Aktualności

09 Cze 2022

Szach-mat

Szach-mat

Blisko 400 młodych szachistów, których program szachowy realizuje się w klasach 1-3, stawiło się w Hali Widowiskowo - Sportowej na Dolnośląskim Turnieju Finałowym - Edukacja Przez Szachy w Szkole.

Zawody rozgrywane były w systemie szwajcarskim na dystansie 6 rund tempem 15 minut na zawodnika w następujących grupach turniejowych:

  • grupa A: dziewczęta z klas I
  • grupa B: chłopcy z klas I
  • grupa C: dziewczęta z klas II
  • grupa D: chłopcy z klas II
  • grupa E: dziewczęta z klas III
  • grupa F: chłopcy z klas III

Każdy uczestnik mistrzostw dysponował 15 minutami na rozegranie całej partii. Partia mogła więc trwać maksymalnie pół godziny. Mistrzostwa uświetnił swoją obecnością i uczestniczył w ceremonii wręczania nagród Radny Miasta Lubina Roman Zaprutko: 

Zacięte pięć godzin emocjonujących partii na 250 szachownicach przyniosły rozstrzygnięcia, które pozwoliły wyłonić najlepszych młodych zawodników, którzy wykazali się najwyższymi umiejętnościami, szachową wiedzą  i odpornością na stres.

Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy i  upominki przygotowane przez Urząd Miejski Lubina. Impreza została perfekcyjnie przeprowadzona przez działaczy i sędziów Dolnośląskiego Związku Szachowego.

zdjęcie nr 0 Szach-mat
zdjęcie nr 1 Szach-mat
zdjęcie nr 2 Szach-mat
zdjęcie nr 3 Szach-mat
zdjęcie nr 4 Szach-mat
zdjęcie nr 5 Szach-mat
zdjęcie nr 6 Szach-mat
zdjęcie nr 7 Szach-mat
zdjęcie nr 8 Szach-mat
zdjęcie nr 9 Szach-mat
zdjęcie nr 10 Szach-mat