Aktualności

01 Wrz 2015

Siatkarska reprezentacja Estonii trenuje w Lubinie!

Siatkarska reprezentacja Estonii trenuje w Lubinie!

Pierwszego września w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie swój obóz przygotowawczy do mistrzostw Europy rozpoczęła siatkarska reprezentacja Estonii. Szkoleniowcem zespołu jest Gheorghe "Gianni" Cretu - trener na co dzień prowadzący miejscową drużynę Cuprum, która pod koniec października rozpocznie swoje zmagania w PlusLidze.

Estończycy będą odbywać treningi zarówno w hali jak i w mieszczącej się w niej siłowni. Plan obozu dopełniać będą zajęcia ze spinningu oraz aqua aerobiku, które zaplanowane zostały w lokalnych obiektach.

Podczas pobytu w mieście drużyna narodowa Estonii rozegra 10. września mecz kontrolny z Cuprum Lubin w ramach I Memoriału Jana Rutyńskiego. Dodatkowo wyjedzie także do Bratysławy na spotkania towarzyskie z reprezentacją Słowacji.

Warto dodać, że w barwach Estonii występuje dwóch nowych, pozyskanych przed sezonem 2015/2016 zawodników Cuprum - Robert Täht oraz Keith Pupart.
Prowadzony przez Gheorghe Cretu zespół opuści Lubin 17. września i przeniesie się do Belgii, by tam odbyć ostatni etap przygotowań do startujących w październiku mistrzostw "starego kontynentu".

zdjęcie nr 0 Siatkarska reprezentacja Estonii trenuje w Lubinie!
zdjęcie nr 1 Siatkarska reprezentacja Estonii trenuje w Lubinie!
zdjęcie nr 2 Siatkarska reprezentacja Estonii trenuje w Lubinie!
zdjęcie nr 3 Siatkarska reprezentacja Estonii trenuje w Lubinie!
zdjęcie nr 4 Siatkarska reprezentacja Estonii trenuje w Lubinie!
zdjęcie nr 5 Siatkarska reprezentacja Estonii trenuje w Lubinie!