Aktualności

28 Sie 2017

Rodzinne zawody

Co roku jedną z ostatnich imprez AKCJI LATO są wspólne zawody leekoatletyczne dla dzieci i ich rodziców.  W tym roku Rodzinny Miting Lekkoatletyczny na Stadionie RCS odbył się 25 sierpnia i tradycyjnie oprócz startujących zawodników kibicowały całe rodziny.

Aby wziąć udział wystarczyło zgłosić jedną osobę dorosłą i jedno dziecko. Startowały zarówno przedszkolaki, najmłodsza zawodniczka miała 4 lata jak i starsze dzieci w wieku szkolnym.

Przed rozpoczęciem zawodów odbyła się rozgrzewka na murawie boiska stadionu lekkoatletycznego, niezbędna aby uniknąć kontuzji podczas wykonywania sportowych zadań.

Na uczestników czekały cztery konkurencje do wyboru w zależności od wieku:

• bieg sprinterski: dzieci 40, 60 i 100 metrów, dorośli 100m,
  • rzut piłeczką palantową dla dzieci, pchnięcie kulą dla dorosłych,
  • skok w dal dla wszystkich,
  • bieg długi: dzieci 200, 400, 600m, rodzice pierwotnie mieli wystartować na 1000m, jednak siędziowie dali im "fory" i w rezultaacie mamy wystartowały na 400m, a tatusiowie na 600m.

Obowiązkowo trzeba było wystartować w trzech konkurencjach. Jeżeli rodzina brała udział w czterech, to do klasyfikacji końcowej wybierane zostały tylko trzy najlepsze wyniki z konkurencji, w których wzięli udział.

Zawody przebiegły bardzo sprawnie, sędziowie przed przeprowadzeniem zawdów w danej konkurencji objaśniali zasady i dopiero wtedy następował start. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, a wyniki końcowe mają się następująco:

W grupie dzieci młodszych nalepsze były: Lila i Kasia Olszańskie, na drugim miejscu na podium staneli Oliwia i Rafał Kluczyccy, a na trzecim uplasowali się Gabrysia i Stanisław Róg.

W śród dzieci starszych najlepsze wyniki osiągnęli BłażejWawrowski i Jego mama Kasia, drugie miejce zajęli Bartek i Stanisław Róg, a na ostatnim miejscu na podium znaleźli się Marcel i Dawid Klepaczek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody, każdemu dziecku został wręczony dyplom i ulubione słodycze.

Łącznie w całym mitingu wzięło udział 14 rodzin, na twarzach których widzieliśmy uśmiech i nutkę rywalizacji. To właśnie po to spotykamy się co rokU na zakończenie AKCJI LATO.