Aktualności

21 Wrz 2018

Rowerem przez miasto

Rowerem przez miasto

Już jutro w sobotę 22 września br. odbędzie się „Zwykły – Niezwykły” przejazd rowerowy przez miasto, który jak co rok organizowany jest z okazji obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Uczestników zapraszamy na godz. 13:00 na zbiórkę w lubińskim Rynku, dla pierwszych 900 osób przewidziane są okolicznościowe koszulki. 

Start o godz. 14:00 z Rynku, trasa przejazdu odbędzie się następującymi ulicami: Rynek, Mieszka I, Kilińskiego, Kościuszki, M. Skłodowskiej - Curie, 1-go Maja, Kolejowa, Odrodzenia, Sikorskiego, Paderewskiego, Niepodległości, Mieszka I, Rynek.

36427.jpg

Na uczestników czeka wiele atrakcji. Między innymi na lubińskim Rynku zobaczyć będzie można występ orkiestry dętej z Mykanowa, która specjalizuje się w rytmicznych utworach marszowych, a wraz z nią wystąpią mażoretki!

36425.jpg

Warto być do końca imprezy, ponieważ na koniec zaprezentowany zostanie pokaz musztry paradnej, a także odbędzie się losowanie nagród. Losy zbierane zaś będą na trasie przejazdu. Do wygrania będą trzy rowery. Po jednym ufundowali: prezydent Lubina Robert Raczyński, starosta Adam Myrda i prezes PKS-u Kazimierz Ziółkowski. Oprócz jednośladów, jak zwykle, rozlosowane zostaną również inne drobniejsze nagrody. Na koniec każdy rowerzysta otrzyma też coś słodkiego.

Wydarzenie ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. W tym dniu szczególnie  zachęcamy kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów.  W zamian promujemy i motywujemy do korzystania z darmowej komunikacji miejskiej i rowerów. Akcja przekonuje do tego, by zmienić styl życia na zdrowszy zarówno dla siebie jak i środowiska.

Program imprezy:

13.00 przybycie uczestników do Rynku – wręczenie okazjonalnych koszulek,
14.00 start uczestników ulicami miasta Lubina,
14.40 powrót uczestników przejazdu – loteria fantowa losowanie nagród,
15.15 zakończenie imprezy.

zdjęcie nr 0 Rowerem przez miasto
zdjęcie nr 1 Rowerem przez miasto
zdjęcie nr 2 Rowerem przez miasto