Aktualności

30 Mar 2015

Podsumowanie turnieju drużynowego

Podsumowanie turnieju drużynowego

Poznaliśmy nowych Mistrzów Europy Juniorów w turnieju drużynowym. Złote medale po zaciętym meczu finałowym wywalczyła reprezentacja Hiszpanii, a sam mecz był godnym zwieńczeniem 5 dni badmintonowych zmagań.

Awans do wielkiego finału w niedzielne popołudnie wywalczyły reprezentacje Hiszpanii oraz Anglii. Zwycięstwo Hiszpanów jednogłośnie uznane zostało za wielką niespodziankę. Zespół z południa Europy rozstawiony z numerami 5/8 po niesamowitym meczu pokonał turniejową jedynkę, murowanego faworyta do wygranej, reprezentację Danii. Po takim osiągnięciu Hiszpania bardzo chciała pójść za ciosem.

Finałowe starcie rozpoczęło się od meczu dwójek mieszanych, w których od początku turnieju znakomicie spisywała się ekipa angielska. Faworyci nie zawiedli i dwójka, Ben Lane/Jessica Pugh z łatwością zwyciężyła Alejo Ibeasa oraz Miren Azcue dając tym samym prowadzenie swojej drużynie. W meczach singlistów rolę się odwróciły. Reprezentujący Hiszpanię Clara Azurmendi oraz Luis Enrique Penalver mają rozdawać karty również podczas turnieju indywidualnego i nie zawiedli nadziei swoich kibiców. Ich dwie, relatywnie łatwe wygrane dały Hiszpanii prowadzenie, a Anglicy marząc o medalu zmuszeni byli wygrać obydwa mecze w grze podwójnej.

Na korcie pojawiły się dwójki panów, a Ben Lane w duecie z Seanem Vendy nie pozostawili swoim przeciwnikom złudzeń. Po jednostronnym meczu mieliśmy remis 2-2 i o złotym medalu zadecydować miał debel pań. Naprzeciw siebie stanęły Ira Banerjee i Jessica Pugh reprezentujące Anglię, a także Isabel Fernandez oraz Clara Azurmendi z Hiszpanii. W pierwszym secie lepsze były te drugie, a kolejny zaaplikował kibicom sporą dawkę badmintonowych emocji. Angielki odrobiły stratę i wywalczyły prowadzenie w samej końcówce. Po drugiej stronie siatki dominował jednak spokój oraz pewność siebie. Hiszpanki rozegrały finisz meczu po profesorsku i chwilę później obserwowaliśmy wybuch radości całej reprezentacji. Oficjalnie, Hiszpania została drużynowym Mistrzem Europy Juniorów, Lubin 2015.

Święto badmintona w na Hali Widowiskowo - Sportowej w Lubinie osiągnęło półmetek. Turniej indywidualny startuje w poniedziałek o godz. 16:00. Zawodnicy rywalizować będą we wszystkich pięciu konkurencjach, a zwycięzców poznamy w Wielką Sobotę.

Wyniki dostępne TUTAJ
Zdjęcia i linki do transmisji live na profilu facebookowym TUTAJ
 

 

zdjęcie nr 0 Podsumowanie turnieju drużynowego
zdjęcie nr 1 Podsumowanie turnieju drużynowego
zdjęcie nr 2 Podsumowanie turnieju drużynowego
zdjęcie nr 3 Podsumowanie turnieju drużynowego
zdjęcie nr 4 Podsumowanie turnieju drużynowego