Aktualności

20 Lut 2017

Ścinawski folk

Ścinawski folk

Za sprawą folku poczuliśmy wiosnęw Ścinawie. W niedzielne przedpołudnie 19 lutego odbył się tam 8 bieg w ramach naszego cyklu Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. 

Tym razem bieg odbył się w ramach Nordic & Run Festival Ścinawa 2017. Ścinawski port gościł miłośników biegów i nordic walking.  Trasa rywalizacji wynosiła 6 kilometrów i rozciągała się wzdłuż malowniczych nadodrzańskich terenów. Teren był wyjątkowo błotnisty co było sporym utrudnieniem dla wszystkich zawodników. 

W kapitalnie zorganizowanej imprezie wspólnie ze Ścinawską Grupą Nordic Walking, Klubem Sportowym Start Ścinawa, CTiK Ścinawa, Fundacją Przystań Ścinawa zwyciężyli Adam Dymitroca (LZS Lwówek Śląski) oraz Ania Niedzwiedzka (mSport RCS Team/BKKM Lubin). A wśród nordicowców Krzysiek Skiba i Ania Zaczyńska. 

Nie był to zwykły bieg za sprawą Pauliny Wityk Szumnej i Marcina Chmielewskiego i całej ścinawskeiej kipy, która przygotowalła mnóstwo niespodzianek dla uczestników Nordic&Run Festiwalu począwszy od walki przy pięknym słońcu na błotnistej crossowej trasy wyznaczonej w terenie nadodrzańskim kończąc na wspaniałym żurku i przepięknych medalach ufundowanych przez burmistrza Ścinawy - Pana Krystiana Kosztyły i Startosty Powiatu Lubińskiego - Pana Adama Myrdy.

W całych zawodach wzięło udział ponad 300 osób co czyni Ścinawę rekordową w całym cyklu naszego Grand Prix. Pełne wyniki zobacz tutaj.

W akcji BIEGAM=POMAGAM także imponujący wynik czyli kwota 710 zł wylicytowana przez Jurka Jagielskiego za przepiękny łańcuszek podarowany przez Elę i Włodka Rapackich. Pieniążki zostały przekazane na rehabilitację naszego kolegi z tras NW - Ryszarda .

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz Starosta Powiatu Lubińskiego Adam Myrda. 

A w  przyszłą niedzielę 26 lutego 2017r. widzimy się w Legnicy u Pawła Oczeretki w Lasku Złotoryjskim wyjątkowo bo o 14:00 !!!

zdjęcie nr 0 Ścinawski folk
zdjęcie nr 1 Ścinawski folk
zdjęcie nr 2 Ścinawski folk
zdjęcie nr 3 Ścinawski folk
zdjęcie nr 4 Ścinawski folk
zdjęcie nr 5 Ścinawski folk
zdjęcie nr 6 Ścinawski folk
zdjęcie nr 7 Ścinawski folk
zdjęcie nr 8 Ścinawski folk
zdjęcie nr 9 Ścinawski folk
zdjęcie nr 10 Ścinawski folk
zdjęcie nr 11 Ścinawski folk
zdjęcie nr 12 Ścinawski folk
zdjęcie nr 13 Ścinawski folk
zdjęcie nr 14 Ścinawski folk
zdjęcie nr 15 Ścinawski folk
zdjęcie nr 16 Ścinawski folk
zdjęcie nr 17 Ścinawski folk