjęcie nr 10 Szachowe mistrzostwa za nami