Aktualności

14 Sie 2018

Ręczna na piasku

Piłka ręczna królowała dziś na boisku piaszczystym basenów zewnętrznych podczas kolejnej imprezy Akcji Lato 2018. W pomoc przy organizacji imprezy włączył się klub piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A.

Młodzież rywalizowała na boisku piaszczystym przy basenach. W zawodach wzięło udział pięć drużyn, złożonych z pięciu osób. Były zespoły zarówno męskie, jak i żeńskie. Nie zabrakło także kibiców, którzy wspierali swoich kolegów i koleżanki – Turniej piłki ręcznej plażowej od zawsze ma swój niepowtarzalny klimat, co widać na placu gry. Jest zabawa ale też rywalizacja. Dzisiejszą akcję zorganizowaliśmy przy współpracy z klubem piłki ręcznej – mówi Romuald Kujawa z Regionalnego Centrum Sportowego.

Podczas turnieju mogliśmy zobaczyć także zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin Monikę Maliczkiewicz i Klaudię Pielesz oraz zawodników Zagłębia Lubin Jakuba Morynia i Tomasza Pietruszkę – To bardzo fajna inicjatywa i promocja naszej dyscypliny sportu – mówi obrotowy Zagłębia Lubin.

Kibiców i uczestników zabawiała klubowa maskotka - Krecik. Dla najlepszych drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników słodycze i wodę.

A kto zwyciężył?

I miejsce wywalczyła drużyna SMS Lubin, wygrała wszystkie spotkania i uzbierała na swoim koncie 8 punktów, na II miejscu z 6-cioma punktami znalazły się Klopsiki, a na III miesjcu znalazły się aż trzy drużyny, które zdobyły po 2 punkty, na najniższym podium stanęły: Po klepce, Jogurty i Power Rangers. Podczas turnieju została także wybrana najlepsza zawodniczka i zawodnik turnieju. MVP byli: Alicja Dydek i Miłosz Byczek.

Kolejna akcja odbędzie się w czwartek także na basenach zewnętrznych RCS, widzimy się tam 16 sierpnia o godz. 11:00 podczas Letnich Mistrzostw Lubina w pływaniu. - sprawdź szczegóły