Aktualności

27 Paź 2017

Rusza IX Biegowe Grand Prix

Rusza IX Biegowe Grand Prix

Już w tę sobotę 28 października rozpoczynamy IX cykl Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego, które odbywywać się będą w 11-stu miejscowościach.  Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego to impreza sportowa dla wszystkich kochających aktywną formę spędzania wolnego czasu. Jest to wieloetapowy cykl biegów przełajowych, odbywających się na terenach Zagłębia Miedziowego w miesiącach: październik 2017 - marzec 2018. Do klasyfikacji (punktacji) końcowej w myśl regulaminu zaliczonych zostanie 8 najlepszych miejsc każdego zawodnika (po ich zsumowaniu stworzona zostanie klasyfikacja generalna).

Pierwszy bieg tym razem w nowej miejscowości czyli w Szklarach Górnych.  Start godz. 11:00! Biuro zawodów znajdować się będzie w szkole Podstawowej w Szlarach Górnych, zaparkować będzie można obok Cmentarza w Szklarach Górnych. Start i Meta biegu głownego zaczyna na się na drodze ppoż nr 24 przy skrzyżowaniu ul. Sosnowej i Akacjowej. Trasa biegu prowadzadzić będzie po leśnych duktach i ścieżkach, jest płasko ale z małym podbiegiem.  

Oprócz biegu głównego na ok. 6 km odbędzie się także bieg dzieci. Maluchy z klas 1 i 2-ich pobiegną na 150m o godz. 10:15, a trzecio i 4-klasiści na ok. 400m o godz. 10:30. Zapisy dla dzieci w dniu zawodów od 9:00 do 9:45 w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych. Limit zgłoszeń to  200 dzieci łącznie w obu biegach, a na mecie czeka dla łobuzików miła niespodzianka. Udział w biegach dziecięcych jest bezpłatny.

ZAPISY elektroniczne dostępne są do piątku poprzedzającego każdy bieg, można także zapisać się osobiście w dniu zawodów od 9.30 do 10.40.

W każdym z biegów obowiązuje limit 350 zawodników. Decyduje kolejność wpłat - na ich podstawie nadawane będą numery startowe, pewny udział posiadają osoby które opłacą „startowe” za cały cykl GP.