Aktualności

11 Sie 2016

Rzuty i parady na piachu

Piłka ręczna plażowa ponownie zagościła podczas Akcji Lato. Z powodu budowy basenów zewnętrznych niemożliwe było umieszczenie sportów plażowych podczas wakacyjnych imprez. Tym razem już na nowym boisku do sportów plażowych odbył się turniej, w którym uczestniczyło 9 drużyn w różnym wieku, a dużą pomoc w tej imprezie okazał klub piłki ręcznej MKS Zagłebie Lubin S.A..

Wsród dziewczynek lepsza od "Zagłębia Lubin" okazała się drużyna "Zmory 3", która po zaciętych dwóch połowach wygrała 0-2. Wśród nieco starszych zawodniczek najsilniejszą okazała się drużyna "Parasole", która wygrała oba spotkania z grupowymi rywalkami. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna "FCZ Team" pokonując w bezpośrednim pojedynku "Pokemony" wynikiem 2-0.

W kategorii chłopców po bardzo ciekawych spotkaniach pierwsze miejsce zajęła drużyna "Chrobry Głogów", która wygrała oba mecze w grupie, natomiast drugie miejsce drużyna "Anioły" pokonując "Izolatory", zwyciężając w obu połowach meczu. Warto nadmienić, że w turnieju chłopców wzięła udział jeszcze jedna drużyna, a mianowicie "Jedną na luzie". Z racji, że nie podlegała pod żadną kategorię regulaminową, rozegrała i wygrała swoje mecze poza klasyfikacją.

Uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz słodycze, które są nieodzownym elementem Akcji Lato.

Frekwencja nas nie zawiodła i okazało się, że piłka ręczna plażowa jest bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży.

A już w najbliższy  wtorek, 16 sierpnia zapraszamy na kręgielnię, gdzie będzie można za darmo skorzystać z wszystkich atrakcji - początek o godz. 11:00.