Aktualności

14 Sie 2018

Ręczna na piasku

Ręczna na piasku

Piłka ręczna królowała dziś na boisku piaszczystym basenów zewnętrznych podczas kolejnej imprezy Akcji Lato 2018. W pomoc przy organizacji imprezy włączył się klub piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A.

Młodzież rywalizowała na boisku piaszczystym przy basenach. W zawodach wzięło udział pięć drużyn, złożonych z pięciu osób. Były zespoły zarówno męskie, jak i żeńskie. Nie zabrakło także kibiców, którzy wspierali swoich kolegów i koleżanki – Turniej piłki ręcznej plażowej od zawsze ma swój niepowtarzalny klimat, co widać na placu gry. Jest zabawa ale też rywalizacja. Dzisiejszą akcję zorganizowaliśmy przy współpracy z klubem piłki ręcznej – mówi Romuald Kujawa z Regionalnego Centrum Sportowego.

Podczas turnieju mogliśmy zobaczyć także zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin Monikę Maliczkiewicz i Klaudię Pielesz oraz zawodników Zagłębia Lubin Jakuba Morynia i Tomasza Pietruszkę – To bardzo fajna inicjatywa i promocja naszej dyscypliny sportu – mówi obrotowy Zagłębia Lubin.

Kibiców i uczestników zabawiała klubowa maskotka - Krecik. Dla najlepszych drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników słodycze i wodę. 

A kto zwyciężył? 

I miejsce wywalczyła drużyna SMS Lubin, wygrała wszystkie spotkania i uzbierała na swoim koncie 8 punktów, na II miejscu z 6-cioma punktami znalazły się Klopsiki, a na III miesjcu znalazły się aż trzy drużyny, które zdobyły po 2 punkty, na najniższym podium stanęły: Po klepce, Jogurty i Power Rangers. Podczas turnieju została także wybrana najlepsza zawodniczka i zawodnik turnieju. MVP byli: Alicja Dydek i Miłosz Byczek.

Kolejna akcja odbędzie się w czwartek także na basenach zewnętrznych RCS, widzimy się tam 16 sierpnia o godz. 11:00 podczas Letnich Mistrzostw Lubina w pływaniu. - sprawdź szczegóły

zdjęcie nr 0 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 1 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 2 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 3 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 4 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 5 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 6 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 7 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 8 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 9 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 10 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 11 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 12 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 13 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 14 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 15 Ręczna na piasku
zdjęcie nr 16 Ręczna na piasku