Aktualności

30 Lis 2015

Święto górników na Hali

Święto górników na Hali

Tradycyjnie z okazji dnia górnika organizowane są Barbórkowe Karczmy piwne. Jedna z nich, przygotowana przez NSZZ Solidarność ZG Polkowice-Sieroszowice, odbyła się w Hali Widowiskowo - Sportowej. Jest to jedyna okazja do wspólnej zabawy w ciągu roku.

Barbórka w naszym regionie stała się jednym z najważniejszych świąt w roku, ponieważ wtedy po całorocznym trudzie górnicy odpoczywają od mroku i zaduchu podziemnych korytarzy. Tradycją jest już, że na przełomie listopada i grudnia okręg Zagłębia Miedziowego, a więc także Lubin zalewa fala górniczych biesiad, w których biorą udział górnicy.

Dla górników jest to wyjątkowy dzień, w którym odpoczywają psychicznie od dnia codziennego a także spotykają się ze swoimi kolegami, kierownikami czy też pracodawcami.

Na karczmie nie zabrakło także gości, wśród których był m.in. starosta powiatu lubińskiego Adam Myrda czy poseł na Sejm RP – Krzysztof Kubów, którzy podkreślali jak ciężkim zawodem jest górnictwo. Krzysztof Kubów w swoim przemówieniu mówił o karczmie jako o ukoronowaniu całorocznej ciężkiej i bardzo niebezpiecznej pracy. 

Górnicy po raz kolejny udowadniają, że potrafią się bawić. W tamtym roku gościli u nas na hali po raz pierwszy i tym razem postanowili powtórzyć biesiadę również u nas, ponieważ drugiego takiego obiektu jak ten do zorganizowania karczmy na Dolnym Śląsku nie znajdziemy.

Po przemówieniach oraz dalszej części oficjalnej spotkania nastąpił krótki pokaz artystycznych w tym pochód Lisa Majora oraz skok przez skórę. Nastepnie górnicy przeszli do zabawy, która trwała do rana.

zdjęcie nr 0 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 1 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 2 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 3 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 4 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 5 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 6 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 7 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 8 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 9 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 10 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 11 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 12 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 13 Święto górników na Hali
zdjęcie nr 14 Święto górników na Hali