Aktualności

05 Sty 2017

Podsumowanie roku w RCS

Podsumowanie roku w RCS

Ooooooj działo się w zeszłym roku bardzo wiele... i dlatego chcemy, abyście przeżyli to znami jeszcze raz. W telegraficznym skrócie postaramy się opisać co wydarzyło się w Regionalnym Centrum Sportowym w 2016 roku.

W ciągu roku zostało rozegranych 48 meczów zespołów, które na co dzień trenują w Hali Widowiskowo - Sportowej, czyli piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin (13), zawodnicy MKS Zagłębia Lubin (16) oraz siatkarze Cuprum Lubin (19).

Oprócz lubińskich drużyn w naszej hali gościliśmy również inne:

  • do Igrzysk Olimpijkich w Rio de Janeiro przygotowywała się w naszej hali drużyna piłkarek ręcznych Korei Południowej
  • na obozie przed nowym sezonem przebywały mistrzynie Turcji - Yenimahalle Ankara
  • reprezentacja Korei Południowej mężczyzn w piłce ręcznej odbyła tygodniowy obóz przygotowawczy
  • stałymi bywalcami w naszej hali jest również reprezentacja Estonii w siatkówce, która po raz kolejny przygotowywała się do ważnych imprez sezonu, a trenowali u nas ponad miesiąc!

Styczeń

Równo rok po pierwszej gali Fight Exclusive Night, na naszym parkiecie w hali 9 stycznia odbyła się jubileuszowa gala FEN 10 Gold Edition! W  walce wieczoru legniczanin Paweł Biszczak pokonał z Anatoli Hunanyana, a galę transmitowaną przez Polsat Sport na żywo w hali obserwowało ponad 2500 fanów sztuk walki.

Po półrocznej przerwie ponownie w hali odbyły się Wystawy Psów. Tym razem z okazji XX - lecia oddziału w Legnicy publiczność miała okazję podziwiać piękne psy, rozmawiać z hodowcami profesjonalnymi handlarzami. Lubin stał się celem spotkania w ramach XIV Zimowej Krajowej Wystawy Psów Rasowych. Wystawa miała miejsce 24 stycznia.

Z końcem pierwszego miesiąca nowego roku czyli 30 stycznia na hali miała miejsce druga edycja największej imprezy Disco w regionie! Na scenie zagrali: Piękni i Młodzi, Stachursky, MIG, Classic, Power Play, DJ Alchemist Project, a także Gentleman's oraz Marioo! Imprezę poprowadził prezenter Radia VOX FM, Konjo razem z Djem Darecki i niezawodnym Djem Teensem.

23661.jpg

Luty

Kalendarz imprez cyklicznych każdego roku otwiera akcja Sportowe Ferie, czyli cykl imprez dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów spędzających ferie w Lubinie. Bogata oferta różnorodnych zajęć rekreacyjno- sportowych zachęciła wielu Lubinian do aktywnego wypoczynku. Było wesoło, radośnie, z odrobiną zdrowej rywalizacji. Jak co roku wstęp na wszystkie 16 imprez sportowch był bezpłatny. Ponadto przygotowane zostały specjalne promocje cenowe na Lodowisku, Kręgielni i basenach „CENTRUM 7” i „USTRONIE”.

5 lutego w Hali widowiskowo-sportowej było niezwykle rockowo. Na scenie wystąpiły 4 zespoły, które zagrały rockową mieszankę stylów, od rocka alternatywnego i gitarowego poprzez punk rock i indie rock, aż po mix ska, reggae i rocksteady. Impreza pn. "Winter Rock in Lubin" otworzyła nowy cykl koncertów w Lubinie! Podczas koncertu zagrali: Pidżama Porno, Happysad, Cała Góra Barwinków, Lorein .

Specjalnie na walentynki, 14 lutego w hali wybrzmiały piosenki zespołu Czerwone Gitary. Można było usłyszeć zarówno starsze jak i nowsze przeboje zespołu, z pewnością każdy znalazł podczas koncertu coś dla siebie.

Drugi miesiąc 2016 roku to spora dawka humoru dla wszystkich miłośników Kabaretu Neo-Nówka, który wystąpił w hali 19 lutego. Był to wyjątkowy jubileuszowy koncert Kabaretu Neo-Nówka, podsumowujący 15-lecie działalności wrocławskiej formacji. W programie można było zobaczyć największe hity kabaretu. O warstwę muzyczną zadbał koncertujący od lat z kabaretem zespół Żarówki.

23663.jpg

Marzec

Od 17 do 25 marca w Hali Widowiskowo –Sportowej odbywały się Mistrzostwa Europy do lat 17 w Badmintonie. Pierwsze cztery dni to turniej drużynowy, który odbywał się na zasadach turniejów drużyn mieszanych. W kolejnych odbywał się turniej indywidualny. Podczas 9 dni rywalizacji, w naszym obiekcie gościlismy ponad 300 zawodników z blisko 40 krajów. Polskę reprezentowali tacy zawodnicy jak: Adamek Wiktoria, Cimosz Łukasz, Cybulski Robert, Dąbczyńska Wiktoria, Felska Aleksandra, Gałązka Bartosz, Goszczyńska Aleksandra, Karolina Szubert, Matusz Maciej, Pajek Izabela, Szolc Adam, Tymoteusz Malik oraz Wróbel Radosław.

23665.jpg

Kwiecień

W roku 2016 odbyła się już trzecia edycja Biegu Papieskiego, w którym wystartowało 1712 zawodników z Lubina i okolic. Motywem przewodnim biegu było uczczenie rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Jednak najważniejsze dla wszystkich uczestników było wspólne przebiegnięcie ulicami Lubina dystansu ok. 6300 m. Wszyscy uczestnicy ubrani byli w białe i czerwone koszulki, będące elementem uczczenia 1050-tej rocznicy Chrztu Polski. W ramach imprezy znalazły się również konkurencje dla przedszkolaków i szkół podstawowych. W biegu głównym w zaciętej rywalizacji wszyscy zawodnicy, którzy przebiegli przez metę usytuowaną w hali widowiskowo - sportowej otrzymali okolicznościowy medal z wizerunkiem JP II.

Wczęśniej w hali odbyła się uroczysta msza dziękczynienia za Chrzest Polski co było wyzwaniem logistycznym, aby w ciągu godziny zdemontować ołtarz, a następnie przygotować metę biegu wraz z różnymi atrakcjami.

Kwiecień to także piłka ręczna z najwyższej półki. Podobnie jak przed rokiem finałowy turniej Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet odbył się w naszej hali widowiskowo - sportowej. 16 i 17 kwietnia to dni, w których mogliśmy obejrzeć mecze takich drużyn jak KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Pogoń Baltica Szczecin, MKS Selgros Lublin czy Vistal Gdynia.

Piłki ręcznej ciąg dalszy, 27 kwietnia w Hali odbyła się pierwsza edycja „Krecik Cup” czyli turniej piłki ręcznej dla najmłodszych. W zmaganiach wzięło udział pięć drużyn z czterech miast. Oprócz gospodarzy z Lubina czyli Zagłębia i Szkoły Podstawowej nr 14 zagrali także: SP 12 Głogów, SP 4 Chojnów i SP 9 Legnica. Pomysłodawcą i głównym organizatorem turnieju była bramkarka Zagłębia Lubin, obecna trenerka bramkarek, Natasza Tsvirko.

15187.jpg

Maj

14 maja 2016r. na lubińskich Błoniach odbył się w Rodzinny festyn strażacki. Impreza organizowana z okazji międzynarodowego dnia strażaka przeznaczona była dla dzieci i dorosłych,. Pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej ze Ścinawy, mnóstwo zabaw i konkursów dla dzieci. Dodatkowo odbyły pokazy gaszenia pożarów podręcznym sprzętem gaśniczym, pokaz gaszenia pojazdu jak również  przeloty motolotni nad terenem festynu w wykonaniu Ochotniczego Pogotowia Poszukiwawczo-Ratowniczego z Lubina.

Rok 2016 to także pomoc potrzebującym, 21 maja na Hali Sportowej KEN odbył się Charytatywny Turniej Siatkówki dla Oskara Stoma organizowany wspólnie z Pogotowiem Ratunkowym w Legnicy. Charytatywny Turniej Siatkówki rozegrany został w Hali Sportowej KEN, wystąpiło w nim 10 drużyn, w tym ekipa klubu kibica Cuprum Lubin. W przerwach spotkań odbyły się licytacje przedmiotów.

15847.jpg

Czerwiec

Corocznie z okazji Dnia Dziecka organizowane są „Zmagania Sześciolatków”, czyli zawody dla najmłodszych mieszkańców miasta reprezentujących poszczególne lubińskie przedszkola. Dzieci z wielką ochotą brały udział w rywalizacji w ramach konkurencji sportowych takich jak bieg przez hula hop, toczenie piłki lekarskiej na czas, slalom z piłką nożną, hokejowy tor przeszkód. W nagrodę za poniesiony trud wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, natomiast przedszkola otrzymały wyposażenie sportowe. Dla młodzieży z lubińskich szkół podstawowych kolejny raz podarowaliśmy kaski rowerowe. Tradycyjnie po rozdaniu kasków odbyły się zawody sprawnościowe z udziałem piłkarek ręcznych KGHM Metraco Zagłębie Lubin, oraz symboliczny objazd rowerem dookoła stadionu.

W czerwcu po raz pierwszy Bieg Kopernika w Lubinie. Był to bieg uliczny o puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie. zorganizowany z okazji obchodów Dni Patrona I LO. Miał on także na celu popularyzację biegów wśród młodzieży szkolnej oraz lokalnej społeczności.

Jest to także kolejny rok, w którym oddaliśmy do użytku mieszkańców Lubina i całego Powiatu kolejny nowoczesny obiekt sportowy. Letni sezon roku 2016 rozpoczęliśmy od otwarcia Basenów Zewnętrznych zlokalizowanych tuż przy Hali Widowiskowo – Sportowej oraz Kręgielni. Otwarcie basenów nastąpiło w piątek 24 czerwca. Jest to najnowocześniejszy obiekt w regionie. Baseny zewnętrzne to kilka różnych niecek basenowych, w tym basen sportowy, basen rekreacyjny wraz ze zjeżdżalniami zewnętrznymi oraz brodzik dla dzieci i wodny plac zabawa. Na terenie obiektu znajduje się także boisko do siatkówki plażowej.

16932.jpg

Wakacje

Kolejną imprezą cykliczną skierowaną do dzieci jest Akcji Lato. Cykl 25 imprez daje możliwość udziału w takich dyscyplinach jak: koszykówka, siatkówka, piłka nożna, tenis, wspinaczka czy pływanie. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się Turnieje Piłki Nożnej oraz Turniej Tenisa dla dzieci i młodzieży. W ramach tych imprez rozegrano Turniej Dzikich Drużyn w różnych kategoriach wiekowych., zakończonych finałem z interesującymi nagrodami dla zwycięskich drużyn. Co poniedziałek dzieci uczyły się pływać na naszych basenach krytych, kilkukrotnie odwiedziły także kręgielnię oraz wspinały się na ściance. Wszystkie imprezy w ramach Akcji Lato 2016 organizowane są tak, aby nie zabrakło propozycji dla każdego, kto chce w miłej atmosferze spędzić czas.

W okresie wakacji od 15 do 17 lipca odbył się Kongres Świadków Jehowy. Trzydniowe spotkania z udziałem kilku tysięcy członków wspólnoty to program obejmujący 49 punktów omawiających różne aspekty lojalności. Oprócz prelekcji organizatorzy przygotowali także kilkadziesiąt projekcji filmowych.

Stowarzyszenie turystyki pieszej ,,Wędrowiec" i Regionalne Centrum Sportowe zorganizowało także VII Maraton ,,Pieszo i Rowerem dookoła Lubina", którego start odbył się w dniach 26.08 - 27.08.2015 przy stadionie RCS.

17250.jpg

Wrzesień

Regionalne Centrum Sportowe jest także współorganizatorem imprezy biegowej skierowanej do dzieci. Mowa o III Biegu Dinusia, czyli wspaniałej rodzinnej zabawie i spędzeniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Rajd miał charakter rekreacyjno- sportowy. W biegu startowały dzieci w wieku od 3 do 6 lat oraz od 7 do 9 lat. Trasa Biegu prowadziła alejkami Parku Wrocławskiego.

Z racji pięknej pogody baseny zamknęliśmy dopiero we wrześniu. Na zakończenie sezonu przygotowanych było mnóstwo niespodzianek. Był to dzień pełen atrakcji. Wszyscy, którzy odwiedzili nasz obiekt mogli korzystać z niego bezpłatnie, dla dzieci przygotowane były zawody, z takimi konkurencjami jak skoki na piłce czy tor przeszkód z przekładaniem hula-hop na czas. Po popołudniowych zabawach dla dzieci obecni na basenie goście spędzali miło czas przy dźwiękach muzyki reggae. Specjalnie z tej okazji zaprosiliśmy gwiazdę tego gatunku czyli Mesajah. Huczne zakończenie uwieńczył wyjątkowy pokaz sztucznych ogni.

Z kolei 22 września dla lubińskich seniorów z Uniwersytetu Senioralnego została zorganizowana inauguracja roku akademickiego, podczas której miał miejsce niezwykły "wykład" w wykonaniu Alicji Majewskiej przy akompaniamencie Włodzimierza Korcza oraz kwartetu smyczkowego.

Wzorem lat ubiegłych Regionalne Centrum Sportowe przyłączyło się do akcji „Zwykły Niezwykły Przejazd Rowerowy” przez miasto, który miał nam przypomnieć o obchodach Europejskiego Dnia bez samochodu. który przypada 22 września, zachęcając wszystkich do zdrowego trybu życia. Impreza została zorganizowana w weekend 17 września, z myślą o dorosłych, którzy zamieniając samochód na rower lub piesze wędrówki przekazują swoim dzieciom zdrowe nawyki i dają dobry przykład, zarówno dbania o siebie jak i środowisko. Było ponad 80 nagród do rozdania, mały poczęstunek, a każdy uczestnik otrzymał okolicznościową koszulkę.

20510.jpg

Październik

Polska Noc Kabaretowa po raz kolejny odbyła się w Hali Widowiskowo-Sportowej. Wydarzenie miało miejsce 2 października 2016r. i była to już  3 edycja tego wyjątkowego widowiska kabaretowego, które co roku gromadzi tysiące widzów. Ekipa tworząca Polską Noc Kabaretową dobierana jest tak, aby trafić w gusta wszystkich fanów kabaretowych, niezależnie od wieku i poczucia humoru. Na scenie zobaczyliśmy Paranienormalnych, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Kabaret K2 w premierowych programach, a także prowadzący całe wydarzenie Kabaret Nowaki.

W październiku 2015 r. odbyła się także VIII edycja Otwartych Mistrzostw Lubina w Nordic Walking, w których wystartowała ponad setka uczestników. Pokonali oni wszystkie zaplanowane dystanse na trasie cross country o długości ok. 2 km (szkolna), 4 km (amatorzy) i 8 km (profesjonaliści) we wszystkich kategoriach wiekowych.

Drugi ważny bieg w roku organizowany jest z okazji święta górników, a współorganizatorem razem z RCS-em jest ZG Lubin. W roku 2016 odbyła się XXXI edycja Biegu Barbórkowego o Lampkę Górniczą. Bieg ten już lokalną tradycją, która co roku przyciąga mieszkańców miasta, chcących uczcić święto górników – Barbórki. Tradycyjnie uczestnicy biegu zmagali się na dystansie 10 kilometrów ulicami Lubina. Wystartowało 1489 biegaczy z Polski i Europy. Bieg barbórkowy jest niezwykle popularną imprezą. Oprócz biegu na dystansie 10 km. organizowane są biegi towarzyszące, są to Bieg Sztygarski na 1 milę i Sztafeta Dyrektorska 4x 400. Dla dzieci i młodzieży z lubińskich szkół przeprowadzona została loteria fantowa. Po wręczeniu wszystkich nagród na scenie wystapił MEZO, który również ukończył metę Biegu Barbórkowego.

21708.jpg

Listopad

Jak co roku z okazji Święta Niepodległości na lubińskich błoniach zorganizowany został Piknik Wojskowy, podczas którego odbył się pokaz sprzętu wojskowego. Mieszkańcy podziwiali między innymi czołgi, wozy bojowe czy wyrzutnie rakiet. Największą atrakcją tego dnia była przygotowana przez żołnierzy grochówka i bigos. Dla najmłodszych przygotowane zostały dmuchańce i eurobungy. Dzień zakończył się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych w Hali Widowiskowo – Sportowej, na którym głównymi artystami były dzieci z lubińskich przedszkoli oraz szkół.

13 listopada w Hali Widowiskowo – Sportowej odbył się koncert Sylwii Grzeszczak. Na scenie wybrzmiały topowe przeboje takie jak: "Księżniczka", "Małe rzeczy", "Karuzela", "Sen o przyszłości", "Co z nami będzie" czy "Tamta dziewczyna" Koncert odbył się  w ramach trasy promującej najnowszy singiel Tamta dziewczyna. Fani wokalistki, którzy zjawili się w hali z pewnością nie mogli narzekać na brak wrażeń.

To nie koniec zawodów w Nordic Walking. 27 listopada 2016 r. odbyły się VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking - finał Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Nordic Walking pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki - Witolda Bańki. Zawody zostały zorganizowane wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Nordic Walking. W ramach zawodów odbyły się III Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych, II Mistrzostwa Polski Lekarzy oraz I Mistrzostwa Polski w Power Walking!

22285.jpg

Grudzień

Tradycją jest już, że na przełomie listopada i grudnia okręg Zagłębia Miedziowego, a więc także Lubin zalewa fala górniczych biesiad, w których biorą udział górnicy. Hala stała się także miejscem gdzie organizowane są Barbórkowe Karczy piwne, z okazji dnia górnika. Barbórka w naszym regionie jest jednym z najważniejszych świąt w roku, ponieważ wtedy po całorocznym trudzie górnicy odpoczywają od mroku i zapylenia podziemnych korytarzy. Dla górników jest to wyjątkowy dzień, w którym odpoczywają psychicznie od dnia codziennego, a także spotykają się ze swoimi kolegami, kierownikami czy też pracodawcami. Ten rok był niestety wyjątkow tragiczny w kopalniach, w związku z czym wiele zaplanowanych karczm zostało odwołanych.

Tuż po otwarciu sezonu łyżwiarskiego z końcem grudnia 2016r. odbyły się na torze do jazdy szybkiej OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY DZIECI w łyżwiarstwie szybkim - "I TY ZOSTANIESZ MISTRZEM". Zawody odbędą się 3 i 4 grudnia można było zobaczyć młodych adeptów w wieku 11-15 lat jak świetnie radzą sobie w jeździe na łyżwach długich. W zawodach uczestniczyli najlepsi młodzi panczeniści z całej Polski.

Harmonogram imprez dla dzieci w 2016 roku zamyka Gwiazdka 2016, na którą każdego roku czekają najmłodsi. Podczas dwóch tygodni zabaw i zmagań sportowych pojawiły się takie pozycje jak: Gry i Zabawy z Mikołajem na Lodowisku otworzyły nasz cykl „GWIAZDKA” w roku 2016. Gwiazdkowe Turnieje w Piłce Halowej dla dzieci i młodzieży. Ponadto na krytej pływalni Centrum 7 odbyły się zawody pływackie, w których udział wzięły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na koniec miały miejsce Gwiazdkowe Gry i Zabawy na Kręgielni. Podczas wszystkich imprez rozdawane były słodycze oraz nagrody i  upominki za zwycięskie miejsca w turniejach.

RCS od kilku lat organizuje także cykliczną imprezę biegową, pod nazwą Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego, która obejmuje kilka biegów w różnych miejscowościach. Cykl rozpoczyna się w grudniu i kończy w marcu kolejnego roku. Jego celem jest utrzymanie formy przez cały okres zimowy. Każdego roku notujemy kolejne rekordy pod względem ilości zawodników biorących udział w całym cyklu jak i poszczególnych biegach.

23610.jpg

Ponadto

Nie zapomnieliśmy również o Kręgielni, na której odbyło się kilka imprez, m.in. Walentynkowy Turniej Kręglarski zorganizowany z okazji święta zakochanych czy Mistrzostwa Polski Szkół Specjalnych w Kręglarstwie "SPRAWNI RAZEM". W turnieju wystąpili zawodnicy ze szkół specjalnych z całej Polski. Łącznie we wszystkich reprezentacjach województw wystąpiło blisko 50 zawodników.

Wspólnie ze Szkolnym Związkiem Sportowym przeprowadziliśmy liczne imprezy sportowe, kursy i treningi. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 w ramach współzawodnictwa sportowego Szkół Powiatu lubińskiego były to 22 imprezy sportowe mające na celu wyłonienie mistrzów powiatu lubińskiego w poszczególnych dyscyplinach. Młodzi mieszkańcy naszego regionu rywalizowali m.in. w pływaniu, koszykówce, siatkówce, halowej piłce nożnej, unihokeju, biegach przełajowych oraz szachach. Łącznie na parkietach, bieżni i skwerach rywalizowało 1472 uczestników z czego 705 to ta ładniejsza część naszej młodszej części społeczeństwa. Zwycięzcy reprezentowali naszą „ Małą Ojczyznę „ na zawodach wyższego szczebla. W drugim półroczu czeka nas kontynuacja zmagań sportowych w naszym powiecie. Ponadto prowadziliśmy naukę pływania na krytych pływalniach, a w sezonie zimowym szkółkę jazdy na łyżwach.

RCS dziękuje wszystkim organizatorom, uczestnikom, sędziom, opiece medycznej za zaangażowanie i współpracę w przygotowaniu wszystkich wydarzeń sportowych i kulturalnych, w których mieliśmy okazję współpracować. A co przed nami....?

Początek 2017 roku

Początek 2017 roku zapowiada się niezwykle ciekawie. W pierwszym kwartale 2017r. zaplanowane są liczne wydarzenia sportowe, a także o charakterze kulturalnym. Humor będzie się przeplatał ze sportem i muzyką. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnikom sportów walki na pewno przypadnie do gustu FEN 15 czyli Gala Sztuk Walki. Dla tych, którzy lubią bawić się przy dźwiękach muzyki disco mamy Galę DISCO VOL. 3. Z innym repertuarem przyjedzie do nas natomiast Zespół MAZOWSZE, a wytrawny humor czeka miłośników kabaretów za sprawą Neo-Nówki. To wszystko już z początkiem 2017 roku.

Gala Sztuk Walki FEN 15 to impreza organizowana już po raz trzeci w naszej hali. Tym razem zaplanowana na sam początek nowego roku czyli 14 stycznia 2017r. Zawodowa gala sportów walki „ FEN 15”, w której nie zabraknie udziału czołówki polskich zawodników MMA i K-1, odbędą się aż dwie walki o pasy mistrzowskie federacji FEN. Głównymi bohaterami będą najlepsi fighterzy z Dolnego Śląska, wśród nich Mistrzowie Europy i Świata. Impreza rozpoczyna się o godz. 18:00, wszystkich przybyłych na to wydarzenie czeka kilka godzin emocjonujących starć i niesamowitych pokazów. Kup bilet na to wydarzenie.

23660.png

Dokładnie dwa tygodnie później odbędzie się 3 edycja Gali Disco, 28 stycznia 2017r. o godz. 17:00 startuje elektryzująca impreza. Wystąpią: Piękni i Młodzi, Defis, Playboys, MIG, Cliver, Gentleman's, Sonic, Start oraz lubiński ForFame. Oprócz występów topowych zespołów, Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla uczestników. Stoisko z gadżetami świecącymi, czy darmowa fotobudka - to tylko niektóre z nich.

Przed nami oczywiście Sportowe Ferie 2017, czyli cykl bezpłatnych imprez dla dzieci i młodzieży w okresie ferii. Do końca lutego...a może i dłużej.... zapraszamy na lodowisko, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem

Początek marca 2017 roku to z kolei Wielka Gala Zespołu MAZOWSZE. Koncert odbędzie się 4 marca 2017r. o godz. 18:00. MAZOWSZE należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Zespół MAZOWSZE występował ponad 7000 razy dla ponad 16 milionów widzów w 50 krajach, na 5 kontynentach. 120 tancerzy, śpiewaków i muzyków, ponad 1500 przepięknych kostiumów z 20 etnograficznych regionów Polski.

Na koniec I kwartału proponujemy trochę śmiechu z Kabaretem Neo-Nówka. "Kazik sam w domu" to najnowszy program wrocławskiego Kabaretu Neo-Nówka. Koncert tej wrocławskiej formacji odbędzie się 17 marca 2017r. o godz. 20:00. Tym razem mistrzowie ciętej riposty zabierają widzów w realistyczny świat codziennych obowiązków domowych. W tym programie, jak sam tytuł sugeruje, Neo-Nówka bierze na warsztat świat mężczyzn.

21784.jpg

Zatem 2017 rok zapowiada się również ciekawie, zatem życzymy Państwu dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz wiele niezapomnianych wrażeń, podczas organizowanych przez nas eventów.

zdjęcie nr 0 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 1 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 2 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 3 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 4 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 5 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 6 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 7 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 8 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 9 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 10 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 11 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 12 Podsumowanie roku w RCS
zdjęcie nr 13 Podsumowanie roku w RCS