Aktualności

13 Lut 2017

RCS Cup 2017 rozstrzygnięty!

RCS Cup 2017 rozstrzygnięty!

W sobotę 11 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się turniej finałowy halowej piłki nożnej RCS Cup 2017. Udział w nim wzięło 8 najlepszych drużyn, które zakwalifikowały się z eliminacji.

Przed rozpoczęciem turniejowej rywalizacji zgromadzone w hali drużyny oraz kibice minutą ciszy uczciły pamięć Mieczysława Lodzińskiego, działacza sportowego, pasjonata piłki nożnej i prezesa Iskry Księginice, który zmarł w tygodniu poprzedzającym turniej.

Rywalizacja w pierwszej grupie przysporzyła sporych emocji, a losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim meczu. Do drużyny Pol-Miedź Trans złożonej w dużym stopniu z zawodników Odry Ścinawa ostatecznie dołączyli reprezentanci Gminy Lubin. Losy ich awansu ważyły się do ostatniego meczu grupy A, ponieważ w przypadku porażki z Victorią Parchów to właśnie zespół Roberta Pisarskiego zameldowałby się w najlepszej czwórce. 

Druga grupa rozpoczęła się od remisu 3:3 w spotkaniu KGHM ZG Lubin z ZZPD Górnikiem Lubin, a meczu zamykającym pierwszą kolejkę legnicki Hormann ze Zbigniewem Grzybowskim, czyli byłym zawodnikiem m.in. Zagłębia Lubin w składzie pokonał Odrę Chobienia 3:2. Zespół Andrzeja Słowakiewicza nie miał czasu na odpoczynek, co skrzętnie wykorzystało ZG Lubin pokonując drużynę z Gminy Rudna i pozbawiając ich szans na awans do fazy pucharowej. Ostatecznie w grupie B najlepsza okazała się drużyna ZG Lubin, która z siedmioma punktami na koncie awansowała z pierwszego miejsca. Z drugiego z czterema punktami do półfinału wyszedł ZZPD Górnik Lubin.

W spotkaniach półfinałowych naprzeciw siebie stanęły drużyny Pol-Miedź Transu i ZZPD Górnika Lubin oraz Gminy Lubin i KGHM O/ZG Lubin. Jako pierwsi za sprawą Michała Piechuty na prowadzenie wyszli zawodnicy Pol-Miedź Transu. Wynik na 2:0 podwyższył w szóstej minucie Marek Dudka i stało się jasne, że o wygraną Górnikowi będzie bardzo ciężko. Ostatecznie Pol-Miedź Trans wygrał 3:0, a bramkę przypieczętowującą awans do finału zdobył Jakub Kruk.

W drugim meczu półfinałowym prowadzenie Gminie Lubin dał były zawodnik m.in. Zagłębia Lubin – Andrzej Hebda. Do wyrównania na siedem minut przed końcem zdobył Łukasz Wingert i gra o wielki finał rozpoczęła się na nowo. Z remisu ZG Lubin nie cieszyło się jednak zbyt długo, bo chwilę później Gmina znów była na prowadzeniu. Wynik do końca nie uległ zmianie i to Gmina Lubin z Pol-Miedź Transem rywalizować będzie o wygraną w turnieju.

W spotkaniu o trzecie miejsce byliśmy świadkami prawdziwego nokautu. KGHM O/ZG Lubin już po pięciu minutach prowadził 4:1 i kontrolował losy spotkania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną ZG Lubin aż 6:2. Potem przyszedł czas na wielki finał, w którym Pol-Miedź Trans grał z Gminą Lubin. W siódmej minucie tego spotkania „transportowców” na prowadzenie wyprowadził Damian Cichuta. Dwie minuty później na 2:0 podwyższył nowy nabytek Odry Ścinawa – Michał Piechuta, a po chwili mieliśmy już 4:0 po kolejnych trafieniach byłego zawodnika Orkana Szczedrzykowice. Piechuta dołożył jeszcze jedną bramkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0  i to Pol-Miedź Trans okazał się najlepszy w II edycji RCS Cup.

GRUPA A:

POL-MIEDŹ TRANS – VICTORIA PARCHÓW 1:0
KGHM O/ZWR – GMINA LUBIN 0:1
GMINA LUBIN – POL-MIEDŹ TRANS 1:1
KGHM O/ZWR – VICTORIA PARCHÓW 1:3
POL-MIEDŹ TRANS – KGHM O/ZWR 4:1
VICTORIA PARCHÓW – GMINA LUBIN 0:0

Pol-Miedź Trans – 7 pkt (6:2)
Gmina Lubin – 5 pkt (2:1)
Victoria Parchów – 4 pkt (3:2)
KGHM O/ZWR – 0 pkt (2:8)

GRUPA B

KGHM O/ZG LUBIN – ZZPD GÓRNIK LUBIN 3:3 
HÖRMANN LEGNICA – ODRA CHOBIENIA 3:2
ODRA CHOBIENIA – KGHM O/ZG LUBIN 2:6
HÖRMANN LEGNICA – ZZPD GÓRNIK LUBIN 1:2
KGHM O/ZG LUBIN – HÖRMANN LEGNICA 1:0
GÓRNIK LUBIN – ODRA CHOBIENIA 3:2

KGHM O/ZG LUBIN – 7 pkt (10:5)
ZZPD Górnik Lubin – 7 pkt (8:6)
HÖRMANN LEGNICA – 3 pkt (4:5)
ODRA CHOBIENIA – 3 pkt (6:12)

PÓŁFINAŁY:

POL-MIEDŹ TRANS – ZZPD GÓRNIK LUBIN 3:0
GMINA LUBIN – KGHM O/ZG LUBIN 2:1

MECZ O 5 MIEJSCE:

VICTORIA PARCHÓW – HÖRMANN LEGNICA 1:2

MECZ O 3 MIEJSCE:

ZZPD GÓRNIK LUBIN – KGHM O/ZG LUBIN 2:6

FINAŁ:

POL-MIEDŹ TRANS – GMINA LUBIN 5:0

Przyznano również nagrody indywidualne:

  • Król strzelców - Łukasz Wingert (KGHM O/ZG LUBIN)
  • Najlepszy zawodnik - Andrzej Hebda (GMINA LUBIN)
  • Najlepszy bramkarz - Damian Wójcik (POL-MIEDŹ TRANS)
Godziny otwarcia obiektów RCS 15 sierpnia 2020

Sprawdź w jakich godzinach możesz spędzić czas na sportowo. więcej

Zręczne dzieci

Czyli kolejna lekcja podczas Akcji Lato 2020 więcej