Aktualności

17 Paź 2018

Strzelnica oficjalnie otwarta

Strzelnica oficjalnie otwarta

Centrum Sportów Strzeleckich - taką nazwę otrzymała strzelnica, która została oficjalnie otwarta 17 października. 

Na oficjalne otwracie nowego obiektu przybyli wyśmienici goście związanie ze strzelectwem. Zjawiła się u nas  dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska, paraolimpijczy z Rio Filip Rodzik,  prezes Dolnośląskiego Związku Strzeleckiego Robert Pietruch, czy generał broni Mirosław Różański. Obiekt poświęcił Ksiądz Mariusz Jeżewicz.

Po części oficjalnej goście przeszli do pomieszczeń strzeleckich, gdzie przedstawiciel głównego wykonawcy zaprezentował możliwości techniczne obiektu. Opowiedział o zastosowanych technologiach kulochwytów czy wentylacji, która jest bardzo istotnym elementem takiego oobiektu. Dalsza część prezentacji przygotowana przez Damiana Zimę byłą częścia praktyczną.  Każdy z gości miał możliwość wypróbować sprzęt i jego możliwości. 

Obiekt posiada 24 stanowiska o różnych odległościach, gdzie jest możliwość strzelania statycznego i dynamicznego z wielu rodzajów broni. Strzelnicę kulową o długości 50 metrów z 4 stanowiskami, strzelnicę kulową z 10 stanowiskami o długości 25 metrów oraz strzelnice pneumatyczną z 10 stanowiskami o długości 10 metrów. Wszystkie wyposażone w najnowocześniejzy sprzęt elektroniczny i najnowszej generacji kulochwyty. Wszyscy zgromadzeni goście zgodnie stwierdzili, że jest to najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.

Jak mówi prezydent Lubina Robert Raczyński: jest to nowy obiekt, nowa lokalizacja, ale też nowa jakość, wierzymy, że ten kolejny obiekt sportowy spowoduje, że pojawią się u nas następni, po panczenistkach Natalii Czerwonce i Kai Ziomek, mistrzowie olimpijscy. Liczymy, że za sześć lat na olimpiadę do Paryża pojedzie co najmniej dwóch lubinian. 

Powierzchnia obiektu wynosi prawie 2 tys. metrów kwadratowych. Budynek o wymiarach 74×28 metrów jest  połączony z halą tenisową, oba  znajdują się przy ul. Baczynowej. Obok budynku znajduje się 31 miejsc parkingowych, w tym dwa przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

 

zdjęcie nr 0 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 1 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 2 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 3 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 4 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 5 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 6 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 7 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 8 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 9 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 10 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 11 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 12 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 13 Strzelnica oficjalnie otwarta
zdjęcie nr 14 Strzelnica oficjalnie otwarta