Aktualności

30 Maj 2022

Po raz siódmy pobiegli ulicami miasta

Po raz siódmy pobiegli ulicami miasta

VII Bieg Papieski za nami !!! Po dwóch latach przerwy do Lubina powrócił Bieg Papieski.

Tadycyjnie już bieg główny startował o godz. 18:18, zanim jednak biegacze usłyszeli wystrzał, swoje zawody mieli najmłodsi. W tym roku wystartowało ponad 700 dzieciaczków z przedszkoli oraz szkół podstawowych. Biegi młodzieżowe odbywały się na stadionie w dziewięciu turach,  pierwsza grupka najmłodszych uczestników wystartowała o godz. 15:00. Dzieci startowały ze swoimi rówieśnikami i każdy bez problemu pokonał dystans 200 metrów wśród przedszkolaczków oraz 300 metrów wśród uczniów klas podstawowych. 

Równo o godzinie 18:18 odbył się bieg główny, w którym wzięło udział blisko tysiąc uczestników. Na starcie pojawili się biegacze głównie z Lubina, ale nie zabrakło również amatorów biegania z całego regionu oraz różnych zakątków naszego województwa. Do pokonania było pięć kilometrów ulicami Lubina.  W Hali Widowiskowo - Sportowej na mecie biegacze słyszeli piękne pieśni w wykonaniu podopiecznych Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Zwycięzcą VII Biegu Papieskim wśród panów z czasem 14 minut i 31 sekund jest Kamil Makoś, u kobiet najlepsza okazała się Anna Ficner pokonując dystans 5 kilometrów w czasie 17 minut i 22 sekund.

Na mecie, która usytuowana była w Hali Widowiskowo - Sportowej każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem papieża Jana Pawła II.

Dziękujemy Wam biegaczom tym najmniejszym i większym, kibicom za atmosferę, dzięki której jest to najwspanialsze wydarzenie sportowe w regionie Zagłębia Miedziowego.  Dzięki TV Regionalna.pl. mogliśmy na żywo oglądać całą transmisję z biegu, najpierw na telebimie przed halą, a następnie na ekranach w środku hali.  Dla wszystkich uczestników było to wielkie sportowe święto. 

Poniżej prezentujemy wyniki VII Biegu Papieskiego:

WYNIKI

zdjęcie nr 0 Po raz siódmy pobiegli ulicami miasta
zdjęcie nr 1 Po raz siódmy pobiegli ulicami miasta
zdjęcie nr 2 Po raz siódmy pobiegli ulicami miasta
zdjęcie nr 3 Po raz siódmy pobiegli ulicami miasta
zdjęcie nr 4 Po raz siódmy pobiegli ulicami miasta
zdjęcie nr 5 Po raz siódmy pobiegli ulicami miasta
zdjęcie nr 6 Po raz siódmy pobiegli ulicami miasta